Pomozme Marušce chodit a dovádět, jako mohou ostatní děti

Praha - východ / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Pomozme Marušce chodit a dovádět, jako mohou ostatní děti

0 %

Vybráno 57 250 Kč z 56 000 Kč
Zbývá -495 dnů
Sbírka byla ukončena 07. února 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Naše milovaná dcerka Maruška oslaví v březnu 4. narozeniny. Její dětství ale není jen plné her a dovádění. Maruška totiž bojuje s dětskou mozkovou obrnou a psychomotorickou retardací. Neustále tak několikrát denně rehabilitujeme a dojíždíme za nejrůznějšími specialisty.

Dělá nám radost, že dcera na tom psychicky není tak špatně jako fyzicky. Pozná kostičku, trojúhelník, kolečko, ukáže na brášky, na tátu, na babí a dědu, tetu.

Narodila se jako 3. dítě a má 2 zdravé bratry Jana a Jozífka. Maruška je veliká bojovnice, a tak také nic nevzdáváme, i když v této době je to někdy složité se věnovat dceřině rozvoji, a ještě jejím 2 bratrům, kteří navštěvují školu.

Péče o dítě s hendikepem

Dcerušky cesta na svět byla rychlá a bez komplikací. Přivezli jsme si jí domů jako spokojené, prospívající a spavé miminko. Netrvalo to však dlouho a přišel 1. zánět ledvin, pobyt v nemocnici a antibiotika. Záněty ledvin se pak bohužel začaly opakovat, stejně jako pobyty v nemocnici.

Do této doby se dcerka vyvíjela, jak se má, pásla koníčky a přetáčela se na strany. V 6. měsíci podstoupila zákrok na urologické klinice, kde jí byl aplikován gel, aby se nevracela moč před ledvinu a nezpůsobila další záněty. V době po tomto zákroku se její vývoj zabrzdil a vrátila se zpět.

Neurolog Marušku viděl prvně ve 4. měsíci v nemocnici, kde nás pozval na kontrolu kolem 7. měsíce, a to už bohužel nedokázala ani držet hlavičku, natož pást hříbátka, tak jak to bylo 6 měsíců předtím. V 9. měsíci nastoupila do Krče na celkové vyšetření, jehož závěrem byla psychomotorická retardace, levostranná hemiparéza a bylo jí doporučeno zintenzivnit cvičení rehabilitací.

Když dcera zrovna nebyla v nemocnici, nebo neměla zánět močových cest, tak pilně rehabilitovala, ale byl to začarovaný kruh. I přes veškerá opatření se Marušce záněty vracely a bránily nám v potřebných rehabilitacích.

O dcerku pečuji 24/7 hodin denně.

Dojíždíme každý měsíc na Bobathovu rehabilitační metodu, ergoterapii, fyzioterapii, intenzivní hipoterapii každý týden, osteodynamiku a nově jezdíme 2x měsíčně na Feldenkraisovu metodu a kineziologii, stejně jako na logopedii. Stále cvičíme 4krát denně doma 2krát Vojtovu metodu a 2krát Bobathovu metodu. K tomu všemu ještě dojíždíme do Rané péče.

Dále cvičíme na soukromých klinikách neurorehabilitační cvičení, která Marušce pomáhají se pomalu posouvat dopředu. Výtěžek sbírky půjde právě na neurorehabilitace.

Vojtova metoda Marušce totiž již moc nepomáhá, a lékaři i fyzioterapeuti nám doporučili právě neurorehabilitační cvičení, ale 50minutové cvičení vyjde na 1200Kč. Pojišťovna přispívá jen velmi malou část a zbytek Marušce hradíme my.

Maruška také absolvovala neurorehabilitační program v rámci pobytu v lázních Klimkovice, kde nám ukázali cestu kudy dál.

Specialisté nedokážou předpovědět, jak na tom Maruška do budoucna bude.

Většina odborníků se ale shoduje na tom, že to půjde, že pohybové vzorce má. Nevzdáváme se a celá naše rodina si strašně moc přeje, aby se mohla posunout dál.

Maruška prodělala tento rok jen jeden zánět močových cest, a tak nyní je doslova ten správný čas, který nesmíme propásnout. Prosím, pomozte nám, aby jednou mohla i Maruška dovádět, běhat a být jako ostatní děti.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 6 dárců

„FB sbírka numis skupina“
3 500 Kč — Jan Hlavín před rokem

50 000 Kč — YD Capital, a. s. před rokem

„Držím palce“
2 500 Kč — Bob před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Maruško přeji ti hodně štěstí 🙏“
100 Kč — Marika před 2 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety