Terapie pro malého autistu Adámka

Havířov / Sbírku organizuje Petra Juříková

{}
0 %

Terapie pro malého autistu Adámka

Vybráno 86 198 Kč z 86 112 Kč
Zbývá -707 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 23. června 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Adámek žije se svou maminkou, která je samoživitelka. I přes své kombinované postižení si dokáže užívat života. Miluje vodu a přírodu. Rád jezdí autobusy a autem. Na dětském hřišti by vydržel, stejně tak jak ve vodě, celý den. Občas se pomazlí a dá mamince pusinku.

Bohužel zatím nemluví, sám se nenají, nekomunikuje, je na plenkách, nemá pud sebezáchovy a neorientuje se v čase a prostoru. Venku chodí pouze za ruku, výjimkou je dětské hřiště. Při nervozitě či úzkostech se bije pěstičkou do krku, což bývá bohužel časté. Je citlivý na hluk a pištění, na které reaguje pláčem.

Spolupráce s Adámkem je problematická a časově náročná. Chlapeček je zcela závislý na pomoci druhé osoby. Proto vyžaduje dlouhodobou terapii, aby se mohl posunout směrem k co největší samostatnosti. Pomoci mohou neurosenzorické terapie, na které společně vybíráme peníze.

Chlapeček má diagnostikovanou poruchu autistického spektra s lehkou až střední mentální retardací a opožděným vývojem řeči. Provází ho porucha pozornosti a porucha příjmu potravy. Potýká se také s brýlovou korekcí. Zrakový kontakt nenavazuje, proto je obtížné ho něčím zaujmout, aby spolupracoval v jakékoliv činnosti.

Velkou nadějí je pro nás právě doporučená neurosenzorická terapie. Budeme velice vděční za jakoukoliv pomoc, či sdílení.

 

Sbírku již podpořilo 69 dárců

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„😊✊“
373 Kč — M.slanar před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

36 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„❤️“
100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držte se. Je to krásný chlapeček.“
121 Kč — Jo před 2 lety