Šance pro Simonku. Léčba kmenovými buňkami

Trutnov / Sbírku organizuje Nataliya Horodecká

{}

Šance pro Simonku. Léčba kmenovými buňkami

0 %

Vybráno 280 816 Kč z 400 000 Kč
Zbývá -1019 dnů
Sbírka byla ukončena 02. září 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Má těžce nemocná třiadvacetiletá sestřenice Simonka skončila v důsledku těžkého průběhu cukrovky v komatózním stavu. O svůj život bojuje Simonka, společně se svými rodiči, už dlouhých osm let. Zdá se, že jí zbývá poslední naděje na uzdravení – léčba kmenovými buňkami.

Ten, kdo má zdravé dítě, si neumí představit, co vše obnáší každodenní péče o to nemocné. Z pozorování mé tety Romany, která sama pečuje o těžce nemocnou dceru, určitou představu mám. Svět pro ni přestal existovat, když Simonka onemocněla. Naděje a láska k jedinému a tak dlouho očekávanému dítěti jí dává silu to nevzdat.

Simonka je ležák, maminka ji každé dvě hodiny krmí přes sondu, píchá ji insulin, přebaluje, umývá, cvičí s ní, čte a zpívá. Kromě toho podává léky a každé 2 měsíce jezdí do Vojenské nemocnice v Praze, kde se jí navyšuje pomocí pumpy dávka baklofenu. Lék zmírňuje křeče do nohou a ochablé svalstvo tak nebolí.

Simončin stav bych popsala tak, že žije ve svém uzavřeném světě, ze kterého bohužel nemůže ven, ale i tak se snaží dat najevo to, jak se cítí buď úsměvem, nebo pláčem. Je vidět, jaké pokroky dělá, a zdá se mi, že jsou okamžiky, kdy je schopná i vnímat. Na rodiče reaguje nejvíc, obzvlášť na tátu.

Společně se proto upínáme asi k poslední možnosti, která by dala Simonce šanci – podstoupit léčbu kmenovými buňkami. Je totiž prokázáno, že působením kmenových buněk se obnovuji funkce mozku.

Aplikace kmenových buněk není nic jiného, než napomáhání vlastní „opravě“ tím, že kmenové buňky nasměrují rychleji a ve větší míře na místo, kde jsou potřeba, a to do mozku.

Léčba zahrnuje regenerativní laserovou terapii, vitamínové infuze a aplikaci kmenových buněk a bude realizována klinikou Cellthera v Brně pod vedením Prof. MUDr. Jaroslava Michálka, Ph.D.

Tento způsob léčby je ale bohužel finančně náročný a nehradí ho pojišťovna. Rodiče bohužel nemají dostatek finančních prostředků.

Proto bych vás, milí čtenáři, ráda touto cestou požádala o pomoc pro mou sestřenici Simonu. Dejme jí prosím společně šanci na život, který si třiadvacetiletá dívka zaslouží, šanci, kterou tolik potřebuje.

Sbírku již podpořilo 97 dárců

„S velkou nadeji 🕊❤🕊“
23 000 Kč — Rodina Horodecká před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Lucie před 3 lety

„Přejeme úspěšnou léčbu. “
15 000 Kč — Andrea a Kristýna před 3 lety

„Vzpomínám na naše společné časy spolu. Simi, drz se. Věřím, že jsi silná holka! S láskou Linda“
200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„hodně štěstí“
1 000 Kč — Milena před 3 lety

„Hodně štěstí “
200 Kč — Trutnovak před 3 lety

„Ať to vyjde Simonko“
373 Kč — Trutnovák před 3 lety