Pomozte dobrovolným hasičům z Veltrub pomáhat

Veltruby / Sbírku organizuje SH ČMS -Sbor dobrovolných hasičů Veltruby

{}

Pomozte dobrovolným hasičům z Veltrub pomáhat

0 %

Vybráno 50 126 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -979 dnů
Sbírka byla ukončena 24. června 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dobrovolní hasiči jsou nedílnou součástí obce. Požár teplárny Kolín, bleskové povodně Dománovice, povodně Kolín, požár dílny Veltruby… U všech těchto náročných zásahů jsme se Sborem dobrovolných hasičů Veltruby v posledních měsících pomáhali. Jenže teď naše rozbitá cisterna stojí a nám nezbývá než doufat, že nás nebude nikde potřeba.

Touto sbírkou bychom chtěli získat část peněz na koupi zánovní cisterny a zbytek pořizovací ceny získat z obecního rozpočtu.

Opět se potvrzuje, že je dlouhodobě neudržitelné provozovat starou techniku (rok výroby 1978), která by již měla mít někde své odpočinkové místo mimo službu a nesloužit pro záchranu životů a majetku. Během kondičních jízd došlo k dalšímu technickému problému, kvůli kterému se stala cisterna nepojízdnou a musí být na několik týdnů ne-li napořád vyřazena z provozu. Pouhé dva měsíce od posledního problému, který nás nechal stát u Kutné Hory.

Na jednu stranu jsme rádi, že k problému došlo opět při pravidelných kondičních jízdách, ale bohužel nebude trvat dlouho, kdy nás i přes naši veškerou snahu servisování a opravování nechá ve štychu ve chvíli, kdy nás budou potřebovat lidé při krizové situaci.

Bohužel vidina něčeho novějšího je v nedohlednu, nové auto stojí přes 6 milionů, ale to je pro nás spíše nedosažitelný sen. Použitelná kategorie cisteren, kterou modernizuje téměř většina okolních jednotek sboru dobrovolných hasičů, se cenově pohybuje okolo jednoho milionu korun.

Nyní nám tak nezbývá nic jiného, než omezit akceschopnost našeho sboru. Budeme doufat, že se podaří získat potřebné finance na pořízení novější cisterny a budeme moci stále sloužit svému okolí ve svém volném času. Je ovšem nutné brát ohledy i na naše zdraví, naší technice musíme bezprostředně věřit, což aktuálně nemůžeme.

 

 

 

Poděkování

02. 07. 2021

Děkujeme všem za podporu sbírky na koupi cisterny. Vzhledem k vybrané částce použijeme peníze na nákup vybavení pro novou cisternu. Děkujeme za podporu a pochopení.

Sbírku již podpořilo 66 dárců

„Držíme palce “
121 Kč — Zuzka a Mirek Kolín před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ať Kadlec pukne :D “
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Taky jste mi před lety vypomohli“
500 Kč — Václav F před 3 lety

„Držím palce.“
500 Kč — Martin K před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Malý příspěvek od kolegy hasiče SDH Bořetice. Držím palce.“
1 000 Kč — Jiří Michna před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Za Vaši ochotu a ooomm“
373 Kč — Martina před 3 lety

555 Kč — Eva a David Francovi před 3 lety