Rozhýbej se s Ligou vozíčkářů

Brno / Sbírku organizuje Liga vozíčkářů, z. ú.

{}

Rozhýbej se s Ligou vozíčkářů

0 %

Vybráno 4 301 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -1145 dnů
Sbírka byla ukončena 09. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Představte si člověka, který chce a umí pracovat. Má zkušenosti i elán, ale také zdravotní postižení. Představte si člověka, který se musí vyznat ve stozích legislativních dokumentů a nemůže si dovolit právního poradce. Představte si člověka, který se bez pomoci nedostane z bytu, neuvaří si, neobleče se, neumyje, a přesto by rád žil aktivně a samostatně. Pro takové je tu Liga vozíčkářů!

S vaší podporou budeme moct rozhýbat naše klienty. Nově jim poskytujeme REHABILITACI, protože víme, že právě pohyb a fyzioterapie jsou pro ně velmi důležité.

Proto bychom rádi vybavili naši stávající tělocvičnu takovým vybavením, aby klienti co nejefektivněji zlepšovali své pohybové možnosti.

Jak Liga vozíčkářů pomáhá?

V letošním roce Liga vozíčkářů spustila unikátní sociální projekt KLÍČ K SAMOSTATNOSTI, který je uceleným programem zacíleným na osamostatnění pro osoby s tělesným či kombinovaným postižením.

Projekt velmi efektivně propojuje moduly otevřené recepce, denního centra služeb, tréninkového bytu a tělocvičny v prostorách Ligy vozíčkářů do komplexního konceptu vedoucího k co možná největší samostatnosti klienta. Díky možnosti využívat tréninkový byt bude mít klient tohoto projektu přímou zkušenost se samostatným bydlením a bude si moci naplánovat individuální úpravy vlastní bytové jednotky.

Mimo to ligoví OSOBNÍ ASISTENTI pomáhají lidem s hendikepem v domácnosti s péčí o její chod, s osobní hygienou, ale i s cestami za prací, za vzděláním i zábavou.

Problémem bývá i DOPRAVA. S cestováním klientům pomáhá speciálně upravený automobil, nově i automobil s ručním řízením v naší půjčovně a autoškole.

PORADNA PRO ŽIVOT S POSTIŽENÍM podává trpělivou a pomocnou ruku v problémech s legislativou, s příspěvky, s důchody. S kompenzačními pomůckami a potřebnými architektonickými úpravami radí ASISTENT SOBĚSTAČNOSTI.

Služba SOCIÁLNÍ REHABILITACE pomáhá klientům, kteří hledají uplatnění, práci nebo potřebují poradit v pracovně-právních předpisech. CENTRUM DENNÍCH SLUŽEB pomáhá klientům, kteří po úraze či nemoci potřebují znovu získat dovednosti potřebné k samostatnému životu.

Do života lidí s postižením a jeho úskalí pomáhá nahlédnout osvětová kampaň PŘISEDNI SI, ale také otevřený bezbariérový kulturní prostor, DIVADLO BARKA, na jehož „prknech” se představují amatérské, poloprofesionální i integrované soubory, ve kterých společně hrají či tančí lidé zdraví i lidé s postižením. 

Děkujeme! Každý příspěvek se počítá

27. 04. 2021

Redcord je speciální rehabilitační přístroj, který pomáhá zvyšovat rozsah pohybu hendikepovaných klientů. Toto unikátní zařízení závěsného typu, mohou využít, jak lidé s vrozeným postižením, tak osoby po úraze.

V naší tělocvičně se tak Redcord stane žádanou pomůckou a ještě zlepší možnosti našich klientů, jak se lépe pohybovat.

Děkujeme za každý příspěvek.

Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Václav Staněk - Milionář

Patronem sbírky je podnikatel Václav Staněk, zakladatel společnosti Vasky.

Sbírku již podpořilo 12 dárců

„❤️“
200 Kč — Lada před 3 lety

666 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Protože od Kátinky slyším samou chválu, posílám aspoň malý příspěvek. Držte se :)“
121 Kč — M. H. před 3 lety

121 Kč — Anna před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce , hlavně zdravičko a ať dotace poslouží těm kteří opravdu potřebují ♥️“
373 Kč — Aneta Dozbabova před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

122 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Posílám s láskou. Iris“
777 Kč — Irena Kellnerová před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety