Trochu soukromí pro dospělou Markétku s DMO

Karkovy Vary / Sbírku organizuje Ingrid Slišková

{}

Trochu soukromí pro dospělou Markétku s DMO

0 %

Vybráno 1 125 Kč z 38 000 Kč
Zbývá -672 dnů
Sbírka byla ukončena 17. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka Markéty, která se narodila v 6. měsíci těhotenství a měla pouze 1 kg a 32 cm, což jí způsobilo dětskou mozkovou obrnu. Dnes je děvčeti již 22 let a bohužel je celý život upoutána na lůžko. Vyžaduje tak 24hodinovou péči, musím jí být po ruce a přebalovat ji i krmit. Neumí žvýkat, a tak potřebuje tekutou stravu

Jsem samoživitelka a maminka ještě jednoho 14letého syna. Snažím se pro své děti dělat co jen jde, ale těžko se nám vychází s penězi, jelikož dcery diagnóza je i finančně náročná (doplatky na pleny, speciální strava, cesty k lékaři atp.). Otec Markétky nás opustil a přestal jevit zájem poté, co se dozvěděl o Markétky diagnóze a situaci.

Z malého bytu 1+1 jsme se nedávno museli přestěhovat do 3+1, aby měla Markétka své soukromí na přebalování, už je přeci dospělá. A také aby i můj syn měl dost vlastního klidu na učení.

Markétka je šťastná, v pokoji má dost prostoru na hraní a večer po koupeli si svůj vlastní prostor užívá naplno, dokáže lézt po 4 a hrát si na zemi. Co mi ovšem láme srdce je to, že nemám prostředky na dostatečné vybavení pokoje. Zatím tam skoro nic nemá.

Sbírku tedy zakládám za účelem umožnit Markétce vybavit pokoj a žít plnohodnotný život. Aby to tam měla útulné a praktické – zároveň také ze sbírky pořídíme mixér, který je nezbytný pomocník do naší domácnosti kvůli kašovitému stravování Markétky.

Budeme moc vděční za každou projevenou podporu. Nesmírně si jí vážíme.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

„Přeji mnoho štěstí “
373 Kč — Eva Kálalová před 2 lety

„Přeji hodně sil a ať se máte s dětmi líp. “
500 Kč — Nikol Mocková před 2 lety

252 Kč — Eva Vrlíčková před 2 lety