Pro děti, které na Sardinii přišly o maminku

Kolín / Sbírku organizuje Andrea Senohrábková

{}
0 %

Pro děti, které na Sardinii přišly o maminku

Vybráno 305 610 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -1188 dnů
102 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 22. června 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Když se Zdenka před dvěma lety stěhovala naitalskou Sardinii, doufala v lepší život pro sebe a hlavně pro své dvěmalé dcery. Pro jednu z holčiček, kterou postihla dětská mozková obrna,zde měla být lépe dostupná zdravotní péče.

Zdenky život v Itálii měl ale do pohádkydaleko. V sobotu 15. února předčasně skončil. Češku pobodal po hádce její bývalý přítel. Zraněním Zdenka podlehla. Příběh je o to smutnější, že tragédii přihlížela její desetiletá dvojčátka Anitka a Sofinka.

Holčičky jsou nyní v nemocnici na Sardinii, v brzké době by je měl dostat svěřené do péče jejich otec, za kterýmse přestěhují zpátky do Česka.

Vybrané peníze ze sbírky pomohou rodiněpřekonat náročné období a zajistit veškerou potřebnou péči a zázemípro obě dívky.

Poděkování ♡

03. 08. 2020

Děkujeme z celého srdce všem, kteří jste přispěli finanční částkou Anitce a Sofince po zemřelé mamince Zdence Krejčíkové. Sofinku převezli z Říma 31.7. 2020 do Kolínské nemocnice, protože musí být stále v péči lékařů a já babička s Anitkou jsme odjely ve čtvrtek večer 30.7. 2020 trajektem do Janova s nákladem kočárků a věcí. Tam přeložili náklad a odcestovali s přáteli mamky do České republiky. Jsme šťastné, že jsme po 5 měsících zpátky v Čechách. Děkujeme všem. 

Velká prosba !!!

28. 05. 2020

Věříme v sílu sdílení, a tak se na vás obracíme s prosbou o pomoc s přepravou věcí ze Sardinie (Sorso) do Česka. Pokud byste věděli o někom, kdo je schopný realizovat stěhování, ozvěte se nám na email info@nfpomoci.cz.

Více než čtvrt roku od tragické události zůstávají dívenky společně s babičkou stále v Itálii. Rády by se všechny vrátily zpátky do Česka a pokusily se o nový začátek.

„Návrat zpět mi dělá velkou starost. Nevím, kdy a jestli bude možné Sofinku převézt letecky, stále je totiž v nemocnici. Zároveň je potřeba vyřešit celkové přestěhování. Na Sardinii mají holčičky všechny svoje věci, které je potřeba přepravit do Čech,“ líčí těžkou situaci babička a dodává, že jsou velmi vděční za každou podporu. Část vybraných peněz použijí právě na letenky.

Děkujeme ♥

02. 04. 2020

Od tragické události uplynul více než měsíc, pro rodinu zavražděné Zdeňky však komplikace neskončily. Dívky zůstávají nadále v Itálii, kam za nimi přijela jejich babička a strýc. Jsou v cizí zemi, neumí místní jazyk a návrat do Česka komplikuje pandemie koronaviru i špatný zdravotní stav jedné z holčiček. 

Hendikepovaná Sofinka, která trpí dětskou mozkovou obrnou, musela být kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu převezena do Říma, kde podstoupila operaci. 

Italský soud určil jako opatrovníka dvojčat babičku, která posílá  dárcům vzkaz: „Děkuju všem, kteří holčičkám přispěli v této pro nás těžké životní situaci. Děkuji vám z celého srdce za vše, co pro nás děláte. Věřím, že se budeme už brzy moci vrátit domů.

Partneři sbírky 1

Livesport s.r.o

Partnerem této sbírky je firma Livesport s.r.o.,která přispěla částkou 56 300 Kč. #StrongerTogether

Sbírku již podpořilo 286 dárců

„Pro holčičky, ať se vám vede dobře a babičce přejeme hodně síly.“
5 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přejí holčičkám i Vám šťastnou cestu domů a ať Vás v životě potkají jen radostné chvilky po takovém zármutku.“
100 Kč — Martina před 3 lety

134 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety