Terapeutická dílna Benediktus

Chotěboř / Sbírku organizuje Benediktus z.s. gro.sutkideneb@avolakuos.akdar

0 %

Terapeutická dílna Benediktus

Vybráno 41 778 Kč z 333 000 Kč
Zbývá -601 dnů
13 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 07. dubna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Dan, Domča nebo Vláďa jsou mladí muži, kteří se narodili s mentálním postižením. Sdílí s námi život v rámci chráněného bydlení, nebo pravidelně dochází do naší komunity Benediktus. Tam v rámci terapeutických dílen společně rozvíjíme jejich pracovní dovednosti a návyky. A protože našich klientů přibývá, začal nám být náš stávající prostor malý. Vrhli jsme se do obnovy podkroví bývalých lázní na Modletíně. Přestože máme velkou část finančně pokrytou, stále nám podstatná část peněz chybí.

Váš dar bude použit na úhradu stavebních prací a nákup materiálu. Do dubna 2020 potřebujeme sehnat 450 tisíc korun, abychom byli schopni celou opravu ufinancovat.

V současné době máme našetřeno okolo 1,3 milionu z darů, 600 tisíc přislíbeno z dotace a 500 tisíc korun v darech stavebního materiálu od výrobců. Stále před námi velký kus, který je potřeba minimalizovat. Ve fotografiích se můžete podívat na stav budovy v letech 2011 a 2013 a proměnu podkroví: stav 2019 vs. aktuální.

ARCHA Benediktus

Jsme komunita, která pečuje o osoby s mentálním i kombinovaným postižením. Vedle sociální služby provozujeme také řemeslnou dílnu pro lidi se změněnou pracovní schopností. Je pro nás důležité zapojovat tyto lidi do výrobního procesu dílen a najít každému místo podle jeho schopností. Působíme v Chotěboři a na Modletíně/Vysočina. Jsme místem, kde klienti nacházejí svůj druhý domov, domov pro vlastní dospělý život.

Zajímá vás, jak naše činnost vypadá? Podívejte se na dokument: Benediktus Komunita s lidmi s postižením

 

Není malého daru. Každá koruna nám pomůže. Bez jednoho z vás by nebyla dlaždička nebo šprušle v zábradlí přístupové bezbariérové lávky, bez druhého zase kus sprchového koutu nebo cokoli jiného... i oceán by byl bez kapek pouští.

 

Děkujeme za finanční podporu a za sdílení sbírky ve vašem okolí.

Studentská sbírka

Studentská sbírka

05. 03. 2020

Studenti Gymnázia Žďár nad Sázavou, za pomoci a podpory pedagogického sboru i svých rodičů, uspořádali na škole krásný koncert BeneBendu. A třešinkou na dortu byl vybraný příspěvek v hodnotě 17.500 Kč, který doputoval tuto středu do ARCHA Benediktus a na sbírku ZNESNATE. Součástí vydařené akce, kde tančili jak studenti tak učitelé, byla tombola (výhry rozmanité lákavé, někdy i velmi netradiční) a bufet (jídlo i pití připravili studenti). Bylo nám u vás dobře, děkujeme.

A díky za pomoc s obnovou podkroví a směrování daru na tuto sbírku. Podpoříte studenty i Vy a přidáte se do naší sbírky ZNESNAZE?

Sbírku již podpořilo 33 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Karel (alias dědek, jak mi říká Láďa) před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„5 aneb pust naruby“
70 Kč — Radka S. před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„4.týden půstu..už je to trochu jinak, stále dobře“
70 Kč — Radka S. před 2 lety

„3.týden půstu ... hmmm:o)“
70 Kč — Radka S. před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

Další běžící sbírky

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme
49 %

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme

Štědromocná sbírka pro pečující
30 %

Štědromocná sbírka pro pečující

Matyášovi na hipoterapii a školné
91 %

Matyášovi na hipoterapii a školné