Speciální rehabilitace pro Elišku

Ostrava / Sbírku organizuje Silvie Burdová zc.manzes@eivlisavodrub

{}
0 %

Speciální rehabilitace pro Elišku

Vybráno 82 786 Kč z 96 000 Kč
Zbývá -373 dnů
86 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 18. června 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Eliška se narodila po bezproblémovém a pohodovém těhotenství. První měsíce krásně rostla a prospívala. V osmém měsíci došlo k prvnímu epileptickému záchvatu, po němž bohužel následovaly další a další. Vývoj do té doby zdravého miminka se zastavil. Později se ukázalo, že má holčička Westův syndrom, závažné epileptické onemocnění.

Eliška má nyní 10 let, nemluví, nechodí a je zcela odkázána na vozík. Díky terapii ale dělá velké pokroky a nově se například pomalu učí lézt.

Pro další zlepšení jejího zdravotního stavu nyní Eliška potřebuje speciální rehabilitace, které nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Eliška je statečná holčička a velká bojovnice, nyní však potřebuje vaši pomoc. Prosíme proto o příspěvky na čtyřtýdenní neurorehabilitace v Arcada NeuroMedical Center v Ostravě.

Za jakoukoli finanční podporu všem moc děkujeme!

 

Eliščin příběh

Když se ukázaly první komplikace, maminka to nevzdala a začala s Eliškou cvičit Vojtovu metodu, což je soubor cvičebních technik používaných k léčbě hybných poruch. Intenzivní cvičení přineslo mírné zlepšení mobility, záchvaty ale neustávaly. Nefungovaly ani nasazené léky, a proto následovalo objíždění specializovaných pracovišť v Ostravě, v Brně a v Praze, kde lékaři zkoumali možnou příčinu Eliščiných potíží.

Krátce po prvních narozeninách byl Elišce diagnostikován Westův syndrom, závažné epileptické onemocnění. Byly jí nasazeny kortikoidy, které sice zafungovaly, ale jen na krátkou dobu. Po šesti týdnech se Elišce záchvaty znovu vrátily. Léčba byla proto opět změněna, naštěstí již s lepšími výsledky. Následovaly lázně a rehabilitace, které Elišce moc prospěly. Bojovat však bude muset celý svůj život.

 

Sbírku již podpořilo 96 dárců

250 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

250 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Petr a Míša před rokem

„Přeji mnoho úspěchů u rehabilitace. “
1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím palce. “
50 Kč — Anonymní dárce před rokem