Speciální sedačka do auta pro postiženého Honzu

Rakovník / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Speciální sedačka do auta pro postiženého Honzu

Vybráno 33 752 Kč z 33 000 Kč
Zbývá -452 dnů
102 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 07. července 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsem vdovec z Rakovníka v částečném invalidním důchodu z důvodu onkologického onemocnění a starám se o těžce tělesně a středně mentálně postiženého syna Honzu. Protože je péče o něj je velmi časově náročná, tak jsem zatím nenašel zaměstnání, které by šlo skloubit i s mým zdravotním stavem. Kvůli chybějícímu druhému příjmu si nemůžeme dovolit větší vedlejší výdaje.

Díky dárcům se mi na znesnáze21 podařilo vybrat dostatek peněz na opravu našeho auta v ceně 10 000 Kč. Auto je pro mě a Honzíka nepostradatelné. Vozím syna do speciální školy, na kontroly k lékařům (FN Motol) i některé volnočasové aktivity, které mi pomáhají udržet ho v dobré fyzické kondici. Opravdu velice děkuji všem. Vaší vstřícnosti si velmi vážím.

Rád bych Vás ještě požádal o přispění na speciální autosedačku. Cena modelu, který by Honzík potřeboval je 55 000 Kč. Podsedák mít kvůli výšce bohužel nemůže a sedačka mu zajistí nejen větší pohodlí, ale také bezpečí při cestování.

Sedačka, kterou syn má, mu přestává vyhovovat váhově a velikostně. Vše, co jste nám darovali v původní sbírce nad náklady na opravu auta, použiji na koupi sedačky. Prosíme vás tedy nyní o příspěvek na zbývající část.

Honzova základní diagnóza je Achondroplazie, což je kostní nemoc, která má za následek krátké končetiny. Abychom zabránili přibírání na váze, k čemuž má se svou diagnózou sklon, musíme pravidelně chodit na vycházky, hřiště a výlety. Další nutností je každý den večer doma pravidelně rehabilitovat. Dále trpí oční vadou, přerostlou páteří, vyhřezáváním plotének cca. na 6 místech, nedovyvinutou horní a částečně dolní čelistí.

Povaha Honzy je trochu komplikovaná, protože se prolíná 5leté dítě, kterým je mentálně a 16letý puberťák, kterým je věkově, ale naučil se s tím žít a já se přizpůsobil, aby vše fungovalo. Zajeli jsme si určitý systém, který funguje a vyhovuje nám oběma.

Honza je na mě silně citově fixován, a tak se snažím mu ten život v rámci možností co nejvíc ulehčit a dělám vše proto, abych tu pro něj byl funkční, co možná nejdéle. Myslím, že se to zatím daří. Bohužel díky okolnostem mého a Honzy zdravotního stavu nemohu najít dostatečně flexibilní práci, kterou bych potřeboval.

Budeme vám oba moc vděční za vaše pochopení naší situace a jakékoli dary pro Honzíka na speciální sedačku do auta. Děkujeme. Jan Krejčík

Sbírku již podpořilo 61 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Veronika před rokem

253 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeji jen to dobré. “
100 Kč — Anita před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Mate muj velky obdiv a drzim vam palce! “
247 Kč — F.P. před rokem

„Opravdu velký obdiv tatínkovi a mnoho zdraví Honzíkovi!“
373 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeji sílu a vytrvalost, buďte s Bohem.“
252 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem