Sportovní vozík pro Ondřeje

Vápno / Sbírku organizuje Obec Vápno zc.ynlov@onpav-uo

{}
0 %

Sportovní vozík pro Ondřeje

Vybráno 176 500 Kč z 220 000 Kč
Zbývá -287 dnů
80 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 18. října 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Dobrý den, 

jmenuji se Ondřej Tomeš, je mi 31 let. Od narození trpím dětskou mozkovou obrnou, kvůli které jsem upoutaný na invalidní vozík. Po základní škole jsem začal studovat na Obchodní akademii v Jánských Lázních, kde jsem v roce 2005 objevil sport Powerchair hockey – florbal na elektrickém invalidním vozíku.

Vývoj technologie jde ve všech oborech dopředu a ani tady tomu není jinak. Vozíky jsou mnohem výkonnější, rychlejší a obratnější. Výkony, které jsem na vozíku ukazoval před několika lety, už nestačí novodobým pokrokům a musím si přiznat, že ostatním hráčům a jejich tempu nemohu konkurovat. Tento sport, kolektiv a atmosféra mě stále baví, ale když se nestíhám rychle přesouvat v brance za florbalovým míčkem, je to pro mě velmi frustrující pocit.

Budu Vám proto velmi vděčný za jakoukoliv finanční výpomoc, která by mi pomohla získat speciální vozík, díky kterému chytnu zase to správné tempo!

Sportovní cesta vedla až k ocenění

Tento sport mě zcela uchvátil. Vzhledem k mému pohybovému omezení je málo kolektivních sportů, kterým bych se mohl věnovat. Powerchair hockey hraji na svém civilním vozíku, s nímž se přesunuji na různá místa a plně jeho možností využívám, například jsem s ním vyjel a sjel Černou horu v Krkonoších.

S Powerchair hockey jsem začínal v Janských Lázních, kde jsem působil v týmu Snow Wolves. Tehdy to byl nejlepší tým v České republice. V současné době funguji v týmu New Cavaliers, který má sídlo v Praze a každoročně bojuje o titul mistra České republiky.Se svým florbalovým týmem jsem také mnohokrát vycestoval do zahraniční (Holandsko, Švýcarsko, Itálie) na mezinárodní turnaje.

V roce 2008 se konal mezinárodní turnaj Powerchair hockey v Trutnově. Turnaje se zúčastnilo 6 zahraničních týmů a já jsem svému týmu dopomohl ke 3. místu. Na tomto turnaji jsem také získal ocenění za nejlepšího brankáře celého turnaje.Jedním z největších úspěchů pro mě byla nominace do reprezentace České republiky v Powerchair hockey. V roce 2015 jsem se tedy stal součástí české reprezentace na mistrovství v Evropě, které se odehrávalo v Holandsku. Také jsem hostoval v plzeňském týmu Indians na mezinárodním turnaji v Itálii v roce 2018.

Mým velkým fanouškem a parťákem do života je můj asistenční pes Leslie. Je to zlatý retrívr, který mi pomáhá s činnostmi běžného života. Všechen čas trávíme společně, proto se ho také snažím brát všude s sebou, když mi to okolnosti dovolí.

Partneři sbírky 1

Obec Vápno

Patronem sbírky je Obec Vápno, Pardubický kraj.

Sbírku již podpořilo 140 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Nechali jsme příspěvek sice na poslední chvíli, ale fandíme Ti celý život a přejeme mnoho štěstí a úspěchů! L+H+J+K Chlumečtí“
2 000 Kč — Chlumečtí před rokem

„Držíme palce ?“
5 000 Kč — Petrovický s.r.o. před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ondro,držím palce.“
1 000 Kč — Míla před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

122 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
90 %

Sandra, děti a jejich nový domov

Osobní asistence pro Kristýnu
29 %

Osobní asistence pro Kristýnu