Společně získáme závodní simulátor pro nevidomé!

celá ČR, Praha / Sbírku organizuje NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s.

Společně získáme závodní simulátor pro nevidomé!

0 %

Vybráno 0 Kč z 700 000 Kč
Zbývá -449 dnů
Sbírka byla ukončena 06. března 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

I přesto, že každý z nás má určitou formu zrakového znevýhodnění, či úplnou praktickou slepotu, máme rádi napětí, děj, smysl pro humor a mnoho dalšího. Jsme parta, která má ráda pestré a adrenalinové zážitky a tvoříme nerozlučnou komunitu nevidomých, slabozrakých a osob s těžkým zrakovým postižením. Nechybí nám nadšení pro kolovou a pásovou techniku a o vše pohybující se na souši, vodní hladině a ve vzduchu.

Dále sdružování naší komunity s dalšími velkými nadšenci, kteří rovněž mají rádi AUTO – MOTO – SPORT a vše týkající se onoho odvětví. 

Momentálně usilujeme o kompenzační pomůcku, která bude mít mnoho využití a včetně zvýšení sebevědomí lidí, kteří ještě neřídili, či jen párkrát za svůj život. Jdeme hlavně po bezpečnosti, to je u nás prioritou. 

Závodní simulátor 

S pohyblivou platformou, volantem se silnou zpětnou vazbou v řízení a skutečnými kovovými pedály ze závodního auta. Jelikož chceme zachovat bezpečnost na našich akcích chceme vždy naše účastníky a účastnice seznámit důkladně s řízením motorového dopravního prostředku. Nejdříve formou virtuální reality, díky dnešní výpočetní a stimulátorové techniky, a po sléze jim až umožnit sednout za volant reálného osobního auta, nákladního vozu či autobusu. 

Jinými slovy srozumitelně a efektivně seznámit řidiče s řídícími prvky motorového dopravního prostředku včetně všech úkonů. Jde nám také o co nejširší možné využití v přípravě nevidomých, slabozrakých a osob s těžkým zrakovým postižením na reálné řízení osobního automobilu, nákladního vozu nebo tolik oblíbeného autobusu či zemědělské techniky apod.   

Pojeďte v tom s námi! 

Přistupujeme k našim klientům tak, aby vždy cítili smysl, zodpovědnost, rozhodnost a uměli se cílevědomě rozhodnout. Protože každý si musí uvědomit, že každý motorový dopravní prostředek má určité rozměry, a další důležité aspekty. V každém je případě vždy přítomen profesionální navigátor. 

Dále se cvičí bystrost, přesnost, adekvátní povely na základě vydané stranou navigátora vozu a řešit i krizové nouzové situace které mohou v reálném světě nastat.

Chceme, aby naši účastníci a účastnice byly vždy plně, srozumitelně a věcně seznámeni se vším co je během řízení může potkat. Proto ono výpočetní stimulátorové zařízení v mobilní verzi, které bude možné přenášet z místa na místo. 

Mockrát vám děkujeme, že nám tohle umožníte!