Přes nepřízeň osudu bojuje o bydlení pro své děti

Olomouc / Sbírku organizuje Jana Pospíšilová

{}

Přes nepřízeň osudu bojuje o bydlení pro své děti

0 %

Vybráno 2 600 Kč z 20 000 Kč
Zbývá -725 dnů
Sbírka byla ukončena 22. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Jana a jsem matka samoživitelka vychovávající sama dva syny: Danečka (7 let) a Matěje (15 let). Dostaly jsme se s dětmi do velice svízelné, tíživé finanční situace díky bývalému majiteli našeho nájemního bytu, kde jsme bydleli 7 let v pronájmu. Stěhovali jsme se v zimě minulého roku a bydlíme teď v jiném podnájmu. Chtěla jsem si zažádat již v předešlém v bytě o příspěvek na bydlení, ale nebyl mi přiznán, jelikož majitel předešlého bytu nedoložil potřebné dokumenty a vyúčtování. A tak se nemohla uzavřít a zpracovat žádost, kterou jsem podala, včas a celé se to natáhlo v náš neprospěch. Tímto jsme se ocitli ve finanční tísni, jelikož nám tento příspěvek stále velmi chybí.

Nový majitel už začíná být netrpělivý a nemá pro naši vzniklou situaci příliš pochopení, a tak mi již i naznačil, že si máme hledat nové bydlení.

Já sama jsem v invalidním důchodu druhého stupně po těžké operaci ledviny a mám spoustu zdravotních omezení. Nedaří se mi najít adekvátní práci k mému zdravotnímu stavu. Kromě tedy tohoto důchodu a příspěvku na děti a alimentů žádný jiný příjem nemám. Doposud jsem to řešila s pomocí přátel a rodiny, ale i pro ně je to už zatěžující a nechci být na nich závislá, nebo si nedej bože muset brát nebankovní půjčky.

Aktuálně nám chybí finance na zaplacení nájmu za měsíc duben, což je už ve splatnosti nyní a nevíme ani, jak se nám podaří zaplatit květen. Sociální služba, se ktereou spolupracuji, mě doporučila na tuto sbírku, a tak bych vás moc chtěla poprosit o dárcovskou podporu na nájem v částce 19 600,-. Dělám to hlavně kvůli mým dětem, aby nepřišly o střechu nad hlavou.

Věřím, že se naše situace začne pomalu stabilizovat až si podám novou žádost o příspěvek na bydlení za první čtvrtletí, kde už nebude figurovat starý byt.

Děkuji, hlavně za své děti.

Doporučení sociální služby Romodrom

Paní Jana začala s naší organizací spolupracovat v září 2020 dokonce u nás absolvovala rekvalifikační kurz na pracovníka v sociálních službách. Klienta se snažila aktivně najít zaměstnání v tomto oboru, ale její situaci komplikují zdravotní omezení.

Klientka je matkou samoživitelkou a stará se o své tři děti. Všechny pravidelně navštěvují školu, nejstarší dcera studuje na místní univerzitě. Paní je velmi spolehlivá klientka, pravidelně dochází na předem domluvené schůzky, aktivně hledá zaměstnání i přes zdravotní omezení, má motivaci svou situaci řešit, aby zabezpečila své děti.

Situaci s předchozím bydlením jsme řešili s naším právníkem a ze strany klientky nedošlo k pochybení. Naše spolupráce se tedy zaměřila na nalezení bydlení, které se klientce podařilo, jak získat, tak zajistit potřebné finance, aby veškeré výdaje spojené s přestěhováním a novým bydlením zaplatila.

Proto jí finanční podpora dárců velmi pomůže, aby jí s dětmi majitel nedělal potíže, nebo je nevykázal z bytu, ve kterém žijí pár měsíců.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držte se !“
300 Kč — Jiří Dokulil před 2 lety