Šance pro Julinku: postavme ji na nožky!

Plzeň / Sbírku organizuje Věra Jedličková

{}

Šance pro Julinku: postavme ji na nožky!

0 %

Vybráno 10 729 Kč z 300 000 Kč
Zbývá 135 dnů
Sbírka byla ukončena 30. září 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka samoživitelka a společně se svými dětmi Oliverkem (9) a Julinkou (6) bydlíme v městském bezbariérovém bytě v Plzni.

Julinka je 6letá, veselá, usměvavá, statečná, pozitivně laděná, upovídaná, milující zvířátka, puzzle, korálky, a pár hodin dopoledne ráda tráví ve školce s kamarády. Od září nastoupí do školy s asistentkou. Je odkázána na 24h péči své maminky.

Od narození se s ní život nemazlil. Kvůli poloze koncem pánevním přišla na svět císařským řezem, během kterého došlo ke zlomenině pravého stehýnka. Následovala sádra, kvůli vrozenému oboustrannému vykloubení kyčlí absolvovala 2 těžké operace a 5měs po prsa v sádře. Bohužel se zdravotní komplikace nabalovaly jedna na druhou, došlo k opakované zlomenině a následkem dlouhodobé sádrové fixace k trvalé hyperabdukci, kdy nedá nožičky úplně k sobě, ani je nenatáhne.

Trápí ji časté plicní infekty, má problém s příjmem potravy, proto má přes břišní stěnu zavedenou sondu do žaludku, bez které by trpěla podvýživou. 

Na podzim 2021 došlo ke 3. zlomenině stehýnka, díky níž Julinka strávila 5 týdnů v sádře do půl těla a kvůli rozsáhlému zánětu hodně zhubla. 

Trpí kombinací několika diagnóz, kdy je obtížné stanovit léčbu a prognózu. Od svých 2,5let se kvůli křehkým kostem pohybuje na invalidním vozíčku. Julinka trpí těžkou skoliózou, vzhledem k hypotonii a svalové atrofii, způsobenou imobilitou. 

V posledních měsících je jejím velkým pomocníkem a společníkem asistenční fenka malého knírače - Baruška. Společně s Baruškou se snaží překonávat své těžké životní překážky. 

Tráví hodně času rehabilitacemi jak doma tak u fyzioterapeutů, včetně soukromých.

Vzhledem ke křehkosti Julinky, nemůže navštěvovat každou fyzioterapii, museli jsme najít vhodnou na míru pro ni. Ke dvěma zlomeninám došlo právě neopatrností fyzioterapeuta.

Hodně času a finančních nákladů stojí také dojíždění po rehabilitacích a nemocnicích, ortopeda, který má bohaté zkušenosti s křehkými kostmi, máme až v Olomouci. 

Julinka musí podstoupit několik operací sloužících k uvolnění kontraktur kyčlí, kolen a kotníků, aby se nožičky uvolnily a dostaly se do přirozené pozice, ve které by pozvolna mohlo probíhat postupné zatěžování kostí, které jsou díky imobilitě velmi křehké a s osteoporózou. Kotníky má odoperované, v květnu jsou v plánu kolena. 

Když bude mít štěstí, a protože je obrovská bojovnice, mohla by se v průběhu pár let alespoň postavit na vlastní nožičky a udělat pár krůčků, i když vozíček už zůstane jejím celoživotním věrným kamarádem. K tomu všemu bude potřebovat intenzivní rehabilitace, různé zdravotnické pomůcky, které nejsou vždy hrazené zdravotní pojišťovnou. 

Jak sbírka pomůže?

Veškeré finanční prostředky budou použity výhradně na fyzioterapii, rehabilitace, náklady na rehabilitační nebo lázeňské pobyty, hipoterapii, na nákupy zdravotnických a rehabilitačních pomůcek, spotřebního materiálu pro PEG sondu, léky a výživové doplňky.

V neposlední řadě budou peníze použity na pohonné hmoty, aby mohly být rehabilitace a návštěvy lékařů dostupnější. 

Velice děkujeme vám všem, kteří se rozhodnete pomoci – Julinka a bráška s maminkou

Partneři sbírky 2

2968

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2968. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Kubova English a Nadace Kubova English

Patronem sbírky je Kubova English a Nadace Kubova English

Sbírku již podpořilo 12 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Držím Vám palce a myslím na Vás. Julinka je statečná bojovnice. “
777 Kč — Veronika Martinková před měsícem

415 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Hodně štěstí Julince🙏🏼“
252 Kč — Petra před měsícem

„Hodně štěstí a sil!“
500 Kč — Lucie před měsícem

„Jůlince moc držíme palce. Je to neskutečná bojovnice.😍“
3 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 221 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem