Pomozte Ukrajině s Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity

Ostrava / Sbírku organizuje Marek Václavík

{}

Pomozte Ukrajině s Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity

0 %

Vybráno 70 924 Kč z 333 333 Kč
Zbývá -700 dnů
Sbírka byla ukončena 28. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Nestačí mluvit o míru. Je třeba v něj věřit. A nestačí v něj věřit. Je třeba na něm pracovat. (Eleanor Rooseveltová)

 Z důvodu aktuálního dění na Ukrajině vyhlašuje Pedagogická fakulta Ostravské univerzity humanitární sbírku a prosí širokou veřejnost o pomoc.

 Proč sbírku zakládáme

Válka na Ukrajinu přinesla strach, bezpráví, zničená města, zavinila tisíce nevinných obětí a zraněných. Ze všech sil bojující Ukrajinci, kteří chtějí ubránit své rodiny a svou vlast, přichází o domovy i blízké. Trpí už tak dost, ale do toho se potýkají mj. s nedostatkem základních potravin, zdravotnického materiálu a hygienických potřeb.

 Těžká situace Ukrajinců nás velmi zasáhla. Chceme být morálním vzorem, a i proto jsme od začátku konfliktu vypravili na Ukrajinu tři dodávky s humanitární a materiální pomocí.

Přímo na místě spolupracujeme s gymnaziální učitelkou Olhou a malobereznyanským klášterem sv. Mikuláše, který naši pomoc distribuuje dál potřebným do oblastí zasažených boji. Podařilo se nám v ČR navázat spolupráci s velkoobchodem, který nám dodává zdravotní materiál za příznivé ceny. Jen v posledním závozu jsme na Ukrajinu dovezli přes 200 kg zdravotnického materiálu a 800 kg potravin, které mj. pomohly obyvatelům zmasakrované Buče.

Situace je stále opravdu vážná a naši partneři prosí o další pomoc. Finanční prostředky však již máme vyčerpány, a proto se obracíme na vás s prosbou o pomoc. 

 Jak vaše dary pomohou

Za vaše peníze nakoupíme a doručíme ukrajinským partnerům humanitární pomoc, zejména zdravotnický materiál, základní potraviny a nezbytné hygienické potřeby. Naše pomoc je dlouhodobá, systematická a dodávána konkrétním partnerům na základě jejich potřeb. Věříme v ukrajinské vítězství a plánujeme, že až vše zlé skončí, vypraví se akademici a studenti Pedagogické fakulty Ostravské univerzity na Ukrajinu, kde pomohou s obnovou tamních škol a další infrastruktury.

Stojíme na rozcestí a vy můžete pomoci psát historii. Moc si vážíme každé podpory, i malý příspěvek totiž pomáhá zachraňovat životy.

Dávejte a bude vám dáno. (Lukáš 6, 38)

Kolektiv pedagogů a studentů Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Pod záštitou děkana Pedagogické fakulty Ostravské univerzity doc. Mgr. Daniela Jandačky, Ph.D.

Partneři sbírky 1

Ostravská univerzita

Sbírka je pod záštitou děkana Pedagogické fakulty Ostravské univerzity doc. Mgr. Daniela Jandačky, Ph.D.

Sbírku již podpořilo 37 dárců

350 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — PK před 2 lety

2 277 Kč — Farnost Ostrava Plesná před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Iva před 2 lety