Pomozme Davidovi a Ondřejovi zůstat s jejich nemocnou maminkou

Žatec / Sbírku organizuje Jana Honzátková

{}

Pomozme Davidovi a Ondřejovi zůstat s jejich nemocnou maminkou

0 %

Vybráno 52 023 Kč z 29 000 Kč
Zbývá -480 dnů
Sbírka byla ukončena 20. února 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Sbírka hlásí 152 %, ale my jedeme dál!

Chlapcům se totiž bude hodit doslova každá koruna. Potřebují se dostávat do školy, platit nájem a pokrýt další výdaje, které jsou pro jejich studium a život nezbytné. Kdyby za nimi nestála jejich bývalá třídní učitelka Jana Hozáková, byla by jejich situace mnohem horší. Když vidíme, jak silnou komunitu dárců příběh oslovil, rozhodli jsme se nechat sbírku běžet dál.

Děkujeme, že pomáháte s námi.

znesnáze21

-----------

Jsem bývalou třídní učitelkou obou synů z této rodiny, proto mi není osud kluků ani jejich nemocné maminky lhostejný. Rodinu jsem podporovala i během docházky obou kluků na základní školu a podporuji i nadále. Davida jsem sama odvezla na přijímací zkoušky na střední školu, kterou dnes úspěšně studuje.

David navštěvuje poslední ročník průmyslové školy v Chomutově v oboru Elektrotechnika se specializací na technický management. Jeho bratr Ondřej je v posledním ročníku základní školy a zanedlouho ho čekají přijímací zkoušky na střední školu. S jejich maminkou bydlí v pronajatém bytě v Mašťově.

Před 2 lety Davidovi zemřel otec, který rodinu po rozvodu rodičů finančně podporoval. Velkou ranou pro matku bylo zjištění, že oba chlapci – 18letý David a 15letý Ondra nemají nárok na sirotčí důchod z důvodu nesplnění odpracovaných let jejich otce.

Maminka Hana je bohužel dlouhodobě nemocná a její stav znemožňuje mít stálé zaměstnání, protože 3x týdně musí absolvovat dialýzu, což je pro její nemocný organismus velmi náročné.

Po nedávném odchodu přítele matky zůstala rodina zcela bez prostředků.

Navíc musí tato maminka s dětmi v blízké době opustit byt a hrozí odebrání mladšího syna úřady a umístění do dětského domova, protože v současné době není ze zdravotních důvodů schopná se o něj řádně starat.

Výtěžek této sbírky půjde na kauci a nájemné.

Jak sbírka pomůže?

Rodina si za vybrané finance bude moci pronajmout malý byt, který bude možné dále financovat z příspěvku na bydlení, na který v tom případě bude mít rodina nárok.

Kluci se snaží, jak se jen dá, ale s takto horentní částkou pomoci nemohou. Starší David si snaží přivydělávat doučováním, což je v posledním a náročném ročníku střední školy velmi zatěžující a komplikované. Zároveň se ve svém volném čase věnuje trénování malých fotbalistů v klubu FK Krásný Dvůr.

Pomozme společně těmto skvělým hochům zůstat s jejich nemocnou maminkou!

Velké poděkování!

22. 11. 2022

Chtěla bych moc poděkovat všem, co nám přispěli. Jsem opravdu ráda, že mám spoustu přátel, kterým nejsou ostatní lidé a jejich životní příběhy lhostejné a mají srdce otevřené. Děkuju i všem neznámým dárcům. Jsem ráda, že jste. JH

Sbírku již podpořilo 85 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

3 000 Kč — MS ČČK Nepomyšl před rokem

2 000 Kč — Karasm před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

46 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať se Vám daří a přeji hodně štěstí ve studiu i v životě. “
777 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem