Terapie pro sluníčko Aničku

Borkovice / Sbírku organizuje Marie Klejmová

{}

Terapie pro sluníčko Aničku

0 %

Vybráno 38 026 Kč z 36 400 Kč
Zbývá -893 dnů
Sbírka byla ukončena 05. ledna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Naše Anička je veselá 5,5letá holčička. Na svět přišla o měsíc dřív, než měla a v prvních měsících života se jevila jako každé jiné děťátko. Sice nezvedala hlavičku a neotáčela se, ale díky cvičení Vojtovy metody začala postupně vše dohánět. Ve 2 letech přišel regres ve vývoji. Anička přestala zcela mluvit, ukazovat, hrát si s hračkami, rapidně se zhoršil její spánek, přidaly se zažívací potíže, ekzém. Měla čím dál častější noční nevysvětlitelné hysterické záchvaty doprovázené pláčem, které se střídaly s hlasitým smíchem. Takto se to střídalo celou noc a Aničce stačilo spát denně 2-3 hodiny.

Jako by se úplně odpojila od našeho světa. Nastalo kolečko u lékařů – neurolog, psycholog, psychiatr, foniatrie atd. Diagnostika zněla jasně – dětský autismus, mentální retardace a dodatečně byla zjištěna alergie na složku kravského mléka a tím pádem nařízena přísná bez mléčná dieta. 

Anička bohužel chodí téměř neustále po špičkách, a to je příčina zkrácených šlach na nožičkách. S dcerou dojíždíme k úžasné paní fyzioterapeutce na ergoterapie, kraniosakrální biodynamiku, synergickou reflexní terapii dle Dr. W. Pfaffenrota, aromaterapii a japonské masáže (Shiatsu). Paní fyzioterapeutka se Aničce věnuje každý týden 1,5 hodiny. Terapie nám pomáhají jít dopředu a jsou vidět neskutečné pokroky.

Anička začala více navazovat oční kontakt, přijde se přitulit, více se zajímá o věci kolem sebe, nepropadá tak často hysterickým záchvatům, má větší trpělivost při práci u stolečku, začala vydávat zvuky, slabiky, začíná konečně našlapovat na paty a nezakopává tak často, má jistější chůzi. Je vidět, že terapie mají na Aničku pozitivní vliv.

Bohužel tyto terapie jsou velmi nákladné, pojišťovna je neproplácí a ani na ně nepřispívá. Tímto bychom chtěli poprosit o příspěvek na terapie pro naši dceru, protože už teď vidíme, že mají smysl a posouvají naši holčičku blíž k alespoň trochu normálnímu životu.

Díky každodennímu tréninku se Anička částečně naučila a dále učí komunikovat pomocí kartiček s fotografiemi a piktogramy, potřebuje neustále trénovat jemnou a hrubou motoriku, sebeobsluhu, aby byla schopná se sama najíst, dojít na toaletu, umýt se, obléknout. V těchto všech oblastech potřebuje pomoc druhé osoby, sama to nezvládne. Téměř každá nová činnost, věc nebo místo v ní dokážou vyvolat záchvat strachu a pláče. Bojí se všeho, co nezná.

Chodí do školky, kde má svou asistentku. Začátky byly krušné, ale zvládla to a dnes chodí na celé dopoledne. Školku si skutečně zamilovala, ráda pozoruje děti, tančí, tleská, směje se. To jsou její úžasné projevy radosti. A díky tomu mohu chodit do práce alespoň na poloviční úvazek. 

Moc děkujeme.

Poděkování

04. 01. 2022

Rodino, kamarádi, sousedé, známí i neznámí,

tímto bych vám všem chtěla poděkovat za vaše příspěvky do sbírky, za sdílení, za podporu a za to, jak při nás stojíte. Povedlo se vám něco, v co jsem ani nedoufala. Dokonce jste převýšili částku na kterou byla sbírka vypsána. Jste úžasní. Sbírka pokryje další půlrok intenzivních terapií a ještě budeme moct Aničce pořídit nějakou terapeutickou pomůcku. Časem přiložím fotografie z terapií a doufám, že se budeme moct pochlubit dalšími Aničky pokroky.

Děkujeme, moc si vaší pomoci vážíme💙


Hodně zdraví a štěstí všem🍀3 měsíce terapií za sebou, 6 měsíců před námi

20. 12. 2021

Dneska jsou to přesně 3 měsíce co jsem začala s Aničkou jezdit na terapie do Centrum Spirála – Rehabilitační a výukové centrum Spirála (centrumspirala.cz). Za tu dobu udělala Anička neuvěřitelné pokroky. Je z ní naprosto jiná holčička. Zlepšila se po fyzické i psychické stránce, což vidíme nejen my rodiče, ale i okolí. Zprvu bylo cvičení a masírování pro Aničku i pro mě jako matku hodně náročné, neskutečně plakala, křičela, odmítala cvičení, kousala nás, dnes už sama přijde a chce jít cvičit, protahovat nožičky. Každý týden se těší, že pojedeme na terapii a zvládá už cestu autem mnohem lépe, neodpoutává a nevyvléká se z bezpečnostních pásů a nemusí s námi v autě jet další osoba, která by ji hlídala. Dokonce i noční apnoické pauzy nejsou tak časté, zlepšují se sociální dovednosti. Každým dnem nás Anička mile překvapí tím, že zopakuje nějaké slůvko. To nám dává naději, že jednoho dne začne skutečně mluvit. Zatím potřebuje péči 24 hodin denně a není možné ji nechat ani na chvilku bez dozoru, ale když vidíme, jaké dělá pokroky díky fyzioterapiím a poctivému cvičení doma, vidím budoucnost zase o maličko víc pozitivně.

Moc všem děkuji na finanční i psychickou podporu a za krásné vzkazy. Díky vám vidím, že na to nejsme úplně samy -,)

Sbírku již podpořilo 25 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přeji hodně sil a víru v lepší zítřky “
500 Kč — Rada před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Martin před 2 lety

2 499 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

15 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Mnoho trpělivosti a srdce plné lásky❤“
500 Kč — Dušákovi před 2 lety