Předčasně narozená Amélka: pomozme ji kompenzovat následky těžkého porodu

Hradečno / Sbírku organizuje Lenka Belicová

{}

Předčasně narozená Amélka: pomozme ji kompenzovat následky těžkého porodu

0 %

Vybráno 4 023 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -47 dnů
Sbírka byla ukončena 05. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Amélie, ale rodiče mi říkají zkráceně Amelka. Můj příběh začal před dvěma roky, kdy jsem se na svět podívala o mnoho dříve, než je zvykem. Narodila jsem se hodně předčasně, ve 28. týdnu. Vážila jsem jen 1 200 g a můj vstup do života nebyl vůbec růžový. 

Narodila jsem se velkou infekcí v těle, která způsobila krvácení do mozku a těžké následky. Potýkám se s tzv. panhypopituitarismem, což mně ohrožuje na životě. Nemám totiž dovyvinutou část mozku, která produkuje hormony; ty mi rodiče musejí podávat formou léků.


Kvůli brzkému příchodu na svět bojuji taky s chronickým plicním postižením (bronchopulmonální dysplazie II. stupně), hypoglykémií, opožděným psychomotorickým vývojem a zpomalením růstového tempa. 

Aby toho nebylo málo, narodila jsem se s postižením nohou, které je potřeba korigovat pomocí speciálních dlah. 

 

Všechno se snažíme společně s mámou a tátou zvládnout a myslím, že dělám velké pokroky. S rodiči docházím taky k paní psycholožce, ta jim radí, jak si máme společně hrát a pracovat, abych doháněla mezery v opožděném vývoji. Maminku však péče o mně stojí hodně času a úsilí, nemůže tak nastoupit do práce. I když máme zažádáno o příspěvek na péči, některé pomůcky jsou velice nákladné a pouze s příjmem od tatínka je pro nás těžké vyjít. 

Jak sbírka pomůže? 

Peníze se sbírky by nám moc pomohly v nákupu speciálních dlah, protože pojišťovna je hradí pouze 2x do roka. Rodiče by mi také rádi pořídili nový kočárek, protože kvůli postižení nohou a opožděnému psychomotorickému vývoji je pro mě chůze pořád velký problém. 


Jste v podobné situaci? Založte si sbírku zde

Sbírku již podpořilo 7 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„❤“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

373 Kč — Ondrasek38 před 4 měsíci