Rampa do auta pro Daniela

Plzeň / Sbírku organizuje Daniel Úporský

{}
0 %

Rampa do auta pro Daniela

Vybráno 62 500 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -988 dnů
104 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Daniel je dvacetiletý kluk, kterému život naložil těžké postižení. V 10 letech mu lékaři zjistili Duchennovu svalovou dystrofii a Daniel skončil na invalidním vozíku. Nyní vybírá s maminkou na rampu k autu.

„Díky své mamce, její podpoře a síle, se zapojuji do normálního života. Už sedm let hraju florbal, rád cestuju, fotím, na počítači upravuju texty a fotky, chodím mezi přátele. Zkrátka si užívám života, jak jen mi to zdraví dovolí,“ říká Daniel.

Danielova maminka je na péči od roku 2011 sama. „Mamku mám moc rád, snaží se mě vést tou správnou cestou a pomáhá mi, jak jen jí síly stačí. Bohužel je to pro ni fyzicky velmi náročné,“ popisuje.

Sbírka je určená na financování rampy, která mamince ulehčí naložení Daniela do auta i s vozíkem. Autem cestují k lékařům, na florbal a plávání, do přírody i na výlety.

„Chtěl bych touto cestou moc poprosit o pomoc. Všem moc děkujeme za podporu,“ dodává.

O nemoci

Duchennova nemoc je vrozená genetická vada, která postihuje pouze chlapce. Jak již název napovídá, nemoc je charakteristická ochabováním a ztrátou aktivní svalové hmoty.

Duchennova svalová dystrofie se projevuje během prvních let života nemocného, zrádná je především tím, že zpočátku je dítě zdravé a příznaky nastupují velmi plíživě. Jedná se o nejčastější onemocnění z kategorií dystrofií, uvádí se, že na 3500 narozených chlapců připadá jeden nemocný.Zdroj: Asociace muskulárních dystrofiků v ČR

Poděkování všem dárcům

13. 12. 2020

Chtěli bychom všem dobrím lidem moc poděkovat že cílová částka byla vybrána na rampu do auta .A sbírka běží dál a co se vybere nad částku cílovou použije se na rehabilitace synovi .Moc všem moc děkujeme a přejeme všem krásné vánoce a kupu zdravi do roku 2021 Daník a maminka Jaruš

Sbírku již podpořilo 161 dárců

121 Kč — Simona Karlová před 3 lety

208 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

4 846 Kč — Drž se! MDV před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ze prej vzkaz. Nevim no. “
3 000 Kč — Ctirad před 3 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně štěsti❤“
777 Kč — Slavinka_b (jeji mamka) před 3 lety

„Ať se ti daří a hlavně ať jsi šťastný! Máš můj velký respekt! “
500 Kč — David Matula před 3 lety

„Držím palce!“
3 000 Kč — Martin Bocian před 3 lety