Terapie s delfíny pro Klaudinku s DMO!

Hodonín / Sbírku organizuje Jana Grofik Adamcová

{}

Terapie s delfíny pro Klaudinku s DMO!

0 %

Vybráno 41 206 Kč z 72 800 Kč
Zbývá 11 dnů
Sbírka byla ukončena 02. srpna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Naše Klaudinka je usměvavá a upovídaná šestiletá dívenka, která se od narození potýká se spastickou formou dětské mozkové obrny. Díky pravidelnému cvičení, hipoterapiím a lázeňským a intenzivním rehabilitačním pobytům se daří posunovat vstříc příznivým prognózám k samostatné chůzi a samostatnosti.

Vedle všech dostupných terapií bychom rádi podpořili její posun i pomocí delfinoterapií, na které máme od známých velmi pozitivní recenze.

Klaudinčin příběh:

Klaudie přišla na svět náhlým překotným porodem ve 28. týdnu těhotenství. Ač v bříšku byla zdravé a prospívající miminko po narození došlo k sepsi organismu, následně musela být resuscitována a první dny po narození dýchala pomocí přístrojové ventilace. Dva dny po porodu se navíc projevilo krvácení do obou mozkových komor, následkem čehož došlo k tolik obávané dětské mozkové obrně. Po 55 dnech hospitalizace mohla být konečně propuštěna domů, kde na ni čekali sourozenci, o tři roky starší Sofie a pětiletý Jonáš. Konečně jsme si mohli našeho Benjamínka užívat i doma, ačkoliv běžná péče o novorozeně byla doplněna o četnou návštěvu u lékařů a domácí cvičení Vojtovy metody.

Protože Klaudinčin vývoj nebyl standardní a paní doktorka na neurologii nastínila, že Klaudie prodělala dětskou mozkovou obrnu, napsala nám hned v 1. roce věku doporučení do dětské léčebny pohybových poruch. Od té doby jsme začali jezdit do léčebny a do lázní 2x za rok. Tyto intervaly jsme dvakrát ročně doplnili o neurorehabilitační intenzivní turnusy. Zkoušeli jsme i vodoléčbu a jezdíme pravidelně na hipoterapie a intenzivní pobyty s hipoterapií

V neposlední řadě nutno zmínit, že důležitými tahouny ve vývoji Klaudinky jsou právě její sourozenci, se kterými tvoří správnou smečku. Velkým přínosem a sociálním posunem byla v jejích čtyřech letech i integrace v kolektivu vrstevníků v místní mateřské škole, kde s pomocí asistentky pedagoga a skvělých učitelek může zažívat režim běžného dne, pokud tedy zrovna není na rehabilitacích, v lázních nebo na kontrole u lékaře.

Průběžně zaznamenáváme posuny ve vývoji, co se týká pohybu. Ale nutno zmínit, že Klaudinka se jevila od miminka mentálně v pořádku, což může vysvětlovat, proč u ní pokroky, ač jsou, jdou pomalu. Její neurologické zatížení spasticitou má za následek, že cítí omezení a možná i bolest v pohybech, které jsou normální a automatické pro zdravého člověka a tím pádem se jako miminko i postupem času těmto omezujícím pohybům vyhýbala. Jen díky pravidelnému cvičení, které bylo pro ni jistě mnohdy i bolestivé a nepříjemné, jsme ji mohli dostat až sem, kdy sama leze po čtyřech, sedne si sama na paty... začíná si stoupat trénuje chození se speciálním chodítkem, zatím tedy s dopomocí druhé osoby. 

Naštěstí se i s věkem dopracovala k tomu, že už sama ví, že v životě chce chodit a dělat věci jako ostatní děti, prostě být v rámci možností samostatná.

Protože Klaudinka obecně miluje všechny zvířata a jak známo zvířata léčí tělo i duši, proto bychom chtěli dopřát naší výjimečné dceři terapie s delfíny, od kterých si slibujeme snížení spasticity (pnutí svalů a šlach) a částečné odbourání stresu a strachu z nového, což by mohlo přinést dynamičtější posun v dalších (po)krocích k samostatné chůzi.

Jak sbírka pomůže?

Peníze ze sbírky použijeme na 10 lekcí terapií s delfíny v Egyptě a ubytování a stravu.

Pokud by se podařilo vybrat více peněz, použili bychom je na pokrytí pravidelných rehabilitací, bez kterých se Klaudie neobejde, a které nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Všem děkujeme za podporu!

Partneři sbírky 1

3045

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3045. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 45 dárců

500 Kč — Jana Trávníčková před 2 dny

100 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

500 Kč — Janka před 5 dny

„Ať se daří Klaudince 😘. “
500 Kč — Helena před 3 týdny

„ Klaudinko, ať zážitek s delfíny ti přináší radost a chuť hledat další radosti života.🍀🙏❤️“
10 000 Kč — Jana Lesák Krištofová před 3 týdny

252 Kč — Jana Lesák Krištofová před 3 týdny

„Jani, držím moc palce a těším se na foto Klaudinky s delfíny.“
1 000 Kč — D.Kl.. před měsícem

40 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem