Posuňme bojovnici Domču o krok dál

Jičín / Sbírku organizuje Jitka Stefanie Valerio zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Posuňme bojovnici Domču o krok dál

Vybráno 29 108 Kč z 58 000 Kč
Zbývá 42 dnů
50 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 13. ledna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Naší Dominičce bylo 7 let, když při těžké autonehodě utrpěla mnohočetná zranění a tím se od základů změnil její i náš život.

Dominika byla vždy veselé a hravé děvče, které rádo běhalo, hrálo si a radovalo se ze života. Po těžké autonehodě ale Dominika musela v nemocnici bojovat o život a všem ukázat, jaká neuvěřitelná bojovnice je. Dnes jí je již 11 let a má za sebou 4 roky té největší dřiny.

Následkem zranění došlo u Domči k otoku míchy, který ji znemožňuje hýbat končetinami a nedovoluje bránici správně podporovat dýchání, proto musí být připojena k umělé plicní ventilaci.

Naše dcera se ale nevzdává ani dnes! Navštěvuje základní školu se svými spolužáky a den ode dne se její zdravotní stav zlepšuje.

Pomáhají jí intenzivní neurorehabilitace.

Ačkoli byla Domča zcela nehybná, dnes již dokáže zahýbat rameny, rukama i nohama. Předchází tomu však velká koncentrace.

Jak sbírka pomůže?

Na doporučení odborníků máme s Domčou v rehabilitacích pokračovat, aby se mohla přiblížit normálnímu životu, bohužel nám v tom ale brání nedostatek financí.

Manžel pracuje jako kuchař. Já po osudné autonehodě jsem již do práce nenastoupila a plně pečuji o Dominiku, což se pochopitelně odrazilo na finanční situaci naší rodiny.

Je až neuvěřitelné, jak jedna nešťastná vteřina dokáže změnit život. 

Rehabilitační terapie na klinice, které Domča podstupuje 4krát do roka jsou velmi finančně náročné. Uvědomujeme si, že Domča má před sebou ještě dlouhou cestu, ale jako správná bojovnice na sobě intenzivně pracuje.

Navíc jsme již 4krát byly s Domčou na aplikaci kmenových buněk na Slovensku v Malackách. Zkrátka zkoušíme vše možné, abychom dceři mohli co nejvíce pomoci a nezůstali stát na jednom místě. Dominika ráda čte knihy, poslouchá hudbu, maluje a snaží se psát pusou, protože prozatím to jinak nejde. Ráda jezdí na výlety, má i přes nepřízeň osudu spoustu nových přátel. 

Prosím, pomozte nám pro ni udělat vše, co se dá a momentálně to znamená neustat v neurorehabilitacích.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 64 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 21 minutami

„Drzim palce a preji zlepseni♥️“
500 Kč — Alena přibližně před hodinou

777 Kč — Anonymní dárce před 2 hodinami

100 Kč — Anonymní dárce před 3 hodinami

252 Kč — Anonymní dárce včera

777 Kč — Jan Musil včera

40 Kč — Anonymní dárce včera

1 221 Kč — Anonymní dárce včera

252 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 dny