S ortézou to Lukáš dotáhne ještě dál!

Lysá nad Labem / Sbírku organizuje Dana Juřicová

{}

S ortézou to Lukáš dotáhne ještě dál!

0 %

Vybráno 89 941 Kč z 89 440 Kč
Zbývá -682 dnů
Sbírka byla ukončena 13. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Dana a žiji s manželem a 2 syny. Kvůli zdravotním omezení obou našich kluků, jsem s nimi zůstala doma jako pečující osoba.

Mladší Lukáš, kterému je 17 let, je studentem 2.ročníku IT Gymnázia. Má moc rád robotiku, programování, elektrotechniku, veškeré rozebírání a sestavování, ale také je to velký bojovník a navzdory svému hendikepu i sportovec.

Na svět přišel s rozsáhlými cévními nádory v oblasti krku, uší, ústní dutiny a na rtu. Tyto nádory jsou naštěstí nezhoubné, ale v případě nepříznivého uložení hrozí kromě masivního krvácení při poranění hlavně útlak životně důležitých funkcí. A tak mu byla nasazena nejprve kortikoidní léčba a po sléze injekční léčba imunosupresivy. Poté se Luky musel znovu učit chodit.

Lukáš nyní potřebuje speciální ortézu firmy Pohlig, prozatím na pravou nohu. Tato ortéza bohužel není pojišťovnou hrazena.

Cena je pro nás i vzhledem k mnohaletému výpadku jednoho platu hodně vysoká, proto se na vás obracíme o pomoc.

Ortézu bude mít Lukáš na noze skoro celý den a i v noci. Doufáme, že nebude potřeba později i na tu druhou nohu, na které by prozatím měl mít ortézu jednodušší, ne tak speciální.

V cenové kalkulaci kromě ortézy jsou započítané i speciální boty, které bude Lukáš potřebovat.

Jak se Lukáš učil znovu chodit

Museli jsme používat speciální zdravotní kočárek, později invalidní vozík. Chůze se částečně vrátila, ale se zakopáváním, nestabilním stojem, pády, a to všechno přetrvalo. Podstoupil i operaci na protažení lýtkových svalů, kdy musel být několik týdnů v nechodících ortézách na obou nohou a pak se znovu učit chodit.

Přesto to všechno se nikdy nevzdal. Naučil se bravurně jezdit na invalidním vozíku, po čase vozík mohl částečně odložit a využívá ho již jen na delší vzdálenosti. Přes všechnu jeho snahu je však chůze pro Lukáše dosti unavující, často ho bolí i kolena, neudrží rovnováhu a padá. V posledním roce i dost vyrostl a lýtkové svaly se mu znovu začaly zkracovat, deformují se mu i prsty na nohou a více zakopává. V plánu je operace čéšek obou kolen a hrozí operace lýtkových svalů, která je ale s nejistým výsledkem, lékaři se obávají, že by mohlo dojít spíše ke zhoršení stávajícího stavu.

Správný a statečný kluk

Co svítí, bliká či vydává zvuk, to rozebere a sestaví znovu. Zúčastnil se již i několika soutěží s výborným umístěním.

Baví ho i dlouhé filozofické úvahy a debaty. Ve Sportovním oddíle při Jedličkově ústavu v Praze trénuje hod oštěpem, diskem a koulí. Účastní se i závodů hendikepovaných sportovců, kde podává dobré výkony a získává medaile ve svých disciplínách.

A hlavně nerad si říká o jakoukoliv pomoc, většinou chce všechno zvládnout svými silami. Nyní vám ale i on i naše celá rodina budeme moc vděční za jakoukoli podporu. 

Všem s Lukášem moc a moc děkujeme!

13. 04. 2022

VELKÉ DÍKY !

Chceme tímto opravdu ze srdce poděkovat všem lidem, kteří nám jakkoliv pomohli v naší sbírce, ať již menší či větší částkou, sdílením, podporou a krásnými slovy. 

Moc si toho vážíme.

Lukáš už má termín na sádrování a následnou výrobu ortézy, a pak už ho čeká "jen" zvykání si na ni . Věříme, že to zvládne.

Ještě jednou za něj i za nás moc děkujeme.

Juřicovi

Sbírku již podpořilo 79 dárců

20 420 Kč — Václav Svěrkoš před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — MALEFIC před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Jsi obdivuhodny mlady muz, Luky. Preji hodne stesti.“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

778 Kč — Jana Nováková před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Luki, ať se ti cíle a přání plní :)“
1 221 Kč — Katka před 2 lety

„Držím palce a přeji hodně zdraví Lukáškovi!! “
3 000 Kč — Jana Beranová před 2 lety