Pomozte Zuzance chodit

Tachov, Dlouhý Újezd / Sbírku organizuje Jaroslav Švábek

{}
0 %

Pomozte Zuzance chodit

Vybráno 64 850 Kč z 64 000 Kč
Zbývá -34 dnů
101 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 28. srpna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Když byly naší ochrnuté holčičce Zuzance 4 roky, nerozuměla tomu, proč je důležité tolik rehabilitovat. Motivovat ji, aby si nechala pomoci, bylo velmi těžké, ale nevzdali jsme se a společně bojujeme. Absolvujeme cvičení, masáže, ergoterapie, manuální terapie, magnetoterapie, motomed a další.

Zdárně rehabilitovat je možné jen v týmu domácích i zahraničních specialistů, kteří se dokážou chovat jako jedna rodina. Dítě pak najde klid, spolupracuje, dělá neuvěřitelné pokroky.

Zuzanka se narodila v 34. týdnu těhotenství, byla jí diagnostikována dětská mozková obrna – spastická diparéza. Začali jsme zjišťovat, jak jí pomoci a dostali se k neurorehabilitaci. Zuzanka byla ve všech motorických činnostech pomalejší než ostatní děti, nebo je nezvládala vůbec. Ve 4 letech Zuzanka poprvé absolvovala neurorehabilitaci a s celým průběhem i výsledky jsme byli nadšeni!

Rehabilitace ji nesmírně posunula vpřed a z dítěte, které jezdilo pouze v kočárku je nyní 11letá holčička, která chodí s oporou, a dokonce ujde i několik kroků sama.

Pamatuji si, jak se Zuzance v průběhu terapie poprvé podařilo postavit, jindy se poprvé odvážila bez dopomoci přejít žíněnku. Začala znatelně lépe došlapovat na paty, což je pro správný vývoj chůze a držení těla velmi důležité, předchází deformacím kyčlí a páteře. Dnes navštěvuje již 5. třídu základní školy, a to i díky asistentce, bez které by se ve škole zatím neobešla. Věnuje se i jízdě na koni, což jí nesmírně baví a v budoucnu by se v tomto sportu chtěla více zdokonalit.

Jak sbírka pomůže?

Aby se mohla Zuzanka i nadále posouvat, tak potřebuje intenzivní 2týdenní neurorehabilitaci 4krát do roka a aspoň 1x týdně udržovací rehabilitaci.

Léčbu nehradí zdravotní pojišťovna a jeden cyklus stojí cca. 64 000 Kč.

Stejně jako ostatní rodiče, i my se snažím den za dnem, rok za rokem, shánět finance a podporu pro léčbu naší dcery, a to především od různých nadací, jejichž možnosti věkem dítěte slábnou. Je to jediná naděje na opravdu reálný nezávislý a plnohodnotný život naší dcery.

Děkujeme.

Velké poděkování :)

20. 08. 2023

Moc děkujeme všem dárcům za aktuální vybranou částku. Jelikož se částka za rehabilitaci během sbírky navýšila, budou vybrané peníze použity pořád na stejný účel. Ještě jednou moc děkujeme 😊😘❤️🍀

Partneři sbírky 1

Ozon.cz

Partnerem sbírky je e-shop Ozon.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 19 dárců

146 Kč — E-shop Ozon.cz a jeho zákazníci před měsícem

„Nemám co bych dodal.“
40 000 Kč — Lukáš Leger před měsícem

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

120 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„🍀“
150 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Zuzanko, moc drzim palce ✊✊😘“
252 Kč — Any před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Vážíme si vašeho úsilí, přejeme hodně úspěchů a radosti na této těžké cestě.“
9 000 Kč — Manželé Kučerovi před 2 měsíci