Speciální upravené kolo pro Daniela

České Budějovice / Sbírku organizuje Halina Okuňeva

{}

Speciální upravené kolo pro Daniela

0 %

Vybráno 30 987 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -1262 dnů
Sbírka byla ukončena 30. října 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Daniel se narodil s těžkou mentální retardací a je na vozíčku. Nadměrné svalové napětí v nožičkách mu brání v pohybu. Jeho maminka s ním však denně cvičí, a tak se dostavují (po)kroky. Danielek se dokáže postavit a ujít s pomocí druhého krátkou vzdálenost. Před sebou má ještě spoustu práce a také jeden velký sen – jezdit s maminkou na výlety na speciálně upraveném kole. Pomůžete rodině sen splnit?

Již léta sním dopřát synovi pohyb, který tak nutně potřebuje. Daniel má 4. stupeň zdravotního postižení. Na nohách stojí jen díky pravidelnému cvičení a rehabilitacím. Výsledek je pro mě zázrak, přestože syn chodí pouze na krátké vzdálenosti a za ruku. Většinu času pak sedí na vozíčku.

Pořád intenzivně cvičíme a snažíme se zatěžovat více nohy. Proto bych synovi ráda dopřála více radosti a životních zážitků i po mentální stránce. Daniel trpí autistickou poruchou, kvůli které se zdržujeme převážně na místech, kde se pohybuje málo lidí, a hlavně je tam klid. Jezdíme tak často do přírody, kterou moc milujeme a je to pro nás nejlepší lék.

 

Jsem matka samoživitelka a z důvodu náročné péče o Daniela nejsem zaměstnaná. Miluji jeho úsměv na tváři a smích, proto je mým cílem obohatit jeho život. Bohužel na takto drahou pomůcku sama nenašetřím, a proto vás moc prosím o finanční podporu. Předem všem děkuji za ochotu nám pomoci a přeji vám všem hodně zdraví. ?

Sbírku již podpořilo 19 dárců

„Přeji ze srdce hodně naježděných kilometrů. :-)“
3 000 Kč — Renata Lukášková před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím Vám palce!“
500 Kč — Nikola před 4 lety

„Ať kolo slouží :)“
200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Užij si jízdu, mladý muži!“
500 Kč — Petr Hadač před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Držím palce, ať se splní tento i další sny!“
137 Kč — Rob před 4 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety