Se speciálními pomůckami ušlapeme cestičku hendikepovanému Ondrovi

Praha 5 / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Se speciálními pomůckami ušlapeme cestičku hendikepovanému Ondrovi

0 %

Vybráno 59 155 Kč z 58 083 Kč
Zbývá -770 dnů
Sbírka byla ukončena 16. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Lucie a mám 7letého syna Ondru, který se narodil extrémně předčasně. To, co jsme spolu po porodu prožívali na neonatologii, bylo každodenní drama a teprve až teď mám pocit, že se začíná vše stabilizovat. V důsledku náročných začátků má Ondra těžkou ztrátu sluchu a zraku, opožděný vývoj a indikovanou epilepsii.

Velmi zjednodušeně řečeno, kromě toho, že Ondra tenkrát vážil pouhých 600 gramů, měl také po narození krvácení do mozku.

Toto krvácení způsobilo, že jeho levá, pravá a třetí mozková komora, kde se vstřebává mozkomíšní mok, spolu přestaly komunikovat (tento mok mezi nimi neprotékal a nemohl se vstřebávat dál do těla). Lékaři tam dali hadičky a ventil, aby měl mok kudy odtékat a nehromadil se v hlavičce.

Já a Ondrášek jsme parťáci. Manžel si zvolil jinou životní cestu a již 2 roky s námi nežije – jsme rozvedeni. Ale do naší dvoučlenné rodiny přibyl pes Flek.

Jsem tedy maminka samoživitelka, a proto prosím touto cestou o finanční podporu na doplatek pro zakoupení mechanického vozíčku a také na pořízení speciálního chodítka.

Toto chodítko pojišťovna nehradí vůbec, ale moc by mu pomohlo v dalším posunu a vývoji – a tím i k alespoň částečné samostatnosti. 

Na přelomu srpna a září 2021 prodělal Ondra tři operace hlavy, protože bylo potřeba vyměnit zmiňované hadičky v komorovém systému. Od té doby až do současnosti probíhá u syna rekonvalescence, a nejen díky rehabilitacím se vrátil do svého ustáleného a normálního stavu. Za to, kam se to teď ubírá, jsme moc vděční.

Ondru baví výlety a plavání a já mu moc ráda čtu a zpívám.  

Za jakýkoli příspěvek budeme oba vděční. 

Moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 54 dárců

374 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Objímám!“
373 Kč — Deni před 2 lety

„Lucko, hodně sil Tobě i Ondrovi! Ať to s novým choditkem šlape!!! Petr“
1 500 Kč — Petr Pospíšil před 2 lety

777 Kč — Solilovi před 2 lety

„ahoj Luci!“
2 112 Kč — ELISKA NOVAKOVA před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„A další obejmutí pro Ondráška... :-) “
1 221 Kč — Zeda před 2 lety

„❤️“
373 Kč — Ivuš před 2 lety