Pomozme Kubovi, aby mohl zase chodit

Prostějov / Sbírku organizuje Adam Gregor zc.manzes@rogerg.a

{}
0 %

Pomozme Kubovi, aby mohl zase chodit

Vybráno 357 455 Kč z 500 000 Kč
Zbývají 4 dny
71 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 27. července 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Ahoj. Jmenuju se Jakub, ale nikdo mi neřekne jinak než Kubo. Jsem obyčejný jedenáctiletý kluk s modrýma očima, ďolíčky ve tvářích, který rád objevuje svět kolem sebe. Od narození jsem prý byl jako ostatní děti v mém věku. Běhal jsem, plaval jsem, lezl jsem, kam se dalo… Ve čtyřech letech se ale všechno začalo měnit.

Při běhání po zahradě s mým psím parťákem Britem jsem byl najednou víc na zemi než na nohou. Taky mě přestalo bavit malování, protože se mi začaly klepat ruce.

Když se to celé dostalo do bodu, že jsem spadl, i když jsem jenom stál na místě, vypravili jsem se s mámou k doktorce. Ta nás hned poslala na magnetickou rezonanci, kde zjistili, že mám ložisko v hlavě, přímo v místě, které zodpovídá za pohyb. Musel jsem proto na spoustu dalších vyšetření po celé republice. Žádný doktor ale pořád přesně nevěděl, co se to se mnou děje. Jediné, co nám říkali, bylo to, že se každým dnem zhoršuju – už jsem skoro nechodil.

Odpověď na to, co mi je, jsme získali až v roce 2019 na genetickém vyšetření. To odhalilo dědičnou nemoc, kterou má prý i mamka. Ta mi vysvětlila, že člověku postupně ochabuje svalová soustava, ale myšlení zůstává plně funkční. Moc tomu pořád nerozumím, ale vím to, že skrze tuhle nemoc mám částečně ochrnutou levou stranu těla a zhoršují se mi i svaly na pravé straně.

Takže kromě chození taky třeba špatně ovládám ruce a koktám. Nejhorší je, že na tuhle nemoc zatím neexistuje léčba. Naštěstí mě zařadili do speciálního programu. A jestli se v budoucnu objeví nějaký lék, mohl bych být jedním z prvních, kteří ho dostanou. Teď beru aspoň vitamíny, které sice nemoc nevyléčí, ale mohly by ji aspoň trošku zpomalit. A k tomu musím fakt pořádně cvičit, aby mi neochabovaly svaly.

Kromě lázní a domácího cvičení jsem proto začal jezdit do pražského AXONu. V Praze jsem zatím strávil měsíc a každý den jsem cvičil 4 hodiny. Na konci jsem dokonce sám dokázal u tety přejít celou místnost! Bylo by super, kdybych tam mohl jezdit častěji než jednou ročně, ale naši říkali, že je to moc drahé a pojišťovna bohužel ani trochu nepřispívá

Takže jestli se mi s vaší pomocí podaří vybrat dost peněz, mohl bych zase na tři měsíce do AXONu a třeba bych se i rozchodil ještě víc.

Teta mi slíbila, že když budu poctivě cvičit, vezme mě do Londýna do muzea Harryho Pottera. Takže motivaci mám velikou!

Děkuju! Kuba

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 395 dárců

100 Kč — Anonymní dárce včera

500 Kč — Petra Stehnová před 2 dny

„Bojuj..kamarade. “
500 Kč — Milan Venzara před 2 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Kubíku, přeji Ti hodně štěstí do života a ať se Ti splní Tvé sny :-)“
500 Kč — Veronika před 3 dny

„✊✊✊❤️“
500 Kč — Lea, Samík a Peťa před 3 dny

500 Kč — Zdena před 3 dny

200 Kč — Michal před 3 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

Další běžící sbírky

Obnova Mateřské školy Hrušky
50 %

Obnova Mateřské školy Hrušky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
953 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
75 %

Sandra, děti a jejich nový domov