Pro Ciociu Czesiu

celá ČR / Sbírku organizuje Katarzyna Byrteková ten.puesir@aisezc_aicoic

{}
0 %

Pro Ciociu Czesiu

Vybráno 31 454 Kč z 30 000 Kč
Zbývá 75 dnů
105 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. srpna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

(polská NIŻEJ)

V reakci na události v Polsku (mj. na rozhodnutí Ústavního soudu, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu je protiústavní, a s ním spojenou vlnu protestů po celé zemi) se skupina polských aktivistek žijících v České republice rozhodla založit svépomocnou podpůrnou síť pro osoby z Polska, kterým je přístup k bezpečným a legálním interrupcím upírán.

Nazýváme se Ciocia Czesia (Teta Czesia), inspirujeme se a spolupracujeme s obdobnými skupinami: proslulou Tetou Basiou z Berlína a její mladší "ségrou" Tetou Wieniou z Vídně. Do třetice vzniká další iniciativa, která má za cíl pomoci polským ženám (a všem ostatním lidem, kteří se ocitnou v situaci nechtěného těhotenství *) získat spolehlivé informace o možnostech bezpečné a legální interrupce v České republice.

Pomáháme s překlady do a z polštiny. V případě potřeby zajistíme bezplatné ubytování v domech, bytech a pokojích dobrovolnic. Ženy podpoříme i logisticky: s vyzvednutím z nádraží, dopravou po městě/ČR. Během půl roku se nám povedlo pomoci přes 300 osobám. 

Rozhodly jsme se zahájit sbírku, protože zákrok přerušení těhotenství v ČR je spojen s vysokými náklady. Jsme si vědomy, že tak vysoká částka může být pro některé lidi překážkou, proto je hodláme finančně (nakolik to bude možné) podpořit.

Pojďte do toho s námi a pomozte nám finančně nakopnout náš dobrovolnický projekt!

Více o nás:

Instagram

Facebook

***

PL

W związku z wydarzeniami w Polsce (min. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, że możliwość przerwania ciąży z przyczyn embriopatologicznych jest niezgodna z konstytucją oraz szerokiej fali protestów w całym kraju) grupa polskich aktywistek mieszkających w Czechach, zdecydowała się utworzyć Ciocię Czesię.

Naszym głównym celem jest pomoc Polkom (i wszystkim innym osobom, które będą w niechcianych ciążach*) w uzyskaniu rzetelnych informacji na temat możliwości przeprowadzenia bezpiecznego i legalnego zabiegu na terenie Republiki Czeskiej. Pomagamy również z tłumaczeniami na polski i z polskiego. W razie potrzeby zapewniamy także darmowy nocleg w domach wolontariuszek, transport w dworca i pomoc w poruszaniu się po Czechach

Zdecydowałyśmy się uruchomić zrzutkę, ponieważ wykonanie zabiegu w Czechach łączy się z poniesieniem wysokich kosztów. Wiemy, że dla niektórych osób tak wysoka cena może być problemem, dlatego mamy zamiar wspierać je finansowo (w miarę naszych możliwości). Zebrane pieniądze w całości zostaną wykorzystane na pomoc – cały kolektyw działa pro bono. 

Pomóż nam rozpocząć tę nieodpłatną działalność!

Więcej o naszej działalności:

Instagram

Facebook

*zdajemy sobie sprawę, że w niechciane ciąże mogą zachodzić również trans mężczyźni i osoby niebinarne. Będziemy pomagać wszystkim osobom, które zdecydują się na przerwanie własnej ciąży.

Sbírku již podpořilo 26 dárců

850 Kč — Kateřina Šmejkalová včera

700 Kč — Daniel Prouza před 2 dny

600 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

750 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

650 Kč — Veronika Marková před 4 dny

5 000 Kč — InfoPavlač před týdnem

650 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 000 Kč — Alžběta X Om před týdnem

„youre doing an amazing and very important work. polish women deserve our help. thank you and stay strong!“
600 Kč — Anonymní dárce před týdnem

777 Kč — Lenka Kalábová před týdnem

Další běžící sbírky

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům
17 %

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům

Speciální rehabilitace pro Elišku
81 %

Speciální rehabilitace pro Elišku

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry
47 %

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry