Poslední naděje pro Ivu, která bojuje za soběstačnost

Choceň / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Poslední naděje pro Ivu, která bojuje za soběstačnost

0 %

Vybráno 0 Kč z 500 000 Kč
Zbývá -31 dnů
Sbírka byla ukončena 22. dubna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Iva a žiju v Chocni. V roce 2020 se mi z ničeho nic stalo krvácení do mozku. Po operaci a odsátí krevního hematomu jsem musela 2 týdny bojovat o život na JIP v Hradci Králové. Po probuzení mě převezli na ARO do Svitav a poté na neurologii v Orlicko-ústecké nemocnici. Jenže oddělení museli přestavět na covidové a já se ocitla doma u manžela.

Na lůžku jsem strávila několik týdnů, než se mi konečně podařilo dostat na rehabilitační oddělení v Košumberku.

Tady jsem 3 měsíce dřela a s odhodláním se učila chodit s chodítkem a s invalidním vozíkem. Konečně jsem se mohla vrátit domů.

Získala jsem invaliditu 3. stupně a příspěvek na péči 3. stupně, které jsem použila na další rehabilitace, logopedie, hipoterapie a rekondičních pobytů. Pomalu se mi dařilo a můj stav se zlepšoval, až mi po 2 letech snížili příspěvek na péči na 2. stupeň, a dokonce mi odebrali ZTP průkaz. Najednou jsme neměli potřebné terapie z čeho hradit. Někteří lékaři se dokonce domnívají, že jsem na maximu toho, kam mě běžné rehabilitace mohou dovést. Jiní si to ale nemyslí!

Jak sbírka pomůže?

Mou poslední nadějí na zdravotní posun je speciální terapie – transplantace Kmenových buněk. V Brně mě lékaři již viděli a naplánovali mi předoperační terapie –10 infuzí za 14 800 Kč každá. Samotná operace s infuzí vlastních kmenových buněk ve Vídni by pak měla stát okolo 13 000 EUR.

Proto se obracím na vás s prosbou o pomoc při financování této terapie, naše rodina si již na rehabilitace a terapie musí půjčovat.

Vaše štědrost mi může dát mi novou šanci na soběstačnost a návrat k normálnímu životu.

Prosím, pomozte mi!