Rozhýbej se s Ligou vozíčkářů

Brno / Sbírku organizuje Liga vozíčkářů, z. ú. zc.cizovagil@ecatod

{}
0 %

Rozhýbej se s Ligou vozíčkářů

Vybráno 4 301 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -196 dnů
2 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 09. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Představte si člověka, který chce a umí pracovat. Má zkušenosti i elán, ale také zdravotní postižení. Představte si člověka, který se musí vyznat ve stozích legislativních dokumentů a nemůže si dovolit právního poradce. Představte si člověka, který se bez pomoci nedostane z bytu, neuvaří si, neobleče se, neumyje, a přesto by rád žil aktivně a samostatně. Pro takové je tu Liga vozíčkářů!

S vaší podporou budeme moct rozhýbat naše klienty. Nově jim poskytujeme REHABILITACI, protože víme, že právě pohyb a fyzioterapie jsou pro ně velmi důležité.

Proto bychom rádi vybavili naši stávající tělocvičnu takovým vybavením, aby klienti co nejefektivněji zlepšovali své pohybové možnosti.

Jak Liga vozíčkářů pomáhá?

V letošním roce Liga vozíčkářů spustila unikátní sociální projekt KLÍČ K SAMOSTATNOSTI, který je uceleným programem zacíleným na osamostatnění pro osoby s tělesným či kombinovaným postižením.

Projekt velmi efektivně propojuje moduly otevřené recepce, denního centra služeb, tréninkového bytu a tělocvičny v prostorách Ligy vozíčkářů do komplexního konceptu vedoucího k co možná největší samostatnosti klienta. Díky možnosti využívat tréninkový byt bude mít klient tohoto projektu přímou zkušenost se samostatným bydlením a bude si moci naplánovat individuální úpravy vlastní bytové jednotky.

Mimo to ligoví OSOBNÍ ASISTENTI pomáhají lidem s hendikepem v domácnosti s péčí o její chod, s osobní hygienou, ale i s cestami za prací, za vzděláním i zábavou.

Problémem bývá i DOPRAVA. S cestováním klientům pomáhá speciálně upravený automobil, nově i automobil s ručním řízením v naší půjčovně a autoškole.

PORADNA PRO ŽIVOT S POSTIŽENÍM podává trpělivou a pomocnou ruku v problémech s legislativou, s příspěvky, s důchody. S kompenzačními pomůckami a potřebnými architektonickými úpravami radí ASISTENT SOBĚSTAČNOSTI.

Služba SOCIÁLNÍ REHABILITACE pomáhá klientům, kteří hledají uplatnění, práci nebo potřebují poradit v pracovně-právních předpisech. CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB pomáhá klientům, kteří po úraze či nemoci potřebují znovu získat dovednosti potřebné k samostatnému životu.

Do života lidí s postižením a jeho úskalí pomáhá nahlédnout osvětová kampaň PŘISEDNI SI, ale také otevřený bezbariérový kulturní prostor, DIVADLO BARKA, na jehož „prknech” se představují amatérské, poloprofesionální i integrované soubory, ve kterých společně hrají či tančí lidé zdraví i lidé s postižením. 

Děkujeme! Každý příspěvek se počítá

Děkujeme! Každý příspěvek se počítá

27. 04. 2021

Redcord je speciální rehabilitační přístroj, který pomáhá zvyšovat rozsah pohybu hendikepovaných klientů. Toto unikátní zařízení závěsného typu, mohou využít, jak lidé s vrozeným postižením, tak osoby po úraze.

V naší tělocvičně se tak Redcord stane žádanou pomůckou a ještě zlepší možnosti našich klientů, jak se lépe pohybovat.

Děkujeme za každý příspěvek.

Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Václav Staněk - Milionář

Patronem sbírky je podnikatel Václav Staněk, zakladatel společnosti Vasky.

Sbírku již podpořilo 12 dárců

„❤️“
200 Kč — Lada před 8 měsíci

666 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

„Protože od Kátinky slyším samou chválu, posílám aspoň malý příspěvek. Držte se :)“
121 Kč — M. H. před 9 měsíci

121 Kč — Anna před 9 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím palce , hlavně zdravičko a ať dotace poslouží těm kteří opravdu potřebují ♥️“
373 Kč — Aneta Dozbabova před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

122 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Posílám s láskou. Iris“
777 Kč — Irena Kellnerová před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
57 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Rehabilitace pro Dominika
88 %

Rehabilitace pro Dominika

Stěhování pro Květu a 4 kluky z 1+1
79 %

Stěhování pro Květu a 4 kluky z 1+1