Pomozte naší klientce Olze prožít poslední chvíle s rodinou

Liberec / Sbírku organizuje Muži a ženy, o.p.s. zc.ynezaizum@kajloms

{}
0 %

Pomozte naší klientce Olze prožít poslední chvíle s rodinou

Vybráno 10 127 Kč z 120 000 Kč
Zbývá 53 dnů
8 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 23. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Olga je hrdinka, která v životě dokázala čelit nejtěžším zkouškám. Nyní je na konci svojí cesty a chce odejít z tohoto světa s čistým stolem. Zažila vykořisťování od českého zaměstnavatele, domácí násilí, šikanu úřadů i ty nejhorší zdravotní potíže.

Když jí partner před pár lety oznámil, že už se necítí být heterosexuálním mužem, ale homosexuální ženou a má někoho jiného, i tehdy se opět zdálo, že je toho na Olgu příliš. Opět se ale postavila na nohy. Bohužel ve stejné době jí lékaři oznámili, že roztroušená skleróza toho nejhoršího typu ji dává šanci maximálně na pár let, nyní už jen na pár měsíců života.

Nyní je však již na konci svojí cesty a jediné její přání je, aby mohla v posledních chvílích svého života být se svou maminkou Tetjanou. Ta však na rozdíl od Olgy nemá české státní občanství.

Bohužel pobyt maminky v Česku je komplikován byrokratickými nástrahami a vinou našich předpisů také nesmírně nákladný. Už jen samotné zdravotní pojištění maminky, která přijela z Ukrajiny do Liberce nikoliv za výdělkem, ale za péčí o svou blízkou osobu - občanku EU, stojí několik desítek tisíc korun a bez pojištění u své umírající dcery zůstat nemůže. Nemluvě o řadě dalších poplatků a nákladů.

Z příspěvku na péči si zcela nepohyblivá Olga vyžadující péči 24 hodin denně nemůže dovolit hradit mimořádné výdaje.

Sbírka je určena na výdaje spojené s přítomností maminky a obstaráním posledních věcí Olgy, která chce odejít z tohoto světa hrdě a nikomu nezůstat nic dlužná.

„Včera jsme se bavily s Olgou o smrti,“ říká Hana Málková, dobrovolná pečovatelka z organizace Muži a ženy, která pomáhá matce a dceři Sokolovským řešit složitou situaci. „Jak to pak bude… Jde to strašně rychle.“ Hana Málková je teď s oběma ženami často. Doprovázela Tetjanu i na úřady. Když si pro ni přišli muži v uniformách, myslela si, že už se možná matka s dcerou nikdy neuvidí.

Muži a ženy, o.p.s.

Jsme společenství mužů a žen se zdravotním postižením, kteří si pomáhají navzájem. Většina našich pracovníků - osobních asistentek a asistentů poskytuje profesionální sociální službu svým klientům jako je Olga navzdory vlastním zdravotním problémům a dalším nesnázím.

Jednou z našich nejobětavějších osobních asistentek je Hana Málková (na fotografiích ve světle zelené halence), která se také potýká s vážnými zdravotními problémy a mnohými ranami osudu. A přesto pomáhá lidem ve svém okolí i ve svém volném čase a zejména Olze je do posledních chvil velkou fyzickou, duševní a v některých případech i "právní" oporou. Ale ani Hana a řada dalších dobrovolníků, ani vícero pomáhajících organizací nestačí tam, kde je potřeba člověk nejbližší, vlastní maminka.

Darem do sbírky pomůžete Olze v posledních chvílích jejího života.

Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Petra Plemlová - Milionář

Patronem sbírky je podnikatelka Petra Plemlová.

Sbírku již podpořilo 21 dárců

121 Kč — Tereza před 2 dny

323 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

137 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

212 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

220 Kč — Anonymní dárce před měsícem

220 Kč — Anonymní dárce před měsícem

108 Kč — Anonymní dárce před měsícem

150 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
36 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Abychom nepřišli o bydlení
58 %

Abychom nepřišli o bydlení

Větší auto pro Michálka
73 %

Větší auto pro Michálka