Šance pro Simonku. Léčba kmenovými buňkami

Trutnov / Sbírku organizuje Nataliya Horodecká zc.liame@tanrog

{}
0 %

Šance pro Simonku. Léčba kmenovými buňkami

Vybráno 33 247 Kč z 400 000 Kč
Zbývá 83 dnů
8 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 02. srpna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Má těžce nemocná třiadvacetiletá sestřenice Simonka skončila v důsledku těžkého průběhu cukrovky v komatózním stavu. O svůj život bojuje Simonka, společně se svými rodiči, už dlouhých osm let. Zdá se, že jí zbývá poslední naděje na uzdravení – léčba kmenovými buňkami.

Ten, kdo má zdravé dítě, si neumí představit, co vše obnáší každodenní péče o to nemocné. Z pozorování mé tety Romany, která sama pečuje o těžce nemocnou dceru, určitou představu mám. Svět pro ni přestal existovat, když Simonka onemocněla. Naděje a láska k jedinému a tak dlouho očekávanému dítěti jí dává silu to nevzdat.

Simonka je ležák, maminka ji každé dvě hodiny krmí přes sondu, píchá ji insulin, přebaluje, umývá, cvičí s ní, čte a zpívá. Kromě toho podává léky a každé 2 měsíce jezdí do Vojenské nemocnice v Praze, kde se jí navyšuje pomocí pumpy dávka baklofenu. Lék zmírňuje křeče do nohou a ochablé svalstvo tak nebolí.

Simončin stav bych popsala tak, že žije ve svém uzavřeném světě, ze kterého bohužel nemůže ven, ale i tak se snaží dat najevo to, jak se cítí buď úsměvem, nebo pláčem. Je vidět, jaké pokroky dělá, a zdá se mi, že jsou okamžiky, kdy je schopná i vnímat. Na rodiče reaguje nejvíc, obzvlášť na tátu.

Společně se proto upínáme asi k poslední možnosti, která by dala Simonce šanci – podstoupit léčbu kmenovými buňkami. Je totiž prokázáno, že působením kmenových buněk se obnovuji funkce mozku.

Aplikace kmenových buněk není nic jiného, než napomáhání vlastní „opravě“ tím, že kmenové buňky nasměrují rychleji a ve větší míře na místo, kde jsou potřeba, a to do mozku.

Léčba zahrnuje regenerativní laserovou terapii, vitamínové infuze a aplikaci kmenových buněk a bude realizována klinikou Cellthera v Brně pod vedením Prof. MUDr. Jaroslava Michálka, Ph.D.

Tento způsob léčby je ale bohužel finančně náročný a nehradí ho pojišťovna. Rodiče bohužel nemají dostatek finančních prostředků.

Proto bych vás, milí čtenáři, ráda touto cestou požádala o pomoc pro mou sestřenici Simonu. Dejme jí prosím společně šanci na život, který si třiadvacetiletá dívka zaslouží, šanci, kterou tolik potřebuje.

Sbírku již podpořilo 39 dárců

„Ode mě a mé rodiny,mám vás moc ráda :-)“
1 221 Kč — Alča M. před 10 hodinami

„Ať pomůže “
1 000 Kč — Nikola Bartoníčková před 2 dny

„Simonko, mám Tě moc rád. 💖Nevzdavej to! “
5 000 Kč — Petr před 4 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Držím palce!!!“
121 Kč — Daniel Krč před 4 dny

„Hodně štěstí“
373 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

222 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

Další běžící sbírky

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná  jako ostatní děti
66 %

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná jako ostatní děti

Na nový začátek pro samoživitelku Martu
56 %

Na nový začátek pro samoživitelku Martu

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna
77 %

Dovybavme domov samoživitelky Jitky a nemocného syna