Sbírka na pomoc při soudním sporu o dítě

Mohelnice / Sbírku organizuje Markéta Došková

{}

Sbírka na pomoc při soudním sporu o dítě

0 %

Vybráno 36 280 Kč z 130 000 Kč
Zbývá -1346 dnů
Sbírka byla ukončena 14. října 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

AKTUALITA

Milídárci, chtěla bych vám moc poděkovat za podporu a podělit se s vámi o novéinformace.


Méhopřípadu se ujal pan doktor Tomáš Sokol, který mě zastupuje pro bono. Z tohotodůvodu jsme ponížili cílovou částku – příspěvek mi však pomůže uhradit cestovnívýlohy, práci advokátů, kteří mě zastupovali dříve, práci dětské psycholožky aznalecké posudky, jejichž cena se odvíjí od rozsahu spisu, a ten k dnešnímu dničítá zhruba 800 stran…

Trestnístíhaní proti otci syna nadále pokračuje. Nyní je ve fázi obžaloby. PřípademFrederika se zabýval také Ombudsman, veřejný ochránce práv. Po prošetření celésituace na základě mého podnětu došel k závěru, že OSPOD pochybil ve svémrozhodování, když neupřednostnil péči matky jako rodiče před péčí širší rodinydítěte i samotného otce.

Promě samotnou je tak nejlepší zprávou to, že můžu Frederika vídat a trávit s nímčas. Zatím v režimu krátký/dlouhý týden. V září mě pak čeká opatrovnický soud,jehož řízení a termín byl stanoven až po naší stížnosti na průtahy…

Děkuju,že při mně stojíte.

Příběh

Markéta už přes rok nemůže žít společněse svým dvouletým synem Frederikem. S jeho otcem totiž vede soudní spor o to,komu bude chlapec svěřen do péče. Na základě zatímního rozhodnutí soudu jemomentálně Frederik v péči otce.

Chlapec bydlí s otcem a babičkou vespolečné domácnosti, odkud se rozhodla Markéta kvůli nefunkčnímu vztahu odejít,syna se jí ale přes veškerou snahu vzít s sebou nepodařilo. Od února ho smí vídat třikráttýdně za přítomnosti třetí osoby v maximálním rozsahu 19 hodin týdně.

Markéta užutratila své úspory a v jejích finančních možnostech není, aby i nadále hradilavýdaje za právní zastoupení v dlouho trvajícím opatrovnickém řízení čiza vypracování znaleckých posudků a dalších potřebných podkladů. Proto serozhodla založit sbírku, jejíž výtěžek chce využít pro úhradu těchto nákladů.

Celý příběhje složitý, v zájmu všech je, aby soud rozhodl spor co nejdříve. Víceinformací získáte například na těchto odkazech:

Záhady Josefa Klímy 1

Záhady Josefa Klímy 2

Vyjádření Marie Vodičkové

Sbírku již podpořilo 71 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Markéto na mě spáchali něco podobného, vychovávali mě lidi, co mě nikdy neměli rádi, svoji mámu jsem měla odvahu vidět až v mých 30 a nikdy jsme to nedohnali. Jizvy na duši máme všichni. Strašně na vás myslím a držím palce. Pravda a láska vítězí. “
2 000 Kč — Lea před 4 lety

380 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety