Speciálními ortézami dáme Davídkovi šanci chodit

Vysoké Mýto / Sbírku organizuje Olivie Hermanová zc.manzes@avokrikaclo

{}
0 %

Speciálními ortézami dáme Davídkovi šanci chodit

Vybráno 47 689 Kč z 200 000 Kč
Zbývá 5 dnů
24 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. ledna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Dnes 8letý Davídek se narodil jako zdravé miminko. Bez patrné příčiny u něj došlo v šestém týdnu života ve spánku k zástavě krevního oběhu, dechu a krvácení do plic. Naštěstí jsme měli monitor dechu, který nás zalarmoval. Ihned jsme začali oživovat masáží srdce, po příjezdu rychlé byl převezen do fakultní nemocnice v Hradci Králové na JIP. Pro záchranu syna lékaři udělali maximum. Syn byl pak pár dní udržován v umělém spánku. Tam nám také řekli diagnózu. Zněla SIDS – syndrom náhlého úmrtí kojence, s úspěšnou resuscitací. Jaké bude mít Davídek následky nebyli lékaři schopni říct. Bohužel, neokysličovaní mozku zanechalo následky.

Davídek začíná díky intenzivním neurorehabilitacím chodit s dopomocí druhé osoby, sám se ještě ale nenají, má epilepsii a hůř mluví

Tento měsíc mi také lékaři při kontrole sdělili, že je Davídek velice dobře rozcvičený a připravený na samotnou chůzi s velmi kvalitními pomůckami.

Syn potřebuje speciální ortézy firmy Pohlig z Vídně, které mu pomohou s protahováním zkrácených šlach i s udržením stability.

Bohužel pojišťovna žádnou částkou na zahraniční pomůcky nepřispívá. Pokud by se vybralo více finančních prostředků, půjdou vaše dary i na potřebné neurorehabilitace.

Davídkův příběh

Po Davídkově 1. roce byla určená diagnóza dětská mozková obrna, spastická kvadruparéza (postižení všech čtyř končetin) a hypotonický trup (ochablé svalstvo). Davídek se od útlého věku potýká se závažnými zdravotními komplikacemi, ve všech činnostech potřebuje pomoc druhé osoby. Ale i přes veškeré komplikace se snažím, aby byl začleňován do všech činností jako zdravé děti. Davídek chodil do běžné školky s asistencí, nyní navštěvuje základní školu Svítání.

Davídek pravidelně rehabilituje 2-3krát ročně v lázních Klimkovice a 2x ročně v soukromém Rehabilitačním centru David Soviš. Davídek navštěvuje základní školu Svítání, vzdělává se pomocí speciální pomůcky Tobbi, kterou má v notebooku, ve škole také spolupracujeme s logopedem i fyzioterapeutem. Davídek je mentálně naprosto v pořádku.

Přes všechno trápení roste z Davídka usměvavý a velice šikovný kluk se smyslem pro humor. Podpořme ho společně na jeho cestě se jednoho dne rozběhnout.

Sbírku již podpořilo 59 dárců

„Chtěla bych vám popřát mnoho štěstí, aby se vše podařilo a Davídkovi se dařilo lépe.“
300 Kč — Lulu.safri@seznam.cz před 13 hodinami

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

1 000 Kč — Jaroslava Šťastná před 3 dny

500 Kč — Lucie před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

200 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„Nevzdávej se!“
252 Kč — LP před 3 týdny

„Přeji hodně štěstí🍀“
777 Kč — Michal Svoboda před 3 týdny

„Makej Davčo 🙏♥️ “
600 Kč — Jíťa - masáže s úsměvem před 3 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

Další běžící sbírky

Pomoc rodině, která po tragické nehodě přišla o tatínka
107 %

Pomoc rodině, která po tragické nehodě přišla o tatínka

Nájemné pro samoživitelku Danu a 2 děti
18 %

Nájemné pro samoživitelku Danu a 2 děti

Pomozme nemocné rodině válečného veterána
68 %

Pomozme nemocné rodině válečného veterána