Pro Ciociu Czesiu

celá ČR / Sbírku organizuje Katarzyna Byrteková

{}

Pro Ciociu Czesiu

0 %

Vybráno 94 345 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -1053 dnů
Sbírka byla ukončena 26. srpna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

(polská NIŻEJ)

V reakci na události v Polsku (mj. na rozhodnutí Ústavního soudu, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu je protiústavní, a s ním spojenou vlnu protestů po celé zemi) se skupina polských aktivistek žijících v České republice rozhodla založit svépomocnou podpůrnou síť pro osoby z Polska, kterým je přístup k bezpečným a legálním interrupcím upírán.

Nazýváme se Ciocia Czesia (Teta Czesia), inspirujeme se a spolupracujeme s obdobnými skupinami: proslulou Tetou Basiou z Berlína a její mladší "ségrou" Tetou Wieniou z Vídně. Do třetice vzniká další iniciativa, která má za cíl pomoci polským ženám (a všem ostatním lidem, kteří se ocitnou v situaci nechtěného těhotenství *) získat spolehlivé informace o možnostech bezpečné a legální interrupce v České republice.

Pomáháme s překlady do a z polštiny. V případě potřeby zajistíme bezplatné ubytování v domech, bytech a pokojích dobrovolnic. Ženy podpoříme i logisticky: s vyzvednutím z nádraží, dopravou po městě/ČR. Během půl roku se nám povedlo pomoci přes 300 osobám. 

Rozhodly jsme se zahájit sbírku, protože zákrok přerušení těhotenství v ČR je spojen s vysokými náklady. Jsme si vědomy, že tak vysoká částka může být pro některé lidi překážkou, proto je hodláme finančně (nakolik to bude možné) podpořit.

Pojďte do toho s námi a pomozte nám finančně nakopnout náš dobrovolnický projekt!

Více o nás:

Instagram

Facebook

***

PL

W związku z wydarzeniami w Polsce (min. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, że możliwość przerwania ciąży z przyczyn embriopatologicznych jest niezgodna z konstytucją oraz szerokiej fali protestów w całym kraju) grupa polskich aktywistek mieszkających w Czechach, zdecydowała się utworzyć Ciocię Czesię.

Naszym głównym celem jest pomoc Polkom (i wszystkim innym osobom, które będą w niechcianych ciążach*) w uzyskaniu rzetelnych informacji na temat możliwości przeprowadzenia bezpiecznego i legalnego zabiegu na terenie Republiki Czeskiej. Pomagamy również z tłumaczeniami na polski i z polskiego. W razie potrzeby zapewniamy także darmowy nocleg w domach wolontariuszek, transport w dworca i pomoc w poruszaniu się po Czechach

Zdecydowałyśmy się uruchomić zrzutkę, ponieważ wykonanie zabiegu w Czechach łączy się z poniesieniem wysokich kosztów. Wiemy, że dla niektórych osób tak wysoka cena może być problemem, dlatego mamy zamiar wspierać je finansowo (w miarę naszych możliwości). Zebrane pieniądze w całości zostaną wykorzystane na pomoc – cały kolektyw działa pro bono. 

Pomóż nam rozpocząć tę nieodpłatną działalność!

Więcej o naszej działalności:

Instagram

Facebook

*zdajemy sobie sprawę, że w niechciane ciąże mogą zachodzić również trans mężczyźni i osoby niebinarne. Będziemy pomagać wszystkim osobom, które zdecydują się na przerwanie własnej ciąży.

Děkujeme - Dziękujemy - Thank you!

31. 08. 2021

Few days ago our crowdfunding ended and we were able to gather 314 per of our goal! All of the money will be used to support financially people from Poland who needs to seek help in Czech Republic.

We are just now preparing new events to support women's rights. If you want to stay updated please follow us on Instagram or Facebook.

Yours,

Ciocia Czesia

Sbírku již podpořilo 101 dárců

777 Kč — Miroslav Jakab před 3 lety

600 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce, hodně sil!“
500 Kč — Jitka před 3 lety

632 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

600 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 200 Kč — Anna Holínská a Matěj Skuhravý před 3 lety

606 Kč — Sara před 3 lety

700 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Thank your for the good work in helping women!“
25 € — Elena před 3 lety

666 Kč — Anna Hrabkova před 3 lety