Svobodný pohyb pro Jardu

Ostrava / Sbírku organizuje Jaromír Biluseac

{}

Svobodný pohyb pro Jardu

0 %

Vybráno 55 760 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -1473 dnů
Sbírka byla ukončena 04. června 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dosvých 22 let jsem žil jako nezávislý, aktivní člověk. Bohužel se mi stal úraz,při kterém došlo k poškození krční páteře a já jsem tak zůstal ochrnutý.Stal se ze mě člověk zcela závislý na péči druhých.

Měljsem ale štěstí v neštěstí, potkal jsem úžasnou ženu, která mi vrátila chuť doživota. Nyní je mou manželkou i pečovatelkou zároveň. Se vším mi pomáháa neustále mě podporuje. Má však bohužel těžkou skoliózu páteře provázenousilnými bolestmi zad. I přes usilovné cvičení a rehabilitace se její zdravotnístav začal zhoršovat. V budoucnu ji hrozí operace páteře.

Největší starosti nám dělají moje náročné přesuny do auta i z něja nakládání vozíku. Potřeboval bych proto větší automobil, kam bych si i svozíkem najel úplně sám bez nutnosti asistence.Úřady mijiž poskytly příspěvek ve výši 200 tisíc korun, sbírka mi umožní pořídit si automobilpřizpůsobený přímo mým potřebám.

Chcibýt znovu soběstačný

Autem jezdím téměř denně. Ať už jsou to cesty k lékařům, naúřady a nákupy nebo za našimi klienty. Věnuji se také atletice a crossfitu,které mi pomáhají posilovat zbytkové svaly a celkově se udržovat fit. Pokud námto možnosti dovolí, dojíždím sportovat 4x týdně.

Auto,do kterého bych si vjel i s vozíkem sám, by mi umožnilo být více soběstačný a takébych ulehčil mé manželce a jejím bolavým zádům. Momentálně musí mě i můjvozík neustále nakládat.

Přestožeje na vozíku, pomáhá lidem s hendikepem

Přesto všechno se s manželkou snažíme v rámci možností žít aktivní život a taképomáhat dalším potřebným. Založili jsme spolek (V jedné vteřině, z.s.), který se zaměřuje napomoc lidem s hendikepem. V tomto spolku funguji jako správce, a tak nemohužádat o podporu pro sebe.

Mámetaké speciálně cvičené psí pomocníky, kteří s námi jezdili pomáhat do denníchstacionářů za postiženými dětmi, za seniory v ústavech, do chráněného bydlení,nemocnice a také individuálně.

Vrámci zábavně-vzdělávacích besed jsme jezdili do mateřských a základních škol,kde jsme s našimi psími pomocníky předváděli, jak dokážou člověku s hendikepempomáhat a co vše musí umět. Také jsme vystupovali a prezentovali činnostspeciálně cvičených psů na veřejných akcích.

Inadále se věnujeme výcviku našich psů, ale vzhledem k jejich věku a zdravotnímustavu už jen rekreačně.

.. .

Zavaši podporu Vám budu nesmírně vděčný. S úctou Jaromír Biluseac

Poděkování

05. 06. 2020

Srdečně děkuji všem, kteří jste se rozhodli mě podpořit. Velmi si toho vážím.

S úctou Jaromír Biluseac

Sbírku již podpořilo 115 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Snad se potřebné prostředky podaří vybrat! Hodně štěstí a pevné zdraví vám oběma! “
200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 4 lety