Sportovní vozík pro Ondřeje

Vápno, Pardubicko / Sbírku organizuje Obec Vápno

{}

Sportovní vozík pro Ondřeje

0 %

Vybráno 176 500 Kč z 220 000 Kč
Zbývá -1274 dnů
Sbírka byla ukončena 18. října 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením


Dobrý den, 


jmenuji se Ondřej Tomeš, je mi 31 let. Od narození trpímdětskou mozkovou obrnou, kvůli které jsem upoutaný na invalidní vozík. Pozákladní škole jsem začal studovat na Obchodní akademii v Jánských Lázních, kdejsem v roce 2005 objevil sport Powerchair hockey – florbal na elektrickéminvalidním vozíku.

Vývoj technologie jde ve všech oborech dopředu a ani tadytomu není jinak. Vozíky jsou mnohem výkonnější, rychlejší a obratnější. Výkony,které jsem na vozíku ukazoval před několika lety, už nestačí novodobým pokrokůma musím si přiznat, že ostatním hráčům a jejich tempu nemohu konkurovat. Tentosport, kolektiv a atmosféra mě stále baví, ale když se nestíhám rychlepřesouvat v brance za florbalovým míčkem, je to pro mě velmi frustrující pocit.

Budu Vám proto velmi vděčný za jakoukoliv finanční výpomoc,která by mi pomohla získat speciální vozík, díky kterému chytnu zase to správnétempo!

Sportovní cesta vedla až k ocenění

Tento sport mě zcela uchvátil. Vzhledem k mému pohybovémuomezení je málo kolektivních sportů, kterým bych se mohl věnovat. Powerchairhockey hraji na svém civilním vozíku, s nímž se přesunuji na různá místa a plnějeho možností využívám, například jsem s ním vyjel a sjel Černou horu vKrkonoších.

S Powerchair hockey jsem začínal v Janských Lázních, kdejsem působil v týmu Snow Wolves. Tehdy to byl nejlepší tým v České republice. Vsoučasné době funguji v týmu New Cavaliers, který má sídlo v Praze a každoročněbojuje o titul mistra České republiky.Se svým florbalovým týmem jsem takémnohokrát vycestoval do zahraniční (Holandsko, Švýcarsko, Itálie) namezinárodní turnaje.

V roce 2008 se konal mezinárodní turnaj Powerchair hockey vTrutnově. Turnaje se zúčastnilo 6 zahraničních týmů a já jsem svému týmudopomohl ke 3. místu. Na tomto turnaji jsem také získal ocenění zanejlepšího brankáře celého turnaje.Jedním z největších úspěchů pro mě bylanominace do reprezentace České republiky v Powerchair hockey. V roce2015 jsem se tedy stal součástí české reprezentace na mistrovství v Evropě,které se odehrávalo v Holandsku. Také jsem hostoval v plzeňském týmu Indians namezinárodním turnaji v Itálii v roce 2018.


Mým velkým fanouškem a parťákem do života je můjasistenční pes Leslie. Je to zlatý retrívr, který mi pomáhá s činnostmiběžného života. Všechen čas trávíme společně, proto se ho také snažím brátvšude s sebou, když mi to okolnosti dovolí.

Partneři sbírky 1

Obec Vápno

Patronem sbírky je Obec Vápno, Pardubický kraj.

Sbírku již podpořilo 140 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Nechali jsme příspěvek sice na poslední chvíli, ale fandíme Ti celý život a přejeme mnoho štěstí a úspěchů! L+H+J+K Chlumečtí“
2 000 Kč — Chlumečtí před 4 lety

„Držíme palce ?“
5 000 Kč — Petrovický s.r.o. před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Ondro,držím palce.“
1 000 Kč — Míla před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

122 Kč — Anonymní dárce před 4 lety