Pro bojovnici Lenku s roztroušenou sklerózou

Doubravice nad Svitavou / Sbírku organizuje Pavla Jenková moc.evilswodniw@avoknej

{}
0 %

Pro bojovnici Lenku s roztroušenou sklerózou

Vybráno 28 104 Kč z 80 000 Kč
Zbývá 18 dnů
35 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 21. prosince 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Před rokem a půl jsem pro Lenku uspořádala první sbírku, do které se zapojilo 206 dárců a dárkyň a přispělo celkem 97 480 Kč. Díky darům si Lenka mohla pořídit pro ni finančně nedostupné léky, nejrůznější podpůrná cvičení, polohovací rošt, antidekubitní matraci, a i byt je pro ni teď bezpečnější díky dalším kompenzačním pomůckám pro hendikepované. Bohužel, Lenky onemocnění postupuje a nyní potřebuje další pomoc.

Pojďme se opět spojit a Lence usnadnit její boj s nemocí. Lenka mě vždy inspirovala svým zápalem pomáhat a měnit věci k lepšímu. Pojďme jí ukázat, že jsou mezi námi lidé, kteří chtějí pomoci zase jí. Přidáte se?

Poslední rok tráví hlavně doma – kvůli snížené imunitě se musí chránit před nákazou korona virem, což ale ještě více prohloubilo některé zdravotní problémy, a navíc jí znemožnilo vykonávat práci, kterou si přivydělávala.

Lenka bojuje od roku 2018 s roztroušenou sklerózou a nezhoubným nádorem na podvěsku mozkovém a dalšími onemocněními. Tyto zdravotní komplikace významně narušují její fungování v běžném životě.

Lenka potřebuje peníze na drahé léky, pravidelnou psychoterapii a fyzioterapii, cvičení pod dohledem odborníka, rehabilitační a cvičební pomůcky na doma.

Její momentální finanční situace jí bohužel absolutně nedovoluje pořídit si vše potřebné, co zlepšuje nebo alespoň udržuje její zdravotní stav.

Lenka je velká bojovnice

S Lenkou jsem se poznala před několika lety na vzdělávacím kurzu pro mladé aktivisty*ky, kde ještě byla zdravá a od té doby jsme v kontaktu.

Lenka se vždy starala o druhé – pomáhala jako dobrovolnice v nemocnicích, bojovala za lidská práva a pracovala jako psycho-sociální pracovnice v sociálním podniku nebo jako lektorka environmentálně laděných kroužků pro děti. Nepolevila ani během své nemoci a učila čchi kung stejně nemocné, ale i v tom jí bohužel pandemie zabránila. Lenka si založila vlastní blog, kam píše o své nemoci a životě s ní.

Moc vám za Lenku děkuji,

Pavla

Zítra mám narozeniny!

16. 11. 2021

Zdravím vás všechny :-)

Zítra mám narozeniny a bude mi 36! Ale nepíšu to sem, abyste mi blahopřáli. Na oslavy ani dárky si moc nepotrpím, ale velikou radost by mi udělal váš dar do sbírky :-)

Pokud máte možnost, přispějte prosím! Ať Lence ulehčíme aspoň trochu její život.

Děkuju a přeju vám hezký svátek.

Pavla

Sbírku již podpořilo 46 dárců

500 Kč — Katerina Hruskova před 5 hodinami

100 Kč — ❤ včera

252 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

213 Kč — Anonymní dárce před týdnem

150 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Drž se Leni. “
500 Kč — Katka před 2 týdny

„Přeji hodně sil do dalších dnů. T. “
1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

Další běžící sbírky

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme
57 %

Od trhovců nakoupíme, dětem a seniorům nadělíme

Štědromocná sbírka pro pečující
31 %

Štědromocná sbírka pro pečující

Kmenové buňky pro Davču
45 %

Kmenové buňky pro Davču