Pomozte handicapovaným atletům k nutné asistenci a rehabilitaci na závodech

Praha / Sbírku organizuje Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z. s.

{}

Pomozte handicapovaným atletům k nutné asistenci a rehabilitaci na závodech

0 %

Vybráno 65 300 Kč z 80 000 Kč
Zbývá -671 dnů
Sbírka byla ukončena 22. září 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme Tým Sportovního clubu Jedličkova ústavu Praha a zajišťujeme sportovní činnost zdravotně znevýhodněných jedinců na národní i mezinárodní úrovni. Našimi členy jsou lidé s tělesným handicapem, kteří si ale i přes svůj handicap chtějí užívat svůj život naplno, jak jen to jde. Věnujeme se řadě sportů od atletiky přes bocciu až třeba po lukostřelbu.

Řadě z našich sportovců se dokonce podařilo dotáhnout to až na reprezentační úroveň a mají tu čest závodit za české barvy na mezinárodních soutěžích.

Rozdíl mezi sportem zdravých a handicapovaných na podobné úrovni spočívá hlavně ve finančních možnostech, kterých ve sportu handicapovaných je o dost méně. Z toho důvodu jsou kluby a samotní sportovci nuceni shánět peníze na sport a akce s ním spojené různými způsoby sami. Proto s handicapovanými sportovci nejezdí vždy realizační týmy složené z mnoha odborníků, ale pouze nutně potřebné osoby, které navíc musí zastat několik funkcí najednou, tzn. trenér, který je zároveň i asistentem, a další asistenti podle počtu závodníků na dané akci.

K tomu, aby si handicapovaní sportovci mohli plnit své sny, je ale nezbytně nutná účast asistentů, bez kterých se nejen na akcích, ale pochopitelně ani v běžném životě neobejdou.

Stejně tak se, už z podstaty svého zdravotního stavu, neobejdou bez pravidelné rehabilitační a fyzioterapeutické péče. Nyní se nám naskytla možnost poskytnout našim atletům, které na podzim čeká vrchol letošní sezóny na mezinárodních závodech v Portugalsku (IWAS Game), služby profesionálního fyzioterapeuta a dalšího potřebného asistenta.

Abychom mohli našim atletům umožnit služby fyzioterapeuta a asistenta na akci, tak potřebujeme získat výše uvedenou částku, kterou bohužel nejsme schopni uhradit. Proto jsme se rozhodli obrátit na Vás s prosbou o pomoc s možností poskytnout našim atletům odbornou a asistenční službu potřebnou nejen z důvodů jejich zdravotního stavu, ale i k podání co nejlepších sportovních výkonů.

Předem Vám moc děkujeme, budeme vděční za jakoukoliv finanční pomoc.

Tým Sportovního klubu Jedličkova ústavu Praha

Sbírku již podpořilo 83 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

92 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Jana před 2 lety

„Držím palce 👍“
130 Kč — Adél C. před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Díky za vaší práci, fandím Vám!“
252 Kč — Jan Věcek před 2 lety

„Rozhodli jsme se výtěžek z naší edice triček "SC Swimming" a "SC Running" darovat do této sbírky. Z každého vyrobeného trička 100 Kč náleží SC Praha.“
700 Kč — DJ KOLEČKO před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Janča před 2 lety

555 Kč — Ondra z Cheyn před 2 lety