Pomůcky a speciální strava pro malého autistu Dominika

Teplice 1 / Sbírku organizuje Karolina Veselá

{}

Pomůcky a speciální strava pro malého autistu Dominika

0 %

Vybráno 33 400 Kč z 33 000 Kč
Zbývá -784 dnů
Sbírka byla ukončena 30. prosince 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Se synem jsme sami. Tatínek Dominika o něj nejeví od narozeni žádný zájem. Dominik žije ve svém světě, je velmi negativní ke každému pokusu o jeho rozvoj, neboť má diagnostikován autismus, poruchu pozornosti s hyperaktivitou a mentální retardaci. Máme velké trápení s Dominikovými afekty, sebepoškozováním i vyprazdňováním. Chlapec ve svých 6letech používá k dorozumívání 3 slova, jinak spíše citoslovce.

Syn jí jen tekutou stravu a snažím se tedy o to, aby byla bohatá na vitaminy a dávala mu dostatek živin, což je velmi obtížné, jelikož přijme pouze mléčnou stravu a pouze s vanilkovou příchutí. Za celý den, krom 3litrů této tekutiny nic jiného nesní, ani nevypije. Tyto doplňky i náhražky stravy jsou velmi drahé. Do nedávna mi pomáhal můj bratr, který ale nyní již nemá další prostředky, aby mi mohl nadále finančně vypomáhat. Dále Dominikovi pořizuji pomůcky ke kousání a posílení svalstva v ústech, ale z dávek od státu jen sotva vyžijeme, a i tyto pomůcky jsou pro nás velkou finanční zátěží.

Za vybrané peníze nakoupím synovi jeho mléčnou stravu na cca 3měsíce a také mu pořídím potřebné pomůcky k rozvoji.

Syn musí mít péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Většinu tohoto času s ním jsem jako samoživitelka já sama a některé dny se snažíme, aby navštěvoval speciální školku, ale i to je náročné, protože syn díky své hyperaktivitě usíná mezi 20:00 a 1:00 a pokud usne později, nemám ho ráno šanci vzbudit. Dále brání návštěvě školky různé situace s opatřeními okolo Covid19. Za takových podmínek je pro mě nemožné najít si brigádu, navíc je samotná péče o syna opravu velmi vyčerpávající.

Budu moc vděčná, pokud nám ulehčíte tím, že nám pomůžete získat potřebné zdravotní pomůcky a mléka, které jsou z našeho rozpočtu neuhraditelné.

Velké díky všem Šťědrým lidem

24. 12. 2021

Moc děkujeme za podporu od Vás a za to že vůbec ještě jsou tací co jim není cizí osud lhostejný a byť i malou částkou podpoří na potřebných místech.

 

Přejeme Vám všem krásné Vánoce plné pohody!

Letos se i Dominik snažil pomáhat s ozdobením stromečku.... i když to byla jen malá chvilka kdy se zapojil do těchto tradičních aktivit, je to pro mě výjimečný okamžik.

Sbírku již podpořilo 18 dárců

140 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

224 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

5 000 Kč — Svět rovnátek před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

60 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držíme palce.“
3 000 Kč — Tom K. před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„neni to moc ale myslim si ze i ja si mohu urvat od huby a dat nekdy penize na neco uzizecneho ...pkkud budu motmposlu ti vzdycky neco ..nlavne at se to vybere “
373 Kč — toxic před 2 lety

„Držte se!“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety