Tandemové kolo pro Honzíka s hendikepem a jeho maminku

Olomouc / Sbírku organizuje Hana Cigánková

{}
0 %

Tandemové kolo pro Honzíka s hendikepem a jeho maminku

Vybráno 3 185 Kč z 58 500 Kč
Zbývají 4 dny
5 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 06. února 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Náš syn Honzík po narození nedýchal a musel být kříšen. Po pár minutách se naštěstí zvládnul poprvé sám nedechnout a vše vypadalo celkem normálně, bohužel ale později začal vykazovat netypické reakce. Přehnaně reagoval na běžné zvuky a chodit začal až ve 2 letech. Vyhledala jsem ranou péči, kde diagnostikovali Honzíkovi poruchy autistického spektra. Později z dalších vyšetření u psychologa, psychiatra a logopeda přibylo ještě ADHD a vývojová dysfázie.

Honzík má problémy také se zažíváním, nosí pleny, nemluví a nemá žádný náhradní komunikační systém, špatně jí a spí.

Honzíkovi bude v lednu 7 let a má lékařem doporučený odklad školní docházky. Doma s námi žije ještě jeho 14letý bráška.

Péče o hendikepované dítě

Manžel pracuje na stavbě a já jsem po 12 letech dala výpověď v knihovně, protože Honzík vyžaduje péči 24 hodin denně. Syn má nezralou centrální nervovou soustavu, a proto toho dokáže jen velmi málo zpracovat a je brzy přetížený. Chodí do speciální školky, kde pobývá 2 hodiny denně.

Rád jezdí na kole. Vozím ho na sedátku před sebou. Je už ale dost velký, a tak s ním příští rok nebudu moct na kole jezdit.

Potřebujeme tak s Honzíkem tandemové kolo, které nám bude sloužit jako dopravní prostředek, protože nemáme auto a zároveň na něm bude Honzík rozvíjet i svou motoriku.

Honzík se mnou na kole jezdí moc rád. Vozím ho na starém kovovém sedátku vepředu – má větší nosnost než ta plastová dozadu. Je ale už dost velký a taková jízda je tak čím dál tím víc nebezpečná a příští rok už ho určitě vozit nebudu moct. Navíc nemáme auto, a tak kolo využíváme nejen na výlety, ale i pro dopravu. Prosím, pomozte mi Honzíkovi dopřát jízdu na kole i v dalších letech a darovat nám příspěvek na tandemové kolo.

Kolo stojí přes 200 tisíc a na této platformě vybíráme 1/4 další na další 3/4 nám běží sbírka na druhé platformě.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

373 Kč — Královi včera

„Držíme palce ať se podaří kolo zafinancovat “
500 Kč — Turkovi před 3 měsíci

2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

200 Kč — Pelíšek před 3 měsíci