Tobiaskovi na klidnější přepravu

Český Těšín / Sbírku organizuje Ludmila Grunzová zc.manzes@11kessyret

{}
0 %

Tobiaskovi na klidnější přepravu

Vybráno 898 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 72 dnů 1 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Malý Tobiasek se narodil předčasně s více vrozenými vadami. Ve dvou měsících měl hned operaci srdíčka. Krátce po narození se navíc zjistilo, že má těžkou zrakovou vadu. Rodina by velmi potřebovala auto na cesty k lékařům i do školky. Nachází se však ve finanční tísni.

 Tobiasek vyrůstá v pronajatém domečku v Českém Těšíně se svou maminkou, bráchou Samem a starší ségrou, která má miminko. Dostali se do nelehké finanční situace, řeší ji a jsou v insolvenci.


Potřebovali bychom auto, abychom mohli dojíždět ke všem lékařům – na genetiku, kardiologii, plicní, neurologii, endokrinologii, a také do školky. Cestování MHD je pro nás hodně náročné. Tobík se v cizím prostředí neorientuje, bojí se neznámých zvuků… Bohužel nám žádost o automobil (ani odvolání) nevyšlo, proto se obracíme s prosbou na vás.

 Malý bojovník

Tobias je celkově opožděný, před rokem začal s oporou chodit, ale kvůli oční vadě, kdy vnímá pouze světlo a tmu, se velmi bojí. Venku na zahradě nebo mimo domov se bojí a spíše zůstane sedět a poslouchá. I v řeči je opožděný, teprve teď si dokáže říct o jídlo a pití a základní věci, které chce. Slova jsou méně srozumitelná – spíše to chápeme jen my doma. Chlapec je na plenkách.

 Od září nově dochází do školky pod Slezskou diakonií, kde má speciální péči. Tobi má moc rád vodu, plavání, písničky – rád si zpívá a pohybuje se do rytmu. Je moc rád doma s celou rodinou.

 

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Držíme palce, ať to vyjde. Zdravíme Tobíka :-)“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„❤️“
121 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
48 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí

Notebooky pro distanční výuku dětí samoživitelů
4524 %

Notebooky pro distanční výuku dětí samoživitelů