Společně pro 2,5letou Terezku v boji s akutní leukémií

Nymburk, Hrubý Jeseník / Sbírku organizuje Barbora Miksánková

{}

Společně pro 2,5letou Terezku v boji s akutní leukémií

0 %

Vybráno 203 218 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -578 dnů
Sbírka byla ukončena 14. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

2,5letá Terezka je statečná holčička, která si ještě v dubnu hrála s ostatními dětmi a 4letou sestřičkou Haničkou na hřišti. Bohužel v květnu ji začaly provázet zdravotní komplikace a po diagnostikování indukce střev ji čekala operace, po které ji byly nasazeny 3 neúspěšné kůry antibiotik. Ničemu nepomáhaly, horečky neustupovaly a Terezku neustále bolely nožičky.

Zoufalá maminka, která žije s holčičkami sama změnila lékařku a ta jim po odběrech krve sdělila, podezření na akutní lymfoblastickou leukémii.

Samoživitelka s dcerkou bojující s leukémií

Ihned zařídili převoz na onkologicko-hematologickou kliniku v Motole, kde se bohužel dignóza po několika vyšetřeních potvrdila. Terezku čekala další operace, aby jí do tělíčka mohli vpravit centrálek, kterým se do těla vpravují transfuze, chemoterapie a odebírají vzorky krve.

V tuto chvíli je Terezka po 2. bloku léčby, kdy se čeká na odběry kostní dřeně, aby se ukázalo, jak léčba zabírá. Když se všechno podaří, tak jak má, bude trvat léčba akutní lymfoblastické leukémie zhruba 2 roky.

Terezka potřebuje neustálou speciální péči a stravu. V autě do Motolské nemocnice tráví mnohdy nekonečné hodiny, protože dojíždí z vesničky Hrubý Jeseník, nedaleko Nymburka. Maminka samozřejmě nikdy nezapomíná na svou druhou dceru Haničku, která je kvůli této, pro většinu z nás v nepředstavitelné situaci, samozřejmě malinko upozaďována, ale holky se nevzdávají a bojují. Nic jiného jim totiž nezbývá.

Dnešní doba, kdy se zdražuje snad úplně vše jim bohužel také moc nepřidává, a proto jsem se do toho vložila já, kamarádka maminčiny sestřenice – Bára Miksánková, protože když se řeší, život dítěte, na to ostatní nějak nezbývá čas, energie a vlastně ani myšlenky. Proto jsem založila tuto sbírku, která těmto 3 statečným holkám pomůže zvládnout nejtěžší chvíle jejich života.

Výtěžek sbírky půjde na léčbu, dopravu, podporu rodiny, speciální stravu, doplňky stravy.

Abych se ve zkratce představila, jsem bývalá dostihová jezdkyně a kamarádka rodiny a neváhala jsem s žádostí o pomoc oslovit své bývalé kolegy, překážkové žokeje: Josefa Váňu st., Josefa Bartoše, Jana Faltejska, Jana Kratochvíla, Jaroslava Myšku, Pavla Složila a Marka Stromského. Ti byli tak úžasní a bez rozmýšlení nám přislíbili 100% účast s pomocí.

Pánové nám darují podepsané rajtky, ve kterých absolvovali Velkou Pardubickou. Rajtky se budou dražit přímo na závodišti v den konání tohoto významného dostihu, tj. 9.10.2022. Veškerý výtěžek z dražby bychom rádi věnovali Terezce s maminkou a sestřičkou Haničkou, aby v tuto těžkou chvíli měly holky na vše, co je potřebné k úspěšnému vyléčení malinké Terezky. Protože my věříme, a to je to nejdůležitější!

Poděkování

05. 11. 2022

Dobry den, úžasní lidé , kterým není lhostejný život ostatních. Chtěla bych jménem Terezky a její maminky poděkovat Vám všem, kteří jste nám jakkoliv pomohli a stále ještě pomáhajíte, protože bez Vás by to všechno šlo ještě hůř. Terezka je v tuto chvíli po 3 bloku chemoterapií bohužel s antibiotiky v nemocnici, ale pevně věříme, že už bude brzy opravdu lépe.

Ještě jednou vám všem děkuji, Bára Miksánková

 

 

Sbírku již podpořilo 205 dárců

„Držím ti pěsti,holčičko statečná,neboj to zvládneš,“
2 112 Kč — Tomáš Váňa před 2 lety

„Držím palce“
777 Kč — A před 2 lety

„Hodně štěstí 🍀“
17 000 Kč — Rodina Červených před 2 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Posielam objatie a veľa síl. Bude dobre ✨“
500 Kč — Lena před 2 lety

„Vím, že je to maličko, ale mám skoro stejně starou dceru a přejeme moc sil a hlavně uzdravení ❤️“
373 Kč — Petra Adámková před 2 lety

„HODNĚ ZDRAVÍ ŠTĚSTÍ PŘEJI...POSÍLAL JSEM 639 KČ UŽ 7.10 2022 PŘES SLOŽENKU-POŠTU...ALE MINULÝ TÝDEN SE MI VRÁTILY DOMŮ.NEVÍM KDE BYLA CHYBA-TAK JE POSÍLÁM ZNOVU“
581 Kč — Radek Šebák před 2 lety

„To zvládnete :*“
500 Kč — Lena před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Filip Prochazka před 2 lety