Sbírka na odlehčovací pobyt pro děti s postižením

Želeč u Tábora / Sbírku organizuje Jiné děti, z. s.

{}

Sbírka na odlehčovací pobyt pro děti s postižením

0 %

Vybráno 9 329 Kč z 45 000 Kč
Zbývá -1156 dnů
Sbírka byla ukončena 24. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Kdo jsme a co děláme?

Jiné děti, z. s. je neziskový spolek, který se zformoval v roce 2016 jako rodičovská skupina pod záštitou I MY o.p.s. a Dobrovolnického centra Rolnička Soběslav. Tento projekt se rozrostl natolik, že si v roce 2019 vyžádal založení samostatného spolku.

Pořádáme odlehčovací pobyty a setkání pro rodiny dětí se zdravotním handicapem, protože jsme postrádali službu podobného charakteru. Tyto pobyty vycházejí z potřeb rodin, pro které je dlouhodobá péče o handicapované děti fyzicky i psychicky velmi náročná a vyčerpávající

Kdo je naše cílová skupina?

Rodiny dlouhodobě pečující o dítě s těžkým handicapem (poruchy autistického spektra, mentální, fyzické a kombinované postižení, Downův syndrom, aj.). Rodiny těchto dětí se často ocitají v sociální izolaci i finanční tísni. Mnohdy 24 hodinová péče o děti je natolik náročná, že jí často nelze skloubit s pracovním úvazkem, chybí potřebný odpočinek, není prostor pro zájmy ani koníčky. Zvláště těžké to mají matky samoživitelky.

Prarodiče už těžkou péči nezvládají, sociální odlehčovací služba buď není nebo je finančně nedostupná. Odlehčovací pobyty bývají často jedinou možností oddechu, díky pomoci našich asistentů.

Co je odlehčovací pobyt a co jeho cílem? 

Odlehčovací pobyt je vícedenní pobytové setkání rodin dlouhodobě pečujících o dítě s handicapem, kdy na část dne převezme péči o dítě asistent. 

Přítomnost asistenta je pro odlehčovací pobyt zcela zásadní, bez asistenta by se nejednalo o odlehčovací pobyt.

Pro děti jsou tyto pobyty velice přínosné, dostanou se do nového prostředí, jiného kolektivu a odvezou si spoustu nových zážitků a vjemů, které jsou pro handicapované děti nezbytně důležité. Asistenti se dětem individuálně věnují, na část dne zastoupí rodiče.

Cílem pobytu  je odlehčit rodičům od péče a umožnit jim alespoň krátkodobý odpočinek a setkání s ostatními rodinami se stejným osudem.

Rodiče si mohou v klidu odpočinout, popovídat, sdílet potřebné zkušenosti či vyrazit na výlet se zdravým dítětem a zažít kousek obyčejného života.

Pro děti je důležitý nácvik změny prostředí a pečovatele. Odlehčovací pobyt slouží také jako pravidelná systematická příprava na budoucí odloučení od rodiny, kdy rodiče s přibývajícím věkem postupně budou muset péči o jejich již dospělé handicapované děti předávat dál (ústav, stacionář, atd.), protože nebudou nadále sami schopni péči zajistit. 

Na co konkrétně budou peníze použity?

Ve dnech 7.5. až 9.5.2021 pořádáme víkendový odlehčovací pobyt v penzionu Benešova Hora u Vacova pro 5 až 7 rodin. 

Vybrané peníze použijeme na úhradu nákladů na ubytování, plnou penzi, dopravu a ochranné pomůcky pro asistenty, na ubytování, plnou penzi a výtvarné potřeby pro handicapované děti.

Ubytování, stravu a pobyt pro rodiče a zdravé sourozence si hradí rodiče sami.

Pobyt je pro 12 dětí a 10 asistentů. 

Společné foto

23. 08. 2021

Společné foto na odlehčovacím pobytu.

Odlehčovací pobyt

22. 08. 2021

Letní odlehčovací pobyt pro děti s postižením je úspěšně za námi. Všichni si pobyt moc užili. Dětem se věnovali úžasní asistenti a rodiče se mohli na chvíli odpočinout od náročné péče. Výtěžek sbírky byl rozdělen mezi 6 dětí s postižením. Moc děkujeme všem dárců, velmi si vážíme každého příspěvku.

Přípravy vrcholí :)

03. 08. 2021

Díky vašim příspěvkům můžeme každé rodině přispět na ubytování dítěte s postižením na letním odlehčovacím pobytu. Přípravy na pobyt vrcholí a všichni už se moc těší. Srdečně děkujeme všem dárců za příspěvky, které pomohou rodinám usnadnit jejich náročnou situaci.

Sbírku již podpořilo 16 dárců

3 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

333 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

555 Kč — Michaela Lacková - Dětský klub Skalníček Praha před 3 lety

555 Kč — Marcela Krejčí - Dětský klub Skalníček Praha před 3 lety

„❤❤❤“
111 Kč — Hanka před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Moc vám fandím a přeju ať se pobyt líbí! “
1 000 Kč — Štěpánka před 3 lety

„Držím palce! “
281 Kč — Káťa V. před 3 lety

1 221 Kč — Mary před 3 lety