Samoživitelce a 2 nemocným dětem ulehčí situaci auto

Hrabišín / Sbírku organizuje Ivana Gubčová

{}

Samoživitelce a 2 nemocným dětem ulehčí situaci auto

0 %

Vybráno 50 861 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -1405 dnů
Sbírka byla ukončena 06. srpna 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Maminka samoživitelka Ivana vychová dvě děti, které sestatečně perou s postižením a nemocemi. Čtrnáctiletý syn má mentálnípostižení ADHD, astma, reflux a sociální fobii. Ta způsobuje, že se neorientujev prostoru ani v čase. Dvacetileté dceři našli lékaři nádorv páteři a mozku, potýká se s vážnými psychickým problémy. Jejichsituaci by ulehčilo auto.

Rodina by uvítala i starší auto. Pokud by se mezi dárci našel někdo, kdo by svůj starý vůz rodině rád daroval, ozvěte se na email info@nfpomoci.cz. Vážíme si každé pomoci.

Rodina žije ve vesnici, ze které dojíždí do 14 kilometrůvzdálené školy. „Syn jezdí soukromým svozem, do autobusu by nenastoupil.Příspěvek na auto nám úřady zamítly, protože nemá vadu pohybového aparátu,“líčí těžkou situaci Ivana.

Děti musí pravidelně dojíždět k lékařům. Auto byjim pomohlo i v dalších směrech. „Kvůli refluxu, tedy onemocnění jícnu mivozí syna po polední domů, kde se nají a následně musí zůstat více než hodinuv klidu, aby nedošlo ke komplikacím. Nestíhá tak svoz na kroužky,“popisuje jeden z problému Ivana. Pro maminku je náročný i obyčejný nákup,vše nosí sama.

V zoufalé situaci se tak rodina obrací na dárce. „Užtři roky se snažím najít práci, bohužel to vždy ztroskotá na dojíždění.Pracovní dobu se mi nedaří skloubit s péčí o děti, a především s časy spojů,které jsou k nám na vesnici omezené. I přestože mám příspěvek na péči adcera invalidní důchod, na auto samy nenašetříme,“ vysvětluje Ivanadůvod, proč se s prosbou o pomoc obrací na laskavé lidi kolem.

Poděkování

16. 08. 2020

Moc děkujeme dárcům. Není slov, jak vám dostatečně poděkovat... Strašně moc vám děkujeme z celého srdíčka. Není den, kdy bych nebrečela štestím, že budu moct zvládat vozit děti do škol a po doktorech, syn bude moci na kroužky a přesto že dcera má velké zdravotní problémy, bude studovat a já jí budu moct pomáhat víc. Už jen z toho důvodu že jí bývá často špatně a já budu moct pro ní jet do školy a k lékaři je toho teď moc, snažíme se vše zvládat i když to není jednoduché, ale vy jste nám dali něco, co strašně moc potřebujeme k životu... naději na lehčí život. Ještě jednou moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 61 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety