Šance pro maličkého Vašíka s vážnými hendikepy. Podpořme ho!

Kolín / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Šance pro maličkého Vašíka s vážnými hendikepy. Podpořme ho!

0 %

Vybráno 70 531 Kč z 104 000 Kč
Zbývá 38 dnů
Sbírka byla ukončena 29. srpna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Životní start našeho chlapečka (11 měsíců) nebyl jednoduchý. Narodil se předčasně ve 24tt, takže jsme věděli, že to nebude jednoduché.

Když mu byl pouhý jeden měsíc, Vašíkův stav se natolik zhoršil, že nás lékaři připravovali na nejhorší.

Malý to zvládnul a svůj život si opravdu vybojoval! Sice s velkými komplikacemi a musel zvládnout několik operací, ale je tu s námi.

Bohužel jeho diagnózy jsou neúprosné: DMO s těžkou psychomotorickou retardací, hydrocefalus s deformací hlavičky. Je intubovaný, na ventilátoru, má zavedený shunt.

Po všech těch špatných zprávách jsme se moc těšili na návrat domů z nemocnice. Po dlouhých osmi měsících k tomu konečně došlo! Vašík je sice na ventilátoru, ale po dvou měsících doma jsme se zbavili částečně aspoň kyslíku a můžeme ho dokonce občas odpojit úplně.

Snažíme se rehabilitovat jak to jenom jde a cvičení potřebujeme časem zintenzivnit, protože vidíme pokroky, které Vašík dělá.

Jak sbírka pomůže?

Chtěla bych synovi dopřát plnohodnotný život bez ohledu na jeho postižení, rozhodně nechci, aby svůj čas strávil jenom v postýlce.

Co nás nyní trápí je to, že nemáme auto, které by nám naši situaci značně usnadnilo.

Cestovat k lékařům, na rehabilitace, nebo jenom tak na výlet, můžeme pouze autem. Vašík má nejen oslabenou imunitu, ale také tracheostomii a peg na výživu.

Byla bych všem moc vděčná, kdyby se vybrala částka na auto, kam by se vešel kočárek a přístroje, které Vašík potřebuje k životu. Věřím, že to s vaší pomoci zvládneme. To nejhorší máme snad už za sebou a všem jsme dokázali, jací jsme bojovníci.

Děkujeme. Daniela a Vašík

Dáváte Vašíkovi šanci. Děkujeme!

26. 06. 2024

Prostřednictvím Znesnáze Vám chci všem moc poděkovat za zájem a pomoc. Vašíček už chodí i odpojený od dýchacího přístroje ven. Vzduch mu dělá dobře. Miluje procházky – autobusem, nebo vlakem si netroufame. V srpnu / září bychom měli mít další vyšetření očiček, páč to vypadá že nevidí, ale i napříč všem hendikepům je usměvavý a hravý. A pořád velkej bojovník. 💛 To, co zvládnul on, by nezvadnul někdy dospělý člověk.

Ještě jednou moc děkujeme!

Partneři sbírky 1

3121

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3121. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 153 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 16 hodinami

„QR platby 15.-21.7.2024“
200 Kč — QR platby včera

252 Kč — Anonymní dárce včera

1 000 Kč — Anonymní dárce včera

500 Kč — Anonymní dárce včera

222 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Hodně štěstí “
373 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 4 dny