Táta Honza bojuje s leukémií. Pomozme jeho rodině udržet síly!

Praha Satalice / Sbírku organizuje Milka Stuchlíková

{}

Táta Honza bojuje s leukémií. Pomozme jeho rodině udržet síly!

0 %

Vybráno 617 859 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -343 dnů
Sbírka byla ukončena 09. července 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Honza je můj muž, táta našich tří skvělých dětí.

Od roku 2015, spolu s lékaři, bojuje s agresivní formou leukemie. Má za sebou dvě transplantace kostní dřeně, několik chemoterapií. Díky snaze lékařů byla období, kdy jsme věřili, že máme vyhráno a snažili se žít úplně normálně. Od srpna 2022 se ale Honzův zdravotní stav náhle dramaticky zhoršil. Nemoc se infiltrovala do CNS, postupně mu znemožnila pracovat a celkově samostatně fungovat.

Od února 2023 je odkázán na naši trvalou péči (24/7), kterou mu poskytujeme doma.

Výtěžek sbírky půjde na odlehčovacích služby ve vybraném soukromém zařízení, kde by Honza mohl strávit letní prázdniny. Dětem a mě by to umožnilo vyrazit mimo domov, nabrat zážitky, vypnout od každodenních povinností, a to vše s vědomím, že o manžela a tátu je v té době dobře postaráno.

Bylo pro mne těžké odhodlat se k založení sbírky. Celoživotně se pohybuji v pomocných profesích, pracovala jsem v sociálních zařízeních nebo neziskové organizaci. Bývala jsem byla na pozici těch, kteří měli možnost pomáhat zajistit fyzickou či finanční pomoc druhým. Teď je to jinak a podporu potřebuje moje rodina.

Nutno dodat, že v tomto náročném životním období jako rodina často zažíváme silnou lidskou solidaritu. I proto mě zaskočilo, kolik odvahy člověk potřebuje k tomu, aby veřejně požádal o pomoc.

Moc děkuji za nás za všechny,

Milka Stuchlíková

Ukončujeme sbírku a znovu děkujeme.

29. 06. 2023

U příležitosti ukončení sbírky vám všem ještě jednou posíláme předprázdninové díky!

V prvé řadě děkujeme za finanční podporu a částku, která se vyšplhala do neskutečné výšky. Vybral se víc jak šestinásobek toho, o co jsme si troufli zažádat.

V druhé řadě díky za magický zážitek z lidské solidarity. Způsobili jste nám „infarktové stavy“ sílou své podpory a zařídili nám nepředatelnou zkušenost. Mnozí jste přidali osobní vzkazy a držíte nám pěsti, což se dotýká našich srdcí pokaždé, když si na to vzpomeneme nebo když někoho z vás potkáme. Jste součástí mnoha našich „bublin“, s velkou většinou z vás jsme já nebo Honza (nebo oba) šli kus nějakého životního úseku.

Nejspíš ta energie opravdu nějak funguje. Honzovi se daří lépe. V říjnu Honza absolvoval protonové ozařování CNS. V době, kdy jsme vypsali sbírku byla jeho zdravotní situace přesto stále velmi nepříznivá. Nechtěli jsme to vzdát a vyžádali si kontrolní magnetickou rezonanci hlavy (konec března). Nález byl k překvapení mnohých velmi příznivý. Nedali jsme se odradit vysvětlením, že Honzova aktuální (ne)kondice je tedy nejspíš projevem pozdní toxicity po všech těch léčbách. Proto jsme požádali o postupné vysazení některých velmi „tlumících“ léků. Od té doby se Honzovi začalo dařit lépe, výrazně lépe komunikuje, zlepšila se chůze i paměť. Kvůli užívání jistých léků se u Honzy ovšem rozvinul šedý zákal a významně zhoršil zrak. Současná lepší situace nám ale umožnila absolvovat oboustranné odstranění šedého zákalu (máme právě za sebou), což Honzu doufáme posune více k aktivnějšímu životu.

Stále platí náš původní prázdninový plán, vytáhnout paty z domu, nabrat síly a zážitky, zažít dobrodružství abychom měli sílu pokračovat. Péči o Honzu převezme na velkou část prázdnin vybrané sanatorium. (Návštěvy jsou vítány :o)). Díky příznivější situaci i zkusíme v polovině prázdnin jeden z těch týdnů strávit společně mimo domov, mimo sanatorium. Věříme, že s fyzickou podporou přátel to zvládneme.

Posíláme srdečné pozdravy a všem přejeme hezké léto. Díky vám se na něj můžeme těšit i my!

H+M+K+F+B

Díky!

27. 04. 2023

Všichni jste úžasní!

Děkujeme!

24 hodin po rozeslání odkazu pár dobrým lidem je tam 300%.

Jste to vy, naši kamarádi, přátelé, spolužáci, kolegové a jejich známí. Vidíme vás tam. Ty, které potkáváme často i ty s kterými jsme se už dlouho neviděli. Těm, kteří nás vůbec naznají a přispěli patří zvláštní dík.

Neuvěřitelné.

Od našeho rodinného stolu vám všem posíláme 5x palec nahoru.

Kéž by síla lidské solidarity a touha podpořit druhé dokázala léčit nemoci…

Asi neumí. Co však víme, že vaše vzkazy a podpora nás neskutečně hladí po našich bolavých duších. Za tento zážitek jsme vám vděční. To JE blahodárné a tedy léčivé.

Peníze od vás využijeme k tomu, abychom dál zvládali náš zápas.

Srdečné díky,

H+M+K+F+B Stuchlíkovi

Sbírku již podpořilo 142 dárců

2 000 Kč — Stöfs před rokem

„Držte se, myslím na vás. Iva “
5 000 Kč — Iva Stanovská před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držte se!“
5 000 Kč — Jirka před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držíme palce“
5 000 Kč — Orgsu před rokem

„Držím palce“
12 € — Eva před rokem