Sbírka na pomoc při soudním sporu o dítě

Mohelnice / Sbírku organizuje Markéta Došková zc.liame@uknimamanovarp

{}
0 %

Sbírka na pomoc při soudním sporu o dítě

Vybráno 36 280 Kč z 130 000 Kč
Zbývá -291 dnů
28 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 14. října 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

AKTUALITA

Milí dárci, chtěla bych vám moc poděkovat za podporu a podělit se s vámi o nové informace.

Mého případu se ujal pan doktor Tomáš Sokol, který mě zastupuje pro bono. Z tohoto důvodu jsme ponížili cílovou částku – příspěvek mi však pomůže uhradit cestovní výlohy, práci advokátů, kteří mě zastupovali dříve, práci dětské psycholožky a znalecké posudky, jejichž cena se odvíjí od rozsahu spisu, a ten k dnešnímu dni čítá zhruba 800 stran…

Trestní stíhaní proti otci syna nadále pokračuje. Nyní je ve fázi obžaloby. Případem Frederika se zabýval také Ombudsman, veřejný ochránce práv. Po prošetření celé situace na základě mého podnětu došel k závěru, že OSPOD pochybil ve svém rozhodování, když neupřednostnil péči matky jako rodiče před péčí širší rodiny dítěte i samotného otce.

Pro mě samotnou je tak nejlepší zprávou to, že můžu Frederika vídat a trávit s ním čas. Zatím v režimu krátký/dlouhý týden. V září mě pak čeká opatrovnický soud, jehož řízení a termín byl stanoven až po naší stížnosti na průtahy…

Děkuju, že při mně stojíte.

Příběh

Markéta už přes rok nemůže žít společně se svým dvouletým synem Frederikem. S jeho otcem totiž vede soudní spor o to, komu bude chlapec svěřen do péče. Na základě zatímního rozhodnutí soudu je momentálně Frederik v péči otce.

Chlapec bydlí s otcem a babičkou ve společné domácnosti, odkud se rozhodla Markéta kvůli nefunkčnímu vztahu odejít, syna se jí ale přes veškerou snahu vzít s sebou nepodařilo. Od února ho smí vídat třikrát týdně za přítomnosti třetí osoby v maximálním rozsahu 19 hodin týdně.

Markéta už utratila své úspory a v jejích finančních možnostech není, aby i nadále hradila výdaje za právní zastoupení v dlouho trvajícím opatrovnickém řízení či za vypracování znaleckých posudků a dalších potřebných podkladů. Proto se rozhodla založit sbírku, jejíž výtěžek chce využít pro úhradu těchto nákladů.

Celý příběh je složitý, v zájmu všech je, aby soud rozhodl spor co nejdříve. Více informací získáte například na těchto odkazech:

Záhady Josefa Klímy 1

Záhady Josefa Klímy 2

Vyjádření Marie Vodičkové

Sbírku již podpořilo 71 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Markéto na mě spáchali něco podobného, vychovávali mě lidi, co mě nikdy neměli rádi, svoji mámu jsem měla odvahu vidět až v mých 30 a nikdy jsme to nedohnali. Jizvy na duši máme všichni. Strašně na vás myslím a držím palce. Pravda a láska vítězí. “
2 000 Kč — Lea před rokem

380 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

400 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
90 %

Sandra, děti a jejich nový domov

Osobní asistence pro Kristýnu
29 %

Osobní asistence pro Kristýnu