Posuňme nemocného Davídka o krůček dál

Mnichovo Hradiště / Sbírku organizuje Lenka Neumajerová

{}

Posuňme nemocného Davídka o krůček dál

0 %

Vybráno 45 678 Kč z 43 400 Kč
Zbývá -767 dnů
Sbírka byla ukončena 09. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Desetiletý Davídek je teprve 7. človíček na celém světě s vzácným onemocněním zvaným RAC3. Je to nemoc, která zatím není moc probádaná a neexistuje na ní žádná lék. Davídek ve svém věku nechodí, neleze, nesedí, sám se nenají, ani neoblékne.

Syn je plně odkázán na moji péči. Je to ale velký šikula a umí se s námi už určitým způsobem dorozumět a dát najevo, co potřebuje, nebo s čím si chce hrát, a to díky různým terapiím a léčebným metodám, které mu velmi pomáhají. Jedná se hlavně o neurorehabilitace, ergo terapii, hipoterapii, plavání či delfinoterapii. Po jejich absolvování se vždy posuneme o krůček dopředu.

Tento rok by měl Davídek podstoupit speciální neurorehabilitaci v lázních Klimkovice, kde mu to velmi prospívá. Pro naši rodinu je to však finančně dost náročné.

Výtěžek sbírky nám pomůže pokrýt dva týdny lázeňského pobytu. Moc vám děkujeme.

Davídkova cesta

Hned po narození nastaly komplikace, které ohrožovaly jeho život. Dostavily se silné křeče, u kterých přestával dýchat, proto ho lékaři museli intubovat a transportovat do nemocnice, kde ho uvedli do umělého spánku a tišili léky proti křečím.

Po měsíci a půl nám Davídka propustili domů s neznámou diagnózou, ale ukázalo se, že syn neprospíval tak, jak by měl a následovaly dlouhé týdny po nemocnicích, kde ho neustále vyšetřovali (magnetická rezonance, kožní biopsie, svalová biopsie, lumbální punkce). Verdiktem lékařů bylo, že má Davídek metabolické mitochondriální onemocnění spojené s neustálým zvracením, netvořením svalstva, těžkou skoliózou páteře, a ještě nám k tomu všemu řekli, že se nedožije 2 let. To nás tehdy dostalo na kolena, ale nevzdali jsme to a s Davídkem jsme začali bojovat a ukázalo se, že i on má chuť žít a bojovat.

Teprve letos zjistil genetik, jakou vadou Davídek trpí a my jsme stále odhodláni nic nevzdat. Budeme Vám moc vděční, když nám na naší cestě pomůžete a společně posuneme Davídka o krůček dál.

Poděkování

10. 05. 2022

Dobrý den, dnes mi přišla neuvěřitelně krásná a dojemná zpráva.
Ani neumím popsat jak velkou radost máme 😀🙏. Mockrát chceme všem dárcům ze srdce poděkovat, neskutečně si toho vážíme a náš milovaný Davídek bude moci absolvovat rehabilitační lázeňský pobyt, který mu moc pomůže.
Peníze vybrané navíc použijeme na speciální logopedie, které Davídek také potřebuje.
DĚKUJEME ❤️🙏

Partneři sbírky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Sbírku již podpořilo 57 dárců

Sbírku již podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO částkou 15 000 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 15 000 Kč.

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Dadulkovi ❤️“
2 000 Kč — Marci před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„At pomaha!!🙏👍“
2 000 Kč — Vera před 2 lety

121 Kč — Martina Nováková před 2 lety

777 Kč — Petr Hyka před 2 lety

500 Kč — Tomáš Dufka před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety