Pomozte Mirce zachránit další kočičí životy

ČR, Katar / Sbírku organizuje Miroslava Parízková

0 %

Pomozte Mirce zachránit další kočičí životy

Vybráno 22 400 Kč z 40 000 Kč
Zbývají 2 dny
56 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 02. června 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Mirka už 8 let zachraňuje opuštěné a zraněné kočky, které by bez její pomoci nedokázaly v drsných podmínkách přežít. Protože je milovnicí zvířat a jejich osud jí rozhodně není lhostejný, nehledí příliš na finanční stránku celé věci.

Bohužel úspory a vydělané peníze se po letech urputné pomoci chlupáčům rychle tenčí.

Mirce trhá srdce fakt, že díky tomu nemůže pomoc všem čtyřnohým přátelům, kteří její pomocnou ruku opravdu potřebují.

Pokud vám osud zvířat není lhostejný, otevřete svá srdce a přispějte pomocí této sbírky na jejich záchranu. I ta nejmenší pomoc totiž dokáže velké divy.

Příběh Mirky i zachráněných koček

Celý život jsem vyrůstala obklopená zvířaty, maminka je veterinářka, což pravděpodobně je jeden z důvodů, proč jsem si k nim uchovala tak vřelý vztah. Dnes lituji, že jsem nešla její cestou. Jmenuji se Miroslava a jsem Slovenka žijící v Kataru a pracuji zde jako trenér na fyzioterapeutickém oddělení jedné kliniky.

Již několik let se věnuji záchraně malých chlupáčů. Veškeré finanční prostředky, které vydělám navíc, jdou na jejich podporu. Bohužel potřebnost pomoci je vyšší, než jsou mé finanční možnosti. Specializuji se převážně na kočky, ale okruh mnou zachráněných zvířat je širší. Situace zde v Doha je v rámci pouličních zvířat katastrofální. Nejhorší jsou situace, kdy najdu raněnou kočičku nebo kotě. Pro mě je nepředstavitelné nechat nevinné stvoření na ulici napospas svému osudu. V létě zde teploty šplhají do 50 stupňů... Zvířata se nemají kam schovat, nemají přístup k vodě, ani k potravě.

Mám u sebe nyní sama dvě zachráněné kočičky. 4letého kocoura Zizou a 2letou kočičku Gaiu. Když jsem pro ně potřebovala krevní rozbor, za obě jsem zaplatila 80 euro, to je ale v porovnání s Katarem jen to, co zaplatím za otevření dveří veterinární stanice.

Situace je zde s péčí velmi komplikovaná.

Gaiu jsem zachránila na parkovišti, když do ní kopali muži arabské národnosti. Byly jí 3 měsíce a měla 700 g, léčila jsem jí 6 týdnů. Měla infekci uší a byla pozitivně testovaná na FIV (Feline Immunodeficiency Virus Infection). Takové léčebné výlohy se vyšplhaly na skoro 3000 eur. 

Za dobu osmi let, co v Kataru působím, jsem zachránila okolo 20 koček, kterým jsem uhradila léčebné náklady a našla jsem jim vlastní domov. Ráda bych pomáhala zdejším zvířatům dál, ale sama jsem již přečerpala své finanční možnosti.

A tak Vás prosím o pomoc dál pomáhat. Jsem Vám moc vděčná za každý příspěvek, který může zachránit nevinného tvora.

Jedná se o druhou sbírku. Výtěžek první sbírky byl použit na veterinární péči Sophie a Tobbyho. Dvě malé kočičky byly zacháněny před jistou smrtí , a bohu dík, po těžkém boji se teď mají dobře v pečující rodině.

Díky Vám všem!

Mirka

Sbírku již podpořilo 51 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Děkuji za obětavou práci.“
400 Kč — Jitka Š. před 5 dny

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Jirka Jeneč před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před týdnem

80 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Oceňuji co děláte 👍🏼“
1 000 Kč — Kristýna před týdnem

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny