S invalidním kočárkem a motomedem to Karolínka rozjede

Klatovy / Sbírku organizuje Klatovský spolek vinařů, z.s.

{}

S invalidním kočárkem a motomedem to Karolínka rozjede

0 %

Vybráno 72 800 Kč z 72 800 Kč
Zbývá -569 dnů
Sbírka byla ukončena 28. září 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

5letá Karolínka z Klatovska má za sebou neuvěřitelných 9 operací hlavy, přesto dokáže rozdávat úsměv na potkání. Holčička má diagnostikovaný hydrocefalus – nadměrné hromadění mozkomíšního moku způsobené akutní toxoplazmatickou infekcí. V těhotenství nic nenasvědčovalo tomu, že by nemělo být něco v pořádku s jejím zdravotním stavem. O to větší šok zažila maminka Petra po porodu, když jí sdělili danou diagnostiku a krátce na to implantovali Karolínce tzv. rezervoár, aby přes něj odsávali mozkomíšní mok, který se jí hromadí v její hlavičce.

Jak sbírka pomůže

Karolínce je aktuálně 5 let, ale motoricky je na tom jako 2leté dítě. Nechodí, zvládne se přetočit a je zdatná v plazení.

Velkou pomocí pro rodinu bude dětský invalidní kočárek a rehabilitační pomůcka motomed, který Karolínku podpoří v motorickém vývoji. Budeme proto nesmírně rádi, když svým finančním příspěvkem pomůžete ke spokojenějšímu a lepšímu životu malé Karolínky.

 „Vzhledem k tomu, že má malá hydrocefalus, centrální hypertonický syndrom a epilepsii, tak nám prognózu nikdo neřekne. Po jednom z epileptických záchvatů, který trval 5 dní, byla 2 týdny v umělém spánku. Nyní jsme rádi, že žije, protože už to vypadalo hodně špatně,“ říká maminka Karolínky, která ovšem neztrácí naději.

„Karolínka je neskutečně pozitivní a usměvavé dítě. Po tom všem, co prožila, je to můj zázrak.“

Samotná léčba Karolínky a veškeré rehabilitační pomůcky a pobyty, které budou potřeba, jsou nesmírně drahé, a ne vždy je plně hradí pojišťovna. Pojďme malou statečnou Karolínku podpořit alespoň potřebnými pomůckami, které jí pomohou zvednout kvalitu života. Karolínky.

Sbírku již podpořilo 36 dárců

„🌷“
680 Kč — Petra Kozáková před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať se ti Kájinko dobře jezdí 😉“
1 000 Kč — Rodina Vice před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Pro velkou bojovnici a stále veselou a usmevavou holčičku Karolinku 🥰“
500 Kč — Martina Hánová před 2 lety

777 Kč — Vacovský Václav před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně štěstí!“
777 Kč — Helena Wachtlová před 2 lety

300 Kč — Petr Kamler před 2 lety