Pomozte zvířatům po požáru Bohnického statku přežít zimu

Psychiatrická nemocnice Bohnice / Sbírku organizuje Nadace Bona

Pomozte zvířatům po požáru Bohnického statku přežít zimu

0 %

Vybráno 592 643 Kč z 500 000 Kč
Zbývá -441 dnů
Sbírka byla ukončena 10. prosince 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Bývalý velkostatek, na počátku dvacátého století samostatný, je dnes nedílnou součástí Psychiatrické nemocnice Bohnice. Dlouhá léta zde funguje Bohnická farma. Na farmu chodí celé generace s dětmi i vnoučaty...

Bohužel statek 9. 11. 2022 zasáhl požár a jeho následky ohrožují přežití umístěných zvířat.

V současnosti farma pečuje o 33 koní, někteří jsou zde ustájeni a 12 z nich slouží pro hipoterapii, kdy pomáhají nejen malým dětem s neurologickými problémy, ale i pacientům s duševním onemocněním. Dále se staráme o 2 kozy, 5 ovcí a 20 králíků.

Středeční požár je pro nás tragédie. Nikomu se nic nestalo, to je samozřejmě nejdůležitější. 

Tragédie pro Farmu ovšem spočívá v tom, že je před zimou a v budově bylo uskladněno krmivo pro zvířata. Škoda je pro chovatele obrovská. Za své vzalo více než 400 balíků slámy a 300 balíků sena, v hodnotě cca 600 000 Kč. Stejně tak byla zničena technika za 1,6 milionu korun. 

Podle předběžných odhadů je také budova nenávratně poškozena. Ke vzniku požáru zatím nevíme nic bližšího.

To, co nás teď nejvíc trápí, je krmivo pro zvířata. Mimo pomoci v podobě sena a slámy, uvítáme jakýkoli finanční dar, za který bychom mohli tyto komodity nakoupit a zabezpečit tak zvířata na zimu.

Sbírku, s pověřením ředitelky PNB, organizuje Nadace Bona, která byla Psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích založena již před 30 lety.

Mockrát děkujeme za každou pomoc!

Předali jsme výtěžek sbírky

03. 02. 2023

Ve středu předal ředitel Nadace Bona symbolický šek na částku 568 937 Kč do rukou ředitelky Psychiatrické nemocnice Bohnice. Sbírka byla určena na pomoc zvířatům po požáru Bohnického statku.

Nadace Bona uspořádala sbírku: „Pomozte zvířatům po požáru Bohnického statku přežít zimu“ prostřednictvím crowfundingové platformy ZNesnaze21 hned druhý den po požáru, tedy 10. listopadu. K 10. prosinci bylo na sbírce vybráno 119% zamýšleného objemu finančních prostředků od 756 dárců.

Bývalý velkostatek, na počátku dvacátého století samostatný, je dnes nedílnou součástí Psychiatrické nemocnice Bohnice. Dlouhá léta zde funguje Bohnická farma. Na farmu chodí celé generace s dětmi i vnoučaty. V současnosti farma pečuje o 33 koní, někteří jsou zde ustájeni a 12 z nich slouží pro hipoterapii, kdy pomáhají nejen malým dětem s neurologickými problémy, ale i pacientům s duševním onemocněním. Dále se farma stará o 2 kozy, 5 ovcí a 20 králíků.

Tragédie pro Farmu spočívala v tom, že v době požáru - před zimou, bylo v budově stodoly uskladněno krmivo pro zvířata. Škoda pro chovatele byla obrovská. Za své vzalo více než 400 balíků slámy a 300 balíků sena, v hodnotě cca 600 000 Kč. Stejně tak byla zničena technika za 1,6 milionu korun. Dárci přispěli nejen významnou finanční částkou, ale přiváželi rovnou balíky sena a další krmivo. Sbírku, s pověřením ředitelky PNB, organizovala Nadace Bona, která byla Psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích založena již před 30 lety.

Ještě po ukončení sbírky zprostředkovala Nadace Bona předání několika finanční darů přímo PN Bohnice. ZŠ a MŠ Ústavní na své akci Vánoční rozjímání vybrala 11 716 Kč, které věnovala nemocnici nebo skupina seniorů, navštěvující kurzy angličtiny CAP Mazurská věnovala další 2 000 Kč.

Partneři sbírky 1

Nadace Bona

Organizátorem sbírky je Nadace Bona

Sbírku již podpořilo 756 dárců

373 Kč — Zuzana před rokem

300 Kč — Milena Kejmarová před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

3 000 Kč — A. Čapková Hacklová před rokem

„Držíme palce!“
2 345 Kč — A CONSULT před rokem

8 250 Kč — Bohnický hřbitov- navštěvníci před rokem