Pomozte naší klientce Olze prožít poslední chvíle s rodinou

Liberec / Sbírku organizuje Muži a ženy, o.p.s. zc.ynezaizum@kajloms

{}
0 %

Pomozte naší klientce Olze prožít poslední chvíle s rodinou

Vybráno 122 887 Kč z 120 000 Kč
Zbývá -169 dnů
102 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Olga je hrdinka, která v životě dokázala čelit nejtěžším zkouškám. Nyní je na konci svojí cesty a chce odejít z tohoto světa s čistým stolem. Zažila vykořisťování od českého zaměstnavatele, domácí násilí, šikanu úřadů i ty nejhorší zdravotní potíže.

Když jí partner před pár lety oznámil, že už se necítí být heterosexuálním mužem, ale homosexuální ženou a má někoho jiného, i tehdy se opět zdálo, že je toho na Olgu příliš. Opět se ale postavila na nohy. Bohužel ve stejné době jí lékaři oznámili, že roztroušená skleróza toho nejhoršího typu ji dává šanci maximálně na pár let, nyní už jen na pár měsíců života.

Nyní je však již na konci svojí cesty a jediné její přání je, aby mohla v posledních chvílích svého života být se svou maminkou Tetjanou. Ta však na rozdíl od Olgy nemá české státní občanství.

Bohužel pobyt maminky v Česku je komplikován byrokratickými nástrahami a vinou našich předpisů také nesmírně nákladný. Už jen samotné zdravotní pojištění maminky, která přijela z Ukrajiny do Liberce nikoliv za výdělkem, ale za péčí o svou blízkou osobu - občanku EU, stojí několik desítek tisíc korun a bez pojištění u své umírající dcery zůstat nemůže. Nemluvě o řadě dalších poplatků a nákladů.

Z příspěvku na péči si zcela nepohyblivá Olga vyžadující péči 24 hodin denně nemůže dovolit hradit mimořádné výdaje.

Sbírka je určena na výdaje spojené s přítomností maminky a obstaráním posledních věcí Olgy, která chce odejít z tohoto světa hrdě a nikomu nezůstat nic dlužná.

„Včera jsme se bavily s Olgou o smrti,“ říká Hana Málková, dobrovolná pečovatelka z organizace Muži a ženy, která pomáhá matce a dceři Sokolovským řešit složitou situaci. „Jak to pak bude… Jde to strašně rychle.“ Hana Málková je teď s oběma ženami často. Doprovázela Tetjanu i na úřady. Když si pro ni přišli muži v uniformách, myslela si, že už se možná matka s dcerou nikdy neuvidí.

Muži a ženy, o.p.s.

Jsme společenství mužů a žen se zdravotním postižením, kteří si pomáhají navzájem. Většina našich pracovníků - osobních asistentek a asistentů poskytuje profesionální sociální službu svým klientům jako je Olga navzdory vlastním zdravotním problémům a dalším nesnázím.

Jednou z našich nejobětavějších osobních asistentek je Hana Málková (na fotografiích ve světle zelené halence), která se také potýká s vážnými zdravotními problémy a mnohými ranami osudu. A přesto pomáhá lidem ve svém okolí i ve svém volném čase a zejména Olze je do posledních chvil velkou fyzickou, duševní a v některých případech i "právní" oporou. Ale ani Hana a řada dalších dobrovolníků, ani vícero pomáhajících organizací nestačí tam, kde je potřeba člověk nejbližší, vlastní maminka.

Darem do sbírky pomůžete Olze v posledních chvílích jejího života.

PODĚKOVÁNÍ VŠEM DÁRCŮM, DOSPĚLÝM I DĚTEM!

PODĚKOVÁNÍ VŠEM DÁRCŮM, DOSPĚLÝM I DĚTEM!

09. 05. 2021

Děkujeme všem dárcům za mimořádně štědrou podporu!

Těší nás každý dar včetně toho největšího v řádu několika desítek tisíc od anonymního, a tedy nezištného altruisty. Moc a moc si vážíme darů se vzkazy od dětí, které by se s naší Olgou rády setkalya podělily o své hračky.

Tato sbírka je nejen velice účinná. Pomůže Olze se vším, na co sociální politika státu nestačí. Je také dojemná a plná pozitivní energie, kterou potřebují jak trpící, tak i ti, kteří jim dodávají útěchu ze všech sil.

Olga se může vyjadřovat pouze hlasem, a proto všem vzkazuje: “Můžete prosím, poděkovat ode mě lidem, kteří sbírali peníze pro mě a pro moji mámu? Moc děkuji vám i všem ostatním. Olga Sokolovská.”

Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Petra Plemlová - Milionář

Patronem sbírky je podnikatelka Petra Plemlová.

Sbírku již podpořilo 124 dárců

„At se vse podari“
121 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Oli, přeju ať se těšíte se s maminkou co nejdéle! 🍀“
777 Kč — Irena před 6 měsíci

„Přeji Vám hodně sil paní Olgo.“
1 212 Kč — Ines před 6 měsíci

2 106 Kč — Jeanette a Mohamed před 6 měsíci

„Hodně sil Vám i mamince. “
500 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„ Klidně si se mnou můžeš někdy přijít hrát, mám spoustu hraček. Budou se Ti líbit. “
1 221 Kč — Toník Bělohlávek před 6 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Přeji Vám, paní Olinko, abyste mohla strávit co nejdelší čas se svou maminkou.“
134 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

121 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
58 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Petra s Laurou potřebují nový domov
56 %

Petra s Laurou potřebují nový domov

Renata, Honzík a jejich nový domov
86 %

Renata, Honzík a jejich nový domov