Pomozte dobrovolným hasičům z Veltrub pomáhat

Veltruby / Sbírku organizuje SH ČMS -Sbor dobrovolných hasičů Veltruby zc.manzes@alhetss

{}
0 %

Pomozte dobrovolným hasičům z Veltrub pomáhat

Vybráno 44 300 Kč z 250 000 Kč
Zbývá 69 dnů
18 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 24. června 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Dobrovolní hasiči jsou nedílnou součástí obce. Požár teplárny Kolín, bleskové povodně Dománovice, povodně Kolín, požár dílny Veltruby… U všech těchto náročných zásahů jsme se Sborem dobrovolných hasičů Veltruby v posledních měsících pomáhali. Jenže teď naše rozbitá cisterna stojí a nám nezbývá než doufat, že nás nebude nikde potřeba.

Touto sbírkou bychom chtěli získat část peněz na koupi zánovní cisterny a zbytek pořizovací ceny získat z obecního rozpočtu.

Opět se potvrzuje, že je dlouhodobě neudržitelné provozovat starou techniku (rok výroby 1978), která by již měla mít někde své odpočinkové místo mimo službu a nesloužit pro záchranu životů a majetku. Během kondičních jízd došlo k dalšímu technickému problému, kvůli kterému se stala cisterna nepojízdnou a musí být na několik týdnů ne-li napořád vyřazena z provozu. Pouhé dva měsíce od posledního problému, který nás nechal stát u Kutné Hory.

Na jednu stranu jsme rádi, že k problému došlo opět při pravidelných kondičních jízdách, ale bohužel nebude trvat dlouho, kdy nás i přes naši veškerou snahu servisování a opravování nechá ve štychu ve chvíli, kdy nás budou potřebovat lidé při krizové situaci.

Bohužel vidina něčeho novějšího je v nedohlednu, nové auto stojí přes 6 milionů, ale to je pro nás spíše nedosažitelný sen. Použitelná kategorie cisteren, kterou modernizuje téměř většina okolních jednotek sboru dobrovolných hasičů, se cenově pohybuje okolo jednoho milionu korun.

Nyní nám tak nezbývá nic jiného, než omezit akceschopnost našeho sboru. Budeme doufat, že se podaří získat potřebné finance na pořízení novější cisterny a budeme moci stále sloužit svému okolí ve svém volném času. Je ovšem nutné brát ohledy i na naše zdraví, naší technice musíme bezprostředně věřit, což aktuálně nemůžeme.

 

 

 

Sbírku již podpořilo 56 dárců

„Díky za vše borci, snad těchto pár korun pomůže alespoň symbolicky k nové cisterně. :) “
151 Kč — Dominik Hromádka před 12 hodinami

1 000 Kč — Jakub Zápotocký včera

121 Kč — Edita , Filip, Ella včera

„Tak na tu Scanii“
500 Kč — Anonymní dárce včera

373 Kč — Tomáš Hutla včera

121 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držím pěsti. Díky za všechno.“
373 Kč — Michal Najbrt před týdnem

1 221 Kč — Mirek Hula před týdnem

„Děkujeme za pomoc a ochotu“
777 Kč — Jelínkovi před 2 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

Další běžící sbírky

Řidičák pro nemocnou Natalii
25 %

Řidičák pro nemocnou Natalii

Speciální kolo pro nemocného Štěpána
49 %

Speciální kolo pro nemocného Štěpána

Lepší život pro Maggie
42 %

Lepší život pro Maggie