Tobiaskovi na klidnější přepravu

Český Těšín / Sbírku organizuje Ludmila Grunzová

{}

Tobiaskovi na klidnější přepravu

0 %

Vybráno 44 276 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -943 dnů
Sbírka byla ukončena 05. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Malý Tobiasek se narodil předčasně s více vrozenými vadami. Ve dvou měsících měl hned operaci srdíčka. Krátce po narození se navíc zjistilo, že má těžkou zrakovou vadu. Rodina by velmi potřebovala auto na cesty k lékařům i do školky. Nachází se však ve finanční tísni.

 Tobiasek vyrůstá v pronajatém domečku v Českém Těšíně se svou maminkou, bráchou Samem a starší ségrou, která má miminko. Dostali se do nelehké finanční situace, řeší ji a jsou v insolvenci.

 

Potřebovali bychom auto, abychom mohli dojíždět ke všem lékařům – na genetiku, kardiologii, plicní, neurologii, endokrinologii, a také do školky. Cestování MHD je pro nás hodně náročné. Tobík se v cizím prostředí neorientuje, bojí se neznámých zvuků… Bohužel nám žádost o automobil (ani odvolání) nevyšlo, proto se obracíme s prosbou na vás.

 Malý bojovník

Tobias je celkově opožděný, před rokem začal s oporou chodit, ale kvůli oční vadě, kdy vnímá pouze světlo a tmu, se velmi bojí. Venku na zahradě nebo mimo domov se bojí a spíše zůstane sedět a poslouchá. I v řeči je opožděný, teprve teď si dokáže říct o jídlo a pití a základní věci, které chce. Slova jsou méně srozumitelná – spíše to chápeme jen my doma. Chlapec je na plenkách.

 Od září nově dochází do školky pod Slezskou diakonií, kde má speciální péči. Tobi má moc rád vodu, plavání, písničky – rád si zpívá a pohybuje se do rytmu. Je moc rád doma s celou rodinou.

 

Poděkování

07. 05. 2021

Milí dárci,

všem Vám ze srdce mnohokrát děkuji za Vaše dary pro mého synka Tobiaska. Vybrali jsme přes čtyřicet tisíc a ty využijeme k doplacení ojetého osobního automobilu, zakoupení dětské autosedačky a případně na úhradu povinného ručení.

Jsme vděčni za Vaši podporu finanční i prostřednictvím vzkazů - je to pro nás velmi povzbuzující.

Ještě jednou velké díky!

Ludmila Grunzová

Sbírku již podpořilo 74 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím ti palečky kamaráde. “
121 Kč — Tobiásek před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„držte se!“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držte se!“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„hodně štěstí“
2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 lety