Společně pro Elu! Požár jí zničil bydlení.

Praha 3 / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Společně pro Elu! Požár jí zničil bydlení.

0 %

Vybráno 25 046 Kč z 155 000 Kč
Zbývá -636 dnů
Sbírka byla ukončena 26. října 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Naše kamarádka Ela je občankou Běloruska, ale z politických důvodů, které v Bělorusku panují, se rozhodla odejít.

Česká republika je pro Elu novým domovem již sedmým rokem.

Osudný den

Pracuje jako kadeřnice a plně se začlenila do společenského života. Pracuje na plný úvazek, odvádí daně a ráda by zde zůstala natrvalo. Jednoho dne, když odešla do práce, se jí stala v nájemním bytě tragédie, za kterou stojí příběh jak z neuvěřitelného filmu.

U Ely doma došlo k požáru, který pravděpodobně zapříčinil její kocour, se kterým žila přes dva roky. Odpoledne jí volali z kanceláře majitele domu k ní do práce, že z jejích oken jde kouř, a že tam nejspíše hoří. Odešla z práce a bohužel to tak bylo. Na místě již byly hasičské jednotky a hasily požár bytu. Její kocour na místě zemřel. Dle vyjádření hasičů vyskočil na elektrický sporák a tlapkou otočil knoflík sporáku, který tak rozpálil. To je onen příběh jako z neuvěřitelného filmu.

Nehledě na to, že Ela přišla o kocoura a spoustu osobních věcí, čelí nyní četným následkům škody v bytě způsobené tímto požárem. Kuchyně je zcela zničená, musejí se vyměnit podlahy, zdi byly popraskané, takže se část musí okopat na základ a nahodit, udělat nové sádrokartonové stropy, vyměnit elektrické rozvody v celém bytě, sanovat a vymalovat a samozřejmě pořídit zničené vybavení (kuchyňská linka, spotřebiče, pračka, osvětlení apod.).

Jelikož měla smlouvu o nájmu bytu, nelze nájem vypovědět předčasně a majitel jí nechce ani povolit odejít dřív, než bude byt v původním stavu. Takže i když tam nebydlí, musí hradit nájemné, což je pro Ely příjmy likvidační

Vzniklé škody ale budou nakonec ještě vyšší, než byl původní odhad. Ela se snaží vyhledat různé zdroje pomoci, ale snažit se bude i ze svých příjmů, a jak jen to bude v jejích silách se na uhrazení škod bude podílet. Proto bychom jí chtěli pomoci, aby byl byt co nejdříve v pořádku a mohla začít nový start jinde.    

Moc děkujeme!

Poděkování

24. 01. 2023

Ráda bych poděkovala všem dárcům, díky jejichž příspěvkům jsem mohla uspíšit rekonstrukci bytu, ve kterém proběhla sanace, opravy omítek a podlah, výměna elektrických rozvodů, výmalba, oprava oken a dveří. Dále jsem mohla pořídit novou kuchyňskou linku a v neposlední řadě odvézt zničené vybavení.

Ještě jednou děkuji za pomoc.

Ela

Sbírku již podpořilo 38 dárců

21 € — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

350 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety