Šance na život: léčba rakoviny pro Jitku

Hradec Králové, Roudnice / Sbírku organizuje Jitka Vognarová

{}
0 %

Šance na život: léčba rakoviny pro Jitku

Vybráno 157 996 Kč z 420 000 Kč
Zbývá -182 dnů
38 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. listopadu 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

V září 2018 se mi obrátil život vzhůru nohama. Z podezření na přechozený zápal plic se bohužel vyklubala rakovina plic ve 4. stádiu. Neoperovatelná, neléčitelná, pouze s možností paliativní léčby. Jmenuji se Jitka a je mi 49 let.

S paliativní léčbou jsem se nesmířila

Můj onkolog mi dal optimistickou prognózu 2, možná 3 let přežití, když mi zabere biologická léčba. Ale medián přežití nemalobuněčného karcinomu s biologickou léčbou je 11 měsíců. Byl to pro mě šok, protože jsem si myslela, že když vyznávám zdravý životní styl, že takovou nemocí nemůžu onemocnět...

Odmítla jsem se smířit s touto prognózou a začala jsem bojovat.

Úplná a velmi tvrdá změna jídelníčku. Vyhledávala jsem si a stále vyhledávám informace a různé studie ze zahraničí a na základě toho jsem si začala skládat protokol, abych tu potvoru zastavila a ideálně – aby úplně zmizela. Je to náročné psychicky i časově. Musela jsem značně omezit práci, denně děláme zeleninové šťávy, cvičím a pro posílení plic i imunitního systému chodím po horách. Mám ale úžasné výsledky, a tak je vidět, že kde je vůle, tam je cesta.

Na této cestě mi už pomohla jedna protinádorová vakcína z kliniky Cellthera, která byla zaměřená na vytvoření T a NK buněk, aby si s tou nemocí dokázal poradit imunitní systém. Celá léčba stála 400 000,- a vše jsme si hradili sami. Tato vakcína je účinná od podání zhruba dva roky, a ty se nyní bohužel blíží ke svému dovršení. Další výdaje v podobě 200 000,- jsme měli na zlepšení zázemí k léčbě, jako čistička vody s ionizátorem, zdravotní podložka Biomat, infrasauna atp. Pravidelné výdaje na doprovodnou léčbu jsou 12 000,- měsíčně, zahrnují infuze vitamínu C a další doplňky a léky dle protokolu, které bohužel zdravotní pojišťovna nehradí.

Ale to stále nestačí na naději na život.

Cena nové léčby z kliniky Cellthera je nyní 420 000,-. „Můj onkolog mi dal optimistickou prognózu 2, možná 3 roky přežití, když mi zabere biologická léčba.“ Dnes jsou to již ale 4 roky, co jsem na biologické léčbě. Mám nadstandartní výsledky, protože léčba zabírá víceméně cca rok, maximálně dva a pak se vytváří nové, rezistentní mutace a již neúčinkuje. Na posledních 3 vyšetření PET/CT je postupná progrese.

Bojujeme s manželem dál, který byl také onkologickým pacientem, i když zdravý životní styl vyznává se mnou. Bohužel nám již docházejí úspory, a proto se obracím na vás s obrovskou prosbou o pomoc a o přispění na další léčbu a tím i šanci na život.

Moc vám všem z celého srdce děkuji.

Díky Vám všem !!!

26. 07. 2022

Děkuji všem svým přátelům i známým i

úžasným anonymním dárcům, které osobně neznám, ale

velmi ráda bych jim poděkovala alespoň zde.  Vaše Jitka

Sbírku již podpořilo 169 dárců

10 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

150 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„také na tom nejsem zdravotně nejlíp, ale pokud mohu, rád pomohu. Moc držím palce.“
30 000 Kč — Martin před 7 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

10 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Dobrý den, přeji mnoho sil a aby se Vám podařilo sehnat potřebné finance na léčbu :) Ondra“
673 Kč — Ondra před 7 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci