Stav Emičky s autismem se neustále zhoršuje. Pomozte!

Opava / Sbírku organizuje Vladan Šustek

{}

Stav Emičky s autismem se neustále zhoršuje. Pomozte!

0 %

Vybráno 388 267 Kč z 36 288 Kč
Zbývá -91 dnů
Sbírka byla ukončena 22. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Vladan a jsem otec 2 úžasných holčiček. Mladší 2letá se jmenuje Lily a starší 5letá se jmenuje Ema. Emě byl diagnostikován z kraje roku 2022 atypický autismus, dále porucha aktivity a koncentrace pozornosti s poruchou vývoje řeči v expresivní i percepční složce a psychomotorická retardace.

Emička ve svých 6. měsících musela kvůli ochablému svalstvu na zádech absolvovat rehabilitace, na kterých cvičila Vojtovou metodou. V této době byla poslána neurologem na rentgen hlavy, kde se objevila drobná cysta na mozku, následovala nekonečná kolečka u lékařů, kdy se nakonec všichni shodli na vývojové dysfázii a dostali jsme doporučení k navštěvování speciální školky.

Ve 3 letech nastoupila do speciální školky, kde se naštěstí dobře adaptovala. Nakonec se dostavily opět i pokroky v mluvení. Byli jsme šťastní a mysleli si, že je vše konečně na dobré cestě.

Zlom nastal z kraje roku 2022. Emička dostala neuvěřitelně ošklivý ekzém. Ten ji vyvolal nekontrolovatelné afekty. Házela sebou po posteli, na zemi, pobíhala po bytě, snažila si ublížit.

Nesnesla na sobě oblečení. Jako rodiče jsme nemohli absolutně nic dělat, jelikož jakýkoliv kontakt ji ještě více rozdráždil a její stav byl horší. Jen jsme dohlíželi, aby si příliš neublížila a čekali, kdy jí to přejde. Po téhle události jsme tlačili na neuroložku, aby ji poslala na magnetickou rezonanci.

Vyšetření ukázalo, že již zmíněna cysta na mozku není jen jedna, ale je jich více.

Jako by to všechno nestačilo, Emičky stav se neustále zhoršuje.

Jak sbírka pomůže?

Existuje intenzivní kombinace terapií na soukromé klinice, které mohou Emičce pomoci. Jedná se o nejrůznější fyzioterapie, ergoterapie, aromaterapie, muzikoterapie, které jsou velice příhodné pro autisty.

Aby Emička mohla podstoupit tyto terapie musí se zaplatit záloha, na kterou bohužel nemáme finanční prostředky. Výtěžek sbírky půjde na zaplacení zálohy a cestovné.

Prosím pomozte nám, hrajeme o čas. U dcerky momentálně nastala úplná agrese vůči vrstevníkům, nesnese být ani v jedné místnosti s dětmi ze stacionáře, kam dochází. Svou mladší sestru také nesnese ve své blízkosti. Oblékání teď v zimě je velký boj – nechce mít na sobě žádné oblečení. Doma většinu času tráví nahá i když se snažíme ji zkoušet všemožné varianty oblečení, tak se nám zatím nedaří najít kompromis.

Prosím, pomozte nám. Naše finanční situace je kritická – já jako otec a hlava rodiny jsem skončil ze zdravotních důvodů v důchodu a není reálné, aby manželka chodila do zaměstnání, protože Ema vyžaduje celodenní péči, navíc pečujeme ještě o 2letou Lili.

Ze srdce děkujeme všem dárcům, kteří přispějí.

Ukončení sbírky

23. 01. 2024

Krásný den přejeme,

Vybrala se neuvěřitelná částka v kterou jsme ani nedoufali a proto jsme se rozhodli sbírku už i ukončit. Na vše potřebné se peníze vybraly a my je použijeme pro vše potřebné co Emička potřebuje.

Všem dárcům patří jedno velké DÍk. Je krásné vidět, že se i v této šílené době najdou lidé, kteří mají chuť pomáhat .Děkujeme

03. 01. 2024

Děkujeme vám všem za pomoc sbírka bere neuvěřitelné obrátky a my vám chtěli pouze sdělit, že peníze navíc které by se vybraly by šli na další terapie popřípadě vitamíny, které Emička pravidelně bere.

DĚKUJEME !!!

03. 01. 2024

Ještě jednou moc děkujeme, nečekali jsme že se penízky pro Emičku tak rychle vyberou.

Jak už jsem jednou psal tak to zopakuji, sbírku nechám stále běžet, protože penízky se budou EMIČCE hodit na další případné terapie, léky a lékařský zákrok na soukromé zubní klinice.

Ještě jednou děkujeme. Je krásné vidět jak si lidé dokáží navzájem pomoct .

Sbírku již podpořilo 686 dárců

„zdvojený dar, vráceno zpět“
-5 000 Kč — Optisign s.r.o. před 3 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Držte se“
500 Kč — Filip před 3 měsíci

1 820 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Moc Emičku zdravíme a přejeme pevné zdraví . Kvído s maminkou 😇“
777 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

50 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„🫶“
777 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

1 000 Kč — VH před 3 měsíci

„Pro Emu“
50 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci