Ponožky od babičky pro osamělé seniory

Praha 4 / Sbírku organizuje Elpida, o.p.s.

{}
0 %

Ponožky od babičky pro osamělé seniory

Vybráno 46 700 Kč z 90 000 Kč
Zbývá -787 dnů
52 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

V době epidemie koronaviru jsou staří lidé v domovech ještě více osamocení. Jsou zakázané návštěvy, nevidí své příbuzné, z televize nepřicházejí dobré zprávy.

 

Chceme jim udělat radost a ukázat, že na ně myslíme. Za vaše peníze jim pošleme ručně pletené Ponožky od babičky, aby je zahřály na nohou i u srdce. 

Jeden pár stojí 299 korun a váš dar pomůže hned třikrát. Podpoří osamělé seniory v pečovatelských zařízeních, více než 200 babiček, které ponožky upletly, a také vzdělávací a kulturní aktivity pro seniory v Centru Elpida.

 

Nemusíte se o nic starat. Za váš příspěvek vybereme ponožky, které pošleme do konkrétních pečovatelských zařízení a domovů pro seniory. Váš dar udělá radost ještě před Vánocemi!

 

O Ponožkách od babičky

 

Značku Ponožky od babičky založila nezisková organizace Elpida. Ponožky plete více než 200 babiček z celé České republiky. Fandíme recyklaci, proto jsou ponožky pletené z darované příze. Každá ponožka je tedy originál. Upletla ji konkrétní babička, jejíž jméno je uvedeno na přebalu každého páru ponožek.

 

Více o projektu: www.ponozkyodbabicky.cz

150 párů Ponožek od babičky zahřálo osamělé seniory v obci Telnice

15. 03. 2021

DĚKUJEME VÁM VŠEM, kteří jste jakkoliv přispěli do sbírky.

Celkem jsme vybrali krásných 46 700 Kč. V podobě 150 párů Ponožek od babičky zahřáli na nohou i u srdce osamělé seniory v obci Telnice u Brna.

Ponožky od babičky roznášelo po obci 5 skupin dobrovolníků, kteří dávali seniorům vybrat velikost i barvu, k tomu ještě dopis od obce a také trénink paměti.

Slovy pana starosty: „Babičky i dědečci jsou nadšení, chtějí našim dobrovolníkům vše platit, ale ti vzkazují, že je to dárek od vás a od babiček, které pro ně ponožky upletly.“

Ještě jednou děkujeme za vaši dobrosrdečnost.

Posíláme první ponožky

04. 11. 2020

Za prvních téměř 15 tisíc korun, které jsme ve sbírce vybrali, pošleme ponožky 56 klientům Domova pro seniory v Rudné u Prahy. Dalších dvacet párů bychom pak chtěli poslat jejich pečovatelům, kteří se o ně v této náročné době starají. Děkujeme, že spolu s námi děláte pletenou radost :).

Sbírku již podpořilo 63 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Lucie před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Posílám s tímto darem i pohlazení babičce či dědečkovi. “
1 221 Kč — Věra EM. před 2 lety

„Převod prostředků z projektu domovy seniorů volají SOS“
21 000 Kč — Nadační fond pomoci před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Jana před 2 lety

„Děkujeme❤️“
373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Pavlína Wolfová před 2 lety

„Hodně zdraví a dobré nálady.“
373 Kč — ilona před 2 lety