Speciální rehabilitace pro Elišku

Ostrava / Sbírku organizuje Silvie Burdová

{}

Speciální rehabilitace pro Elišku

0 %

Vybráno 82 786 Kč z 96 000 Kč
Zbývá -1094 dnů
Sbírka byla ukončena 18. června 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Eliška se narodila po bezproblémovém a pohodovém těhotenství. První měsíce krásně rostla a prospívala. V osmém měsíci došlo k prvnímu epileptickému záchvatu, po němž bohužel následovaly další a další. Vývoj do té doby zdravého miminka se zastavil. Později se ukázalo, že má holčička Westův syndrom, závažné epileptické onemocnění.

Eliška má nyní 10 let, nemluví, nechodí a je zcela odkázána na vozík. Díky terapii ale dělá velké pokroky a nově se například pomalu učí lézt.

Pro další zlepšení jejího zdravotního stavu nyní Eliška potřebuje speciální rehabilitace, které nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Eliška je statečná holčička a velká bojovnice, nyní však potřebuje vaši pomoc. Prosíme proto o příspěvky na čtyřtýdenní neurorehabilitace v Arcada NeuroMedical Center v Ostravě.

Za jakoukoli finanční podporu všem moc děkujeme!

 

Eliščin příběh

Když se ukázaly první komplikace, maminka to nevzdala a začala s Eliškou cvičit Vojtovu metodu, což je soubor cvičebních technik používaných k léčbě hybných poruch. Intenzivní cvičení přineslo mírné zlepšení mobility, záchvaty ale neustávaly. Nefungovaly ani nasazené léky, a proto následovalo objíždění specializovaných pracovišť v Ostravě, v Brně a v Praze, kde lékaři zkoumali možnou příčinu Eliščiných potíží.

Krátce po prvních narozeninách byl Elišce diagnostikován Westův syndrom, závažné epileptické onemocnění. Byly jí nasazeny kortikoidy, které sice zafungovaly, ale jen na krátkou dobu. Po šesti týdnech se Elišce záchvaty znovu vrátily. Léčba byla proto opět změněna, naštěstí již s lepšími výsledky. Následovaly lázně a rehabilitace, které Elišce moc prospěly. Bojovat však bude muset celý svůj život.

 

Sbírku již podpořilo 96 dárců

250 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Petr a Míša před 3 lety

„Přeji mnoho úspěchů u rehabilitace. “
1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce. “
50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety